Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Bulwar Piastowski w Szczecinie

Bulwar Piastowski w Szczecinie

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Bulwar Piastowski w Szczecinie to piękne miejsce na spacer, ma formę deptaku, poprowadzonego nad Odrą i jest ładnie zrewitalizowane. Ławeczki, zadbana roślinność w donicach, liczne pomniki i elementy do mocowania statków przyciągają w to miejsce spacerowiczów, rowerzystów oraz żeglarzy. Bulwar zaczyna się przy moście dworcowym i kończy się za Mostem Długim, gdzie zaczyna się Trasa Zamkowa. Ma prawie 1000 metrów długości. Bulwar Piastowski w Szczecinie
Bulwar Piastowski w Szczecinie

Aleja Żeglarzy

Znajdziesz tu Aleję Żeglarzy - liczne pomniki, urządzenia i tablice informacyjne ukazujące powiązania Szczecina z morzem. Otwiera ją symboliczny szkielet łodzi Wyszaka - legendarnego szczecińskiego żeglarza i kupca, a dalej stoi pomnik słynnego Ludomira Mączki. Był to polski żeglarz, kapitan jachtowy, podróżnik i geolog, nazywany Ludkiem. Aleję tworzy też rzeźba kapitana Kazimierza Haski - twórcy pierwszych regat w powojennym Szczecinie oraz pioniera muzealnictwa. Ponadto znajdziesz tu kota żeglarza Umbriagę, rzeźby pokazujące urządzenia nawigacyjne: astrolabium, chronometr, kompas czy sekstant, tablice historyczne wykonane z brązu obrazujące związki Szczecina z morzem oraz historię regionalnego żeglarstwa, jak również Mapę Mare Dambiensis - Morza Dąbskiego.

Bulwar Piastowski w Szczecinie
Bulwar Piastowski w Szczecinie

Przy Bulwarze Piastowskim powstało kilka fajnych knajpek, z daniami światowymi. Przyjemnie można tu spędzić czas i wypocząć. Bardzo blisko stąd na Wały Chrobrego i tylko nieco dalej na zamek w Szczecinie.Inne Bulwary Nadodrzańskie w Szczecinie

  • Bulwar Gdyński – ponad półkilometrowy odcinek od Mostu Długiego do Trasy Zamkowej
  • Nabrzeże Starówka – kontynuacja Bulwaru Gdyńskiego, od Trasy Zamkowej do granicy Portu Rybackiego Gryf
  • Bulwar Elbląski – biegnie naprzeciw Dworca Głównego PKP i jest miejscem cumowania jednostek sportowych, turystycznych oraz białej floty
  • Nabrzeże Pasażerskie – zmodernizowany odcinek położony na północ od Wałów Chrobrego
Bulwar Piastowski w Szczecinie
Bulwar Piastowski w Szczecinie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Obiekt dostępny dla wózków
Obiekt dostępny dla zwierząt
W pobliżu mieszczą się przystanki tramwajowe i autobusowe

Adres

Bulwar Piastowski
ul. Bulwar Piastowski, Szczecin

GPS: 53°25'18N, 14°33'30E

Bulwar Piastowski w Szczecinie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Szczecina wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Szczecin noclegi

Szczecin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°25'18N, 14°33'30E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Bardzo piękne i przyjemne miejsce, ma niesamowity klimat, polecam!
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021