Zdjęcia Kamieńca (8)

Kamieniec to niewielka, historyczna miejscowość położona w województwie śląskim, kilkanaście kilometrów od Tarnowskich Gór, niedaleko Pyskowic, nad rzeką Dramą, przy trasie nr 94.Zabytki w Kamieńcu

W Kamieńcu warto zobaczyć ciekawy kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela z warowną wieżą oraz stojący naprzeciw, górujący ponad wioską piękny, barokowy pałac z XVIII wieku. Obie te efektowne budowle stoją przy głównej drodze biegnącej przez Kamieniec. Pałac otacza wspaniały zabytkowy park z cennymi okazami starodrzewia.

W sąsiednich Zbrosławicach natomiast znajdą coś dla siebie miłośnicy koni, bowiem jest to najstarszy na ślasku ośrodek z tradycjami konnymi. W miejscowym Ośrodku Jeździeckim można przespacerować się na koniu lub kucyku, nauczyć się jeździć samodzielnie a nawet przejść kurs na instruktora jazdy.Do rekreacji w tych okolicach zachęcają piękne okoliczności przyrody i czyste powietrze. Atutem jest również bliskość dużych ośrodków miejskich z rozwiniętą infrastrukturą turystyczno-rozrywkową.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Miejscowości w okolicy

Zobacz kolejne

Komentarze

2010-09-24 14:37:04
Zamek w Przezmarku otrzymał tytuł "Perły Pomorza 2010" oraz nagrodę Marszałka za wykreowany produkt turystyczny.
Tak niewiele sie dotychczas słyszało o tym skarbie Pomorza.Niewielu turystów tu trafia jakby o wspaniałym niegdyś zamku chciano zapomnieć,ale znalazła się para zapaleńców,żeby nie powiedzieć szaleńców,których marzeniem jest choćby częściowo przywrócić do życia to wyjątkowo urokliwe miejsce.
Zamek stoi na wzgórzu,którego brzegi okalają wody jeziora Motława Wielka.Wśród pięknie zachowanych ruin,zachowała się 35-metrowa wieża,której 6-ć kondygnacji rok w rok właściciele starannie zagospodarowują.Zieleń,której na półwyspie nie brakuje,krzewy róż,wielobarwna roślinność pozwala zatopić się w marzeniach,a opowieści przewodnika,który z ogromną pasją przekazuje historie tej krzyżackiej warowni pozwalają miło spędzić czas.Turysta,który przypadkiem trafia w to magiczne miejsce opuszcza je pełen pozytywnych odczuć.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: