Kamieniec Ząbkowicki. Atrakcje, które warto zwiedzić

Kamieniec Ząbkowicki
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Kamieniec Ząbkowicki to miejscowość pięknie położona w województwie dolnośląskim, nad Nysą Kłodzką, w pobliżu trasy nr 8 (E 67), 10 km od Ząbkowic Śląskich i Złotego Stoku.

O krok stąd do malowniczych Gór Bardzkich czy Złotych, jak również do pięknej Kotliny Kłodzkiej. Również okoliczne miasta zachęcają do podróży, tak więc żaden turysta nie zazna tu nudy. Natomiast w upalne dni najlepiej udać się nad pobliskie zbiorniki wodne Topola czy Kozielno.



Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim

Kamieniec Ząbkowicki słynie z niezwykle efektownego, XIX-wiecznego pałacu Marianny Orańskiej, wchodzącego w skład założenia pałacowo-parkowego. Cztery czerwone wieże pałacu górują ponad miejscowością. To bardzo malownicza budowla położona przy ulicy Zamkowej, w otoczeniu parku, dziś rewitalizowana i udostępniona dla turystów. Naprawdę warto ją odwiedzić.

Przy parkingu pod pałacem znajduje się tzw. Czerwony Kościółek Trójcy Świętej. Mieści się w nim punkt Informacji Turystycznej i kasa pałacu.

Zrewitalizowana fontanna
Zrewitalizowana fontanna

Inne atrakcje w Kamieńcu

W Kamieńcu Ząbkowickim warto też zajrzeć na plac Kościelny, można tu zobaczyć wspaniałą, potężną świątynię pocysterską, stojącą w towarzystwie dawnych zabudowań klasztornych, w których powstało Archiwum Państwowe oraz Izba Pamiątkowa. Wiedzie tu Szlak Cysterski.

Jeszcze jedna okazała budowla kryje się w Kamieńcu Ząbkowickim, a mianowicie wysoki, arkadowy wiadukt kolejowy wznoszący się ponad drogą prowadzącą do Ząbkowic Śląskich.



Noclegi w Kamieńcu Ząbkowickim

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Brama Klasztorna
Kościół Wniebowzięcia NMP
Zabudowania poklasztorne z Izbą Pamiątek
Dawny Klasztor dziś Archiwum Państwowe
Czerwony Kościół - Punkt IT
Kamieniec Ząbkowicki pałac
arkady w kamieńcu zabkowickim
kamieniec ząbkowicki
Kamieniec Ząbkowicki
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 63)
Twoja ocena
Avatar użytkownika Aneta Fidoczenko
Aneta Fidoczenko
Pałac i przyległy park warty zobaczenia, pomimo wielu prac remontowych.
Avatar użytkownika Tadeusz
Tadeusz
Palac w Kamiencu super. Jak sie yda-wejsc do pocysterskiego kosciola, gdzie jest piekny dębowy oltarz, podobno najwiekszyvw Europie.
Alicja

Przepiękne miejsce, warte zobaczenia

Avatar użytkownika paweł rosiński
paweł rosiński

zamek powala, w internecie można znależć przedwojenne zdjęcia, warto też przeczytać książkę K.Mazurski - "Miłość i dramaty królewny Marianny", 

Ostatnio edytowany: 2014-07-06 08:55

Avatar użytkownika Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim otwarty dla zwiedzających

Wczoraj, w godzinach przedpołudniowych, pierwsi turyści mogli po dłuższej przerwie przejść korytarzami kamienieckiego pałacu. Od 1 maja obiekt ponownie jest otwarty dla zwiedzających.

Pałac można zwiedzać codziennie od 10. do 18. o pełnych godzinach. Aby przewodnik rozpoczął z nami wędrówkę, musi się jednak zebrać grupa co najmniej piętnastoosobowa.

Grupie towarzyszy przewodnik, który przez ponad godzinę oprowadza ją po zakamarkach pałacu. Trasa zwiedzania rozpoczyna się, podobnie jak w latach ubiegłych, od podziemi. Następnie przechodzi się przez stajnie, aby  następnie dotrzeć do części wyremontowanych korytarzy i komnat. Aktualnie dla zwiedzających otwarta jest między innymi część jednego skrzydła, w którym znajduje się 8 komnat.

Koszt zwiedzania obiektu, w przypadku osoby dorosłej, to 25 zł. Studenci oraz dzieci i młodzież do 18 roku życia mogą liczyć na zniżkę - zapłacą 10 zł mniej.

Rezerwacja godziny zwiedzania możliwa jest pod numerem telefonu: 74 63 70 167 oraz mejlowo: pit@kamzab.pl

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024