Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Łódzka Palmiarnia Ogrodu Botanicznego została udostępniona dla turystów w 1956 roku. Dziś gromadzi kolekcję około 4,5 tys. roślin, należących do ponad 1000 gatunków i odmian.Rośliny w Ogrodzie Botanicznym prezentowane są w 3 odrębnych pawilonach: dla roślinności twardolistnej głównie śródziemnomorskiej, dla roślinności tropikalnej nie mającej sobie równej pod względem bogactwa florystycznego oraz dla kolekcji kaktusów i innych sukulentów. Najstarsze okazy w Palmiarni to ponad 130-letnie palmy.

Pierwszy w Łodzi Ogród Botaniczny powstał w 1929 roku na terenie najstarszego łódzkiego parku – Parku Źródliska I, właśnie w miejscu, gdzie dzisiaj stoi Palmiarnia, która stanowi oddział Ogrodu Botanicznego.

Łódzki Ogród Botaniczny w dzisiejszej formie powstał w 1967 roku, pomiędzy ulicami Konstantynowską, Krzemieniecką i Retkińską. Należy do największych w Polsce i ma charakter parkowo-leśny. Krajobraz urozmaica tu 12 sztucznie usypanych wzgórz obłożonych blokami skalnymi i 18 zbiorników. Największy z nich leży centralnie w dziale zieleni parkowej i graniczy z 800-metrowej długości sędziwą aleją lipową. W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi rośnie 3400 gatunków roślin.Palmiarnia Ogrodu Botaniczny
Al. Piłsudskiego 61, Park Źródliska I, Łódź
tel. 42/ 674-96-65
www.botaniczny.lodz.pl
Godziny zwiedzania: IV-IX wt-nd: 10.00-18.00, X-III wt-nd: 9.00-16.00

Ogród Botaniczny
ul. Krzemieniecka 36/38, Łódź
tel. 42/ 688-44-20Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020