Kopice, Joanna

Pałac w Kopicach

(4.5 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf

Pałac, a właściwie ruiny pałacu rodziny Schaffgotsch znajdują się w Kopicach w województwie opolskim, niedaleko Niemodlina, na północ od Nysy.Wokół Pałacu znajduje się zabytkowy park z pozostałościami różnych pomników i figur oraz bramą.
Niedaleko pałacu w Kopicach stoi kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, a koło niego zobaczyć można grobowiec rodziny Schaffgotsch.

Pałac w Kopicach, ania
Pałac w Kopicach, ania

Choć pałac stanowi dziś własność prywatną i nie można wejść na jego teren, warto go zobaczyć choć z pewnej odległości, bo robi niemałe wrażenie.Ruiny Pałacu Schaffgotschów
Kopice 47, Kopice

Pałac w Kopicach, ania
Pałac w Kopicach, ania
KOPICE PAŹDZIERNIK , ania

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę
Booking.com
Pałace i dworki
Normalna
pałace
50°38'46N, 17°26'48E
06 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

ania
05 wrzesień 2017 13:53

magiczne miejsce,trudno pogodzić się z tym że tak piękny obiekt niszczeje

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację