50°26'42" N, 16°52'29" E
Dolnośląskie
2017-05-31
2020-02-01 02:00

Opis Złotego Stoku

Złoty Stok to znana miejscowość położona w województwie dolnośląskim, na skraju Kotliny Kłodzkiej, przy trasie nr 390, pomiędzy Kamieńcem Ząbkowickim i Lądkiem Zdrój.Choć Złoty Stok jest małym miasteczkiem, to posiada bogatą i ciekawą przeszłość. Swoją sławę miasto zawdzięcza złotu, które znalazło się nawet w nazwie miejscowości.

Złoty Stok
Złoty Stok

Złote miasto

Choć słowo "złoto" kojarzy się z gorączką złota i ze Złotoryją oraz polskimi płukaczami złota, to jednak największe w Polsce złote zagłębie to Kopalnia Złota w Złotym Stoku (ul. Złota 7). Znajduje się tu prawie jedna trzecia tego kruszcu w kraju.

Atrakcje Złotego Stoku

Nie tylko kopaliny są atutem miasta. Drugi człon jego nazwy wskazuje, iż Złoty Stok położony jest na zboczach Gór Złotych w Sudetach. Piękne widoki, olbrzymie połacie lasów i górzysty charakter terenu potrafią zachwycić nie tylko miłośników przyrody.

Złoty Stok
Złoty Stok
Złoty Stok


Kopalnia Złota to świetny kompleks turystyczny udostępniony do zwiedzania. Poza samą Kopalnią, zwiedzić tu można bardzo ciekawy i unikatowy park rozrywki - Średniowieczną Osadę Górniczą (ul. Złota 2) z dawnymi machinami napędzanymi siłą mięśni. Jest to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci. W 2017 roku w ramach kompleksu otwarto też Sztolnię Ochrowa, która przez wiele lat była zalana i zapomniana.

W dawnym, nieczynnym kamieniołomie natomiast powstał Leśny Park Przygody Skalisko (ul. Staszica) - ciekawe miejsce rekreacji rodzinnej, z trasą z przeszkodami wbudzającymi wyższy poziom adrenaliny. Jest też trasa dla dzieci oraz spokojne ścieżki spacerowe.

Złoty Stok
Złoty Stok


Kopalnia Złota Sztolnia Gertruda Chodnik Kopalni Muzeum Przestróg Uwag i Apeli Podziemna kolejka Podziemny wodospad w Kopalni Sztolnia Ochrowa wejście do sztolni Osada Górnicza Złoty Stok Złoty Stok - Park Techniki Złoty Stok - pod Kopalnią Złota Złoty Stok - Chata Kata Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok - Rynek Złoty Stok - Mennica Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok Złoty Stok- Kopalnia Złota- korytarze Złoty Stok- Kopalnia Złota- drogi przewozu Złoty Stok- Kopalnia Złota- sztabki złota Złoty Stok- Kopalnia Złota

Złoty Stok noclegi

Złoty Stok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Złotym Stoku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1168352 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

leszek11_11 Nowicjusz 4 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-01-03 na

Fajne miejsce godne odwiedzenia

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021