Ogród Botaniczny w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi

(4.3 głosów: 51)

Łódzka Palmiarnia Ogrodu Botanicznego została udostępniona dla turystów w 1956 roku. Dziś gromadzi kolekcję około 4,5 tys. roślin, należących do ponad 1000 gatunków i odmian.Rośliny w Ogrodzie Botanicznym prezentowane są w 3 odrębnych pawilonach: dla roślinności twardolistnej głównie śródziemnomorskiej, dla roślinności tropikalnej nie mającej sobie równej pod względem bogactwa florystycznego oraz dla kolekcji kaktusów i innych sukulentów. Najstarsze okazy w Palmiarni to ponad 130-letnie palmy.

Pierwszy w Łodzi Ogród Botaniczny powstał w 1929 roku na terenie najstarszego łódzkiego parku – Parku Źródliska I, właśnie w miejscu, gdzie dzisiaj stoi Palmiarnia, która stanowi oddział Ogrodu Botanicznego.Łódzki Ogród Botaniczny w dzisiejszej formie powstał w 1967 roku, pomiędzy ulicami Konstantynowską, Krzemieniecką i Retkińską. Należy do największych w Polsce i ma charakter parkowo-leśny. Krajobraz urozmaica tu 12 sztucznie usypanych wzgórz obłożonych blokami skalnymi i 18 zbiorników. Największy z nich leży centralnie w dziale zieleni parkowej i graniczy z 800-metrowej długości sędziwą aleją lipową. W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi rośnie 3400 gatunków roślin.

Palmiarnia Ogrodu Botaniczny
Al. Piłsudskiego 61, Park Źródliska I, Łódź
tel. 42/ 674-96-65
www.botaniczny.lodz.pl
Godziny zwiedzania: IV-IX wt-nd: 10.00-18.00, X-III wt-nd: 9.00-16.00Ogród Botaniczny
ul. Krzemieniecka 36/38, Łódź
tel. 42/ 688-44-20

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°45'38N, 19°24'27E
25 czerwiec 2018
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

tomtur
13 styczeń 2021 10:41
Łodzki Ogród Botaniczny jest wart zobaczenia. Od niedawna jest też labirynt grabowy, w którym z dzieckiem można atrakcyjny spacer odbyć. W maju kwitną tulipany. Jest mini skansen. W planach jest budowa rosarium. W pobliskim dużym parku im. Piłsudskiego za dwoma stawami na miejscu byłego lunaparku jest teraz bardzo ciekawy plac zabaw z 2 torami rowerowymi i różnymi atrakcjami służącymi zabawie i ćwiczeniu na świeżym powietrzu.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację