Jezioro Głębokie w Szczecinie, Zbyszek Mat

W północnej części Szczecina, na terenie Puszczy Wkrzańskiej, w Dolinie Siedmiu Młynów rozlewa się Jezioro Głębokie. Fragment jeziora wydzielono w XX wieku jako popularne kąpielisko miejskie "Głębokie".Trasa spacerowa

Poza kąpieliskiem, które działa tylko latem, przez cały rok główną atrakcją jeziora jest trasa spacerowa „Wokół Jeziora Głębokiego" o długości ok. 6 km.

Jezioro Głębokie w Szczecinie

Trasa rozpoczyna się na przy pętli tramwajowej "Głębokie" i prowadzi przez leśne parkingi z wytyczonymi miejscami do palenia ognisk i grillowania przy drodze i nad brzegiem jeziora. Otacza jezioro i kończy się przy ul. Kąpieliskowej, na osiedlu Głębokie. Trasa ścieżki dydaktycznej biegnie wzdłuż północno-zachodniego brzegu, do bagiennej zachodniej części jeziora „Uroczyska”. Na szlaku stoją tablice informacyjne z opisem i zdjęciami otaczającej przyrody.

Poza letnimi weekendami okolice Jeziora Głębokiego są zaciszne, malownicze i idealne na rekreację na łonie natury.

Jezioro Głębokie
ul. Kupczyka, ul. Kąpieliskowa, Szczecin

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

53°28'20" N, 14°29'2" E
Zachodniopomorskie
2015-01-20
2020-01-28 13:46

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą