Szrenica, mokunka

Szrenica (1362 m n.p.m.) to szczyt w Karkonoszach górujący ponad Szklarską Porębą, na który prowadzi krzesełkowa Kolej Linowa Szrenica. Na wysokości około 1200 m n.p.m. znajduje się prywatne Schronisko Na Hali Szrenickiej, a na szczycie Schronisko Szrenica.

Północne stoki góry opadają dość stromo w kierunku miasta, a od wschodniej strony odcina ją niezbyt głęboka nisza Kotła Szrenickiego.

Karkonosze Szrenica

Narciarstwo na Szrenicy

Na stokach Szrenicy co roku amatorzy białego szaleństwa oddają się z lubością swemu ulubionemu sportowi. Na górę wywozi ich dwuodcinkowy wyciąg krzesełkowy oraz 6-osobowa kolej linowa Karkonosz-Express , a z góry prowadzą nartostrady o łącznej długości kilkunastu km! Najdłuższa ma prawie 4 km długości. Trasy są naśnieżane i ratrakowane, a jedna jest oświetlona. Działają też wyciągi orczykowe i talerzykowe, a całość stanowi nowoczesny ośrodek Ski Arena Szrenica.

Dojście na Szrenicę

- szlak czerwony - Główny Szlak Sudecki

- szlak zielony, z hali Szrenickiej przez Końskie Łby do schroniska Pod Łabskim Szczytem

- wjazd wyciągiem krzesełkowym i dojście około 10 minut łącznikiem czarnym

Schronisko na Hali Szrenickiej

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2017-08-25 na

Jeśli lubisz górskie widoki, ale nie możesz z jakiegoś powodu pojawić się na szczycie... zapraszam na moją projekcję z tego miejsca .... https://youtu.be/UPhAQkfC6QA

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: