Nieopodal popularnej Kopalni Złota w Złotym Stoku powstała bardzo ciekawa Osada Górnicza. To jedyny taki park rozrywki w Polsce, a nawet Europie!
Średniowieczna Osada Górnicza (dawny Średniowieczny Park Techniki) to dokładna replika średniowiecznej osady z urządzeniami zbudowanymi w skali 1:1. Odnajdziesz tu m.in. 15-metrowy kierat obsługiwany niegdyś przez konie, oraz 3-tonowe koło deptakowe obsługiwane w średniowieczu przez dzieci.
Dodatkowo w Osadzie Górniczej zwiedza się też pełen tajemnic i strachów podziemny tunel, który kończy się wizytą w Chacie Kata. Atrakcja nawiązuje do średniowiecznego Urzędu Kata w Złotym Stoku.
W Osadzie Górniczej wszyscy są angażowani w zwiedzanie, przez co można lepiej przeżyć tą przygodę. Dzieci dowiedzą się, jak to ciężko pracowali kiedyś górnicy... ale nie tylko, okazuje się, że trudne zadania miały również kobiety i dzieci, które już w tak młodym wieku przy robocie popijały piwo. Trzeba przyznać że tamte piwo było lurowate i niejednokrotnie bezpieczniejsze od wody ze względu na bakterie.
Nie tylko zobaczysz, ale i poznasz tutaj działanie przeróżnych średniowiecznych machin i wynalazków, poruszanych siłą mięśni, bez użycia elektryczności. A to za sprawą przewodnika, który oprowadza po parku i w interesujący sposób opowiada o dawnych czasach.
Pobyt w Parku Techniki to idealne połączenie nauki poprzez zabawę, nawet dorośli z pewnością dowiedzą się tutaj czegoś nowego. To frajda dla całej rodziny.
Średniowieczna Osada Górnicza
ul. Złota 2, Złoty Stok
tel. 74/ 817-61-27
biuro@parktechniki.eu
www.parktechniki.eu
Czynne: codziennie IV-X 10.00-19.00, XI-III 9.00-16.00, czas zwiedzania około 60 minut
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 10 zł, dzieci do lat 4 gratis
Przy złej pogodzie każdy turysta zwiedzający Osadę otrzymuje parasolkę 🙂
Złoty Stok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Nastawiałem się na coś znacznie gorszego, miłe rozczarowanie :)
Fajna opcja z działającymi urządzeniami. Dla dzieciaków wielka frajda. Labirynt strachu jednak bym odradzał dla dzieci w wieku zerówkowym.
Ja byłam w tamtym roku na wakacje z dziećmi ha ha ha 16 i 13lat oraz my dorośli nie ukrywajac bardziej jak dzieci bawiliśmy się świetnie , kat rewelacja. Połączyliśmy zwiedzanie z kopalnią złota. Jeden bilet , taniej wyszło. podobało nam sie bardzo. Nie polecam płyniecia łódką , na nas nie zrobiło wow.
Wspaniałe miejsce! Oprowadzanie na najwyższym poziomie, wesoło, z humorem, ale konkretnie. Dużo wiedzy i nauki poprzez zabawe. Cudowne jest to, że można wszystkiego dotknąć, spróbować samemu, uruchomić własnymi rękami! Polecam i dużym i małym, nikt sie tu nie będzie nudził!
Ja myślę że jak najbardziej warto, nasze dzieci, wtedy 7 i 4 lat były bardzo zadowolone, szczególnie starsza, a nawet i dorosli byli zadowoleni, bo przewodnicy do wszystkich "zabytków" angażowali turystów, głównie dzieci, ciekawie opowiedziane, z zaangażowaniem dzieci, z pewnością dziecko będzie zadowolone :)
Na strachach nie weszlismy bo się bały, ale cała reszta jest bardzo fajnie pomyslana własnie z myślą o dzieciach.
Ostatnio edytowany: 2014-05-22 10:20