Ogród Botaniczny w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi

(4.3 głosów: 51)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ogród Botaniczny w Łodzi powstał w 1929 roku, początkowo na terenie najstarszego łódzkiego parku - Parku Źródliska I, w miejscu, gdzie dzisiaj stoi Palmiarnia, która stanowi oddział Ogrodu Botanicznego. Łódzki Ogród Botaniczny w dzisiejszej formie powstał w 1967 roku, pomiędzy ulicami Konstantynowską, Krzemieniecką i Retkińską. Należy do największych w Polsce (67 ha) i ma charakter parkowo-leśny. Krajobraz urozmaica tu 12 sztucznie usypanych wzgórz obłożonych granitowymi, wapiennymi i piaskowcowymi blokami skalnymi. Najwyższe z nich znajdziesz w Alpinarium, a pozostałe zdobią Ogród Japoński, Arboretum i Florę Polską. Ponadto rozlewa się tu 18 zbiorników. Największy z nich leży w sercu Ogrodu, w dziale zieleni parkowej, Warto zatrzymać się tu na dłużej i podziwiać kwitnące kwiaty na oczku wodnym oraz pływające tu kaczki. Zbiornik graniczy z 800-metrowej długości sędziwą aleją lipową, koło której powstał też labirynt grabowy - fajne miejsce spacerów rodzinnych. W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi rośnie kilka tysięcy gatunków roślin. Warto przechadzać się tu o każdej porze roku i obserwować zmiany zachodzące w świecie roślin. Latem zachwycają przeróżne barwy kwitnącego kwiecia, szczególnie przy głównej alei prowadzącej od wejścia do Ogrodu. Warto zajść również do ogrodu roślin jadalnych i leczniczych. Tutaj zachwycają późnym latem ogromne słoneczniki i dynie.

 Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny w Łodzi
 Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny w Łodzi
 Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny w Łodzi
 Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny w Łodzi
 Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny w Łodzi

Palmiarnia

Łódzka Palmiarnia Ogrodu Botanicznego została udostępniona dla turystów w 1956 roku. Dziś gromadzi kolekcję około 4,5 tys. roślin, należących do ponad 1000 gatunków i odmian. Rośliny w Palmiarni prezentowane są w 3 odrębnych pawilonach: dla roślinności twardolistnej głównie śródziemnomorskiej, dla roślinności tropikalnej nie mającej sobie równej pod względem bogactwa florystycznego oraz dla kolekcji kaktusów i innych sukulentów. Najstarsze okazy w Palmiarni to ponad 130-letnie palmy. Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny w Łodzi
 Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny w Łodzi

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Ogród Botaniczny: codziennie IV-X
IV i IX 9.00-19.00
V-VIII 9.00-20.00
X 9.00-17.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 4 zł, rodzinny (2+2) 20 zł
Parking: bezpłatny

Palmiarnia
IV-IX wt-pt 11.00-18.00, sb-nd 10.00-18.00
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł
Bilet zintegrowany (ważny 2 dni) do Palmiarni i Ogrodu: normalny 16 zł, ulgowy 8 zł
Aktualne godziny otwarcia i ceny biletów znajdują się na oficjalnej stronie Ogrodu: www.botaniczny.lodz.pl

Adres

Ogród Botaniczny
ul. Krzemieniecka 36/38, Łódź
tel. 42/ 688-44-20
Palmiarnia Ogrodu Botanicznego
Al. Piłsudskiego 61, Park Źródliska I, Łódź
tel. 42/ 674-96-65

GPS: 51°45'38N, 19°24'27E

Ogród Botaniczny w Łodzi na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Łodzi wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
 Ogród Botaniczny w Łodzi
 Ogród Botaniczny w Łodzi
 Ogród Botaniczny w Łodzi
 Ogród Botaniczny w Łodzi
Ogród Botaniczny w Łodzi
51°45'38N, 19°24'27E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

tomtur
Łodzki Ogród Botaniczny jest wart zobaczenia. Od niedawna jest też labirynt grabowy, w którym z dzieckiem można atrakcyjny spacer odbyć. W maju kwitną tulipany. Jest mini skansen. W planach jest budowa rosarium. W pobliskim dużym parku im. Piłsudskiego za dwoma stawami na miejscu byłego lunaparku jest teraz bardzo ciekawy plac zabaw z 2 torami rowerowymi i różnymi atrakcjami służącymi zabawie i ćwiczeniu na świeżym powietrzu.

Ogród Botaniczny w Łodzi na blogu

Łódź na weekend rodzinny

Łódź ze słynną Piotrkowską to niesamowite miasto, jedni je kochają, inni niekoniecznie, dla wszystkich wszakże ma ciekawą ofertę turystyczną, piękną architekturę, niecodzienny klimat i mnóstwo przeróżnych knajpek. Ja osobiście bardzo lubię Łódź i jej fabryczny, a dziś loftowy i nowoczesny charakter, ale tym razem mieliśmy się po prostu dobrze bawić z dziećmi, więc wybraliśmy Zoo, Ogród Botaniczny i dzień wcześniej Mandorię! Zobacz relację z naszego rodzinnego weekendu w Łodzi 🙂

27 sierpień 2021 13:14
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021