Katedra Św. Jakuba w Szczecinie

Katedra w Szczecinie

(4.3 głosów: 43)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bazylika Archikatedralna w Szczecinie to jeden z cenniejszych i piękniejszych zabytków Szczecina, stojący niedaleko zamku i Rynku Siennego. Poprzez Odrę prowadzi do niego Most Długi. Początki świątyni sięgają 1187 roku, kiedy to zbudowano kościół z fundacji Beringera z Bambergu, osiadłego w Szczecinie. Przez wieki świątynia była rozbudowywana i odnawiana po licznych zniszczeniach. Dziś ta gotycka katedra posiada 5 naw przykrytych jednym halowym dachem pokrytym miedzią. Charakterystyczną cechą budowli są przypory wprowadzone do wnętrza, pozwalające na ulokowanie pomiędzy nimi kilkunastu kaplic. Co ciekawe kościół kryje potężne prezbiterium, dorównujące wielkością hali głównej.

Katedra Św. Jakuba w Szczecinie
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie

Uroczysta konsekracja katedry w Szczecinie miała miejsce 31 maja 1982 roku z rąk bp szczecińsko-kamieńskiego Kazimierza Majdańskiego. Do rangi Bazyliki Katedralnej podniósł ją 23 maja 1983 roku papież Jan Paweł II, a w marcu 9 lat później nadał jej tytuł Bazyliki Archikatedralnej. Katedra szczyci się bogatym i pięknym wystrojem, który naprawdę warto zobaczyć, toteż polecam zwiedzenie tej wspaniałej, potężnej bazyliki. Warto też wjechać na odpłatny taras widokowy, z którego roztacza się piękna panorama miasta.Katedra Św. Jakuba w Szczecinie, Danusia
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie, Danusia

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Katedra otwarta jest codziennie od 7.00 do 19.00
Taras widokowy jest płatny

Adres

Katedra Św. Jakuba
Wzgórze Katedralne, ul. Św. Jakuba Apostoła, Szczecin

GPS: 53°25'29N, 14°33'23E

Szczecin noclegi

Szczecin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Katedra Św. Jakuba w Szczecinie, Danusia
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie, Danusia
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie, Danusia
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie, Danusia
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie, Danusia
Szczecin
Ważna
kościoły zabytki bazyliki katedry
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dorian Sierek

Swietne miejsce a szczególnie taras widokowy. Przepiękne widoki na miasto. Bardzo polecam.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023