Piotrkowska w Łodzi

Ulica Piotrkowska w Łodzi

(4.2 głosów: 147)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ulica Piotrkowska to główny deptak Łodzi, jeszcze półtora wieku temu nazywany był traktem piotrkowskim, gdyż wiódł przez puszczę. Dziś ulica Piotrkowska znana jest w całej Polsce i stanowi nieodzowną wizytówkę tego wojewódzkiego miasta. Ciągnie się na długości ponad 4 km, pomiędzy pl. Wolności i pl. Niepodległości. To najdłuższy deptak w Europie! To na Piotrkowskiej kwitnie życie towarzyskie Łodzian, skoncentrowały się tutaj liczne restauracje i knajpki ze wszystkimi smakami świata, hotele, ale też Muzea, pałace i inne pamiątki przeszłości. A jak przystało na miasto filmowe, swój "ślad" na Piotrkowskiej pozostawili sławni polscy filmowcy - reżyserzy i aktorzy. Jest też niezwykle klimatyczny hotel Stare Kino, który polecamy gorąco. Warto wstąpić też do Restauracji Gruzińskiej Lavash.Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Stare Kino w Łodzi
Stare Kino w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi

Aleja Gwiazd w Łodzi

Aleja Gwiazd rozciąga się na Piotrkowskiej pomiędzy ul. 6 Sierpnia a pasażem Rubinsteina, a tworząc ją wzorowano się na Hollywoodzie. Pierwsza mosiężna gwiazda pojawiła się tu w 1998 roku dla aktora Andrzeja Seweryna. Dziś gwiazd jest znacznie więcej, po stronie parzystej znajdują się gwiazdy reżyserów, operatorów i kompozytorów, a po przeciwnej - aktorów.

Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Aleja Gwiazd
Aleja Gwiazd

Galeria Wielkich Łodzian

Natomiast od 1999 roku główny deptak Łodzi jest ozdobiony rzeźbami plenerowymi z brązu, które przedstawiają sławne osoby związane z miastem. Tworzą one tzw. Galerię Wielkich Łodzian, a wśród nich spotkamy: "Ławeczkę Tuwima", "Fortepian Rubinsteina", "Kufer Reymonta" czy "Twórców Łodzi Przemysłowej".Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Twórcy Łodzi
Twórcy Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi

Zabytki na Piotrkowskiej

Przy Piotrkowskiej ulokowały się też cenne zabytki, m.in wyniosła archikatedra Św. Stanisława Kostki (Piotrkowska 265), będąca największą budowlą sakralną Łodzi, dawny kościół ewangelicki noszący dziś wezwanie Zesłania Ducha Świętego (Piotrkowska 2/4), Pałac Juliusza Heinzla (Piotrkowska 104) - wybitny przykład architektury rezydencjonalnej (obecnie UM), Biała Fabryka Ludwika Geyera (Piotrkowska 282/284,) z I połowy XIX wieku, obecnie siedziba Centralnego Muzeum Włókiennictwa czy najsłynniejszy łódzki hotel - potężny Grand Hotel (Piotrkowska 72). Przejście całej ulicy Piotrkowskiej zajmuje sporo czasu, ale podróż tą można znacznie skrócić korzystając z rykszy, które na stałe wkomponowały się w obrazek łódzkiego traktu. Od kilku już lat ulica Piotrkowska w Łodzi jest ładnie zrewitalizowana i teraz w większości jest to faktycznie deptak, pozbawiony ruchu kołowego i tramwajów.

Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Hotel Grand
Hotel Grand
Biała Fabryka
Biała Fabryka
Piotrkowska w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę

Adres

Ulica Piotrkowska - "deptak" miasta
ul. Piotrkowska, Łódź

GPS: 51°45'49N, 19°27'27E

Ulica Piotrkowska w Łodzi na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Łodzi wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Piotrkowska w Łodzi
Urząd Miasta
Lampiarz
Łódź
Stare Kino w Łodzi
Stare Kino w Łodzi
Piotrkowska w Łodzi
Archikatedra
Piotrkowska w Łodzi
51°45'49N, 19°27'27E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Ulica Piotrkowska w Łodzi na blogu

Łódź na weekend rodzinny

Łódź ze słynną Piotrkowską to niesamowite miasto, jedni je kochają, inni niekoniecznie, dla wszystkich wszakże ma ciekawą ofertę turystyczną, piękną architekturę, niecodzienny klimat i mnóstwo przeróżnych knajpek. Ja osobiście bardzo lubię Łódź i jej fabryczny, a dziś loftowy i nowoczesny charakter, ale tym razem mieliśmy się po prostu dobrze bawić z dziećmi, więc wybraliśmy Zoo, Ogród Botaniczny i dzień wcześniej Mandorię! Zobacz relację z naszego rodzinnego weekendu w Łodzi 🙂

27 sierpień 2021 13:14
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021