Pałac Pakoszów w Piechowicach

Zdjęcia (12)

Pałac Pakoszów to przepiękny zabytkowy pałac znajdujący się w Piechowicach, niedaleko Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby, z cudnym widokiem na Karkonosze i Zamek Chojnik.Pałac w Piechowicach został wzniesiony w 1725 roku przez Johanna Gottfrieda i co ciekawe pozostawał w posiadaniu tej rodziny aż do 1945 roku. Niedawno obiekt został kupiony przez Spółkę "Bielarnia Hessa" - potomków dawnych budowniczych i wspaniale odnowiony z wielką pasją oraz zachowaniem architektonicznych szczegółów. Pałac otwarł swe podwoje dla turystów w 2012 roku.

Pałac dzisiaj

Otwarty przez cały rok pałac Pakoszów jest unikalnym połączeniem historii i dziedzictwa, dodatkowo otoczony pięknym ogrodem. Funkcjonuje tu elegancki hotel oraz restauracja z tarasem letnim, ale pałac jest też codziennie udostępniony dla turystów, którzy mogą tu obejrzeć przepięknie zrekonstruowaną salę barokową, w której odbywają się koncerty. W Pałacu zobaczyć też można bibliotekę.Pałac Pakoszów stanowi element malowniczej Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, wraz z Pałacem Paulinum w Jeleniej Górze czy Pałacem w Wojanowie.

Pałac Pakoszów
ul. Zamkowa 3, Piechowice
tel. 75/ 761-15-75
www.palac-pakoszow.pl
Godziny zwiedzania: weekendy o 14.00, zwiedzanie grup powyżej 6 osób po rezerwacji
Bilety: 12 zł

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

2015-03-17 20:22:09

Tak, to piękne, zacisznei kulturalne miejsce, w sam raz na spacer, można przenocować, ale jesli nie masz takich planów, i tak poznasz świetnie pałac, również jego wnętrza

2015-03-17 19:52:18

Byłem potwierdzam można zwiedzać nie musisz zamawiać pokoju,ani obiadu w restauracji.

Mam kilka zdjęć ale są podobne

Joanna Czajka
2015-03-17 18:56:30

Odrestarurowany z niezwykłym smakiem, panuje tu niepowtarzalna atmosfera gościnności oraz unosi się duch artystycznych doznań.

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: