Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Katedra w Szczecinie

Katedra Św. Jakuba w Szczecinie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Bazylika Archikatedralna w Szczecinie to jeden z cenniejszych i piękniejszych zabytków Szczecina, stojący niedaleko zamku i Rynku Siennego. Poprzez Odrę prowadzi do niego Most Długi. Początki świątyni sięgają 1187 roku, kiedy to zbudowano kościół z fundacji Beringera z Bambergu, osiadłego w Szczecinie. Przez wieki świątynia była rozbudowywana i odnawiana po licznych zniszczeniach. Dziś ta gotycka katedra posiada 5 naw przykrytych jednym halowym dachem pokrytym miedzią. Charakterystyczną cechą budowli są przypory wprowadzone do wnętrza, pozwalające na ulokowanie pomiędzy nimi kilkunastu kaplic. Co ciekawe kościół kryje potężne prezbiterium, dorównujące wielkością hali głównej.

Katedra Św. Jakuba w Szczecinie
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie

Uroczysta konsekracja katedry w Szczecinie miała miejsce 31 maja 1982 roku z rąk bp szczecińsko-kamieńskiego Kazimierza Majdańskiego. Do rangi Bazyliki Katedralnej podniósł ją 23 maja 1983 roku papież Jan Paweł II, a w marcu 9 lat później nadał jej tytuł Bazyliki Archikatedralnej. Katedra szczyci się bogatym i pięknym wystrojem, który naprawdę warto zobaczyć, toteż polecam zwiedzenie tej wspaniałej, potężnej bazyliki. Warto też wjechać na odpłatny taras widokowy, z którego roztacza się piękna panorama miasta.

Katedra Św. Jakuba w Szczecinie
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie

Informacje praktyczne

Katedra otwarta jest codziennie od 7.00 do 19.00
Taras widokowy jest płatny

Katedra Św. Jakuba
Wzgórze Katedralne, ul. Św. Jakuba Apostoła, Szczecin

Noclegi w Szczecinie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Katedra Św. Jakuba w Szczecinie
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie
Katedra Św. Jakuba w Szczecinie
(4.3 głosów: 43)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 43)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Dorian Sierek

Swietne miejsce a szczególnie taras widokowy. Przepiękne widoki na miasto. Bardzo polecam.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024