50°27'28" N, 18°10'7" E
Opolskie
2016-04-23
2020-02-03 02:00

Opis Góry Św. Anny

Góra Św. Anny to niewielka miejscowość leżąca w województwie opolskim, przy autostradzie A4, niedaleko Krapkowic.Przy wsi wznosi się góra o tej samej nazwie - najwyższe wzniesienie grzbietu Chełma na Wyżynie Śląskiej (408 m n.p.m.). Na szczycie tej góry stoi słynne Sanktuarium Św. Anny i klasztor Franciszkanów.

Sanktuarium Góra Św. Anny
Sanktuarium Góra Św. Anny

Góra Św. Anny znana jest też z walk odbytych tu podczas III powstania śląskiego. O tych wydarzeniach mówi Muzeum Czynu Powstańczego.

Zabytki na Górze Św. Anny

- Zespół klasztorny Franciszkanów z ciekawym Placem Rajskim

Góra Św. Anny
Góra Św. Anny
Góra Św. Anny


- Sanktuarium z figurką Św. Anny Samotrzeciej oraz z jej relikwiami

- Kalwaria - z usianymi wśród zieleni kapliczkami w liczbie 40

Sanktuarium figurka
Sanktuarium figurka


- Grota - powstała niedaleko Sanktuarium na wzór groty z Lourdes

- Pomnik Czynu Powstańczego, ul. Dunikowskiego - słynny na całym Śląsku pomnik poświęcony powstańcom walczącym w powstaniach śląskich, oficjalne otwarcie nastapiło w 1955 roku. Pod pomnikiem zachowały się podziemia wykute w skarpie pod hitlerowskim mauzoleum, które stało w tym miejscu wcześniej

Góra Św. Anny
Góra Św. Anny

- Amfiteatr, ul. Dunikowskiego - pod pomnikiem, poniżej skarpy znajduje się amfiteatr, który kryje 7 tys. miejsc siedzących w dolnej części, 20 tys. miejsc stojących na wyższych platformach i kolejne 20 tys. miejsc pomiędzy sektorami. Trybuny powstały z tzw. wapieni gogolińskich z licznymi skamieniałościami.

Atrakcje na Górze Św. Anny

- Zjeżdżalnia Alpin Coaster, ul. Planetorza 2 - całoroczny tor saneczkowy, oświetlony

Góra Św. Anny
Góra Św. Anny
Góra Św. Anny

- Park Krajobrazowy Góra Św. Anny

- Jaskinia w Rezerwacie leżąca na zboczu Góry

Góra Św. Anny - amfiteatr
Góra Św. Anny - amfiteatr

- Muzeum Czynu Powstańczego, ul. Leśnicka 28 - muzeum powstałe z okazji 40-lecia III Powstania Śląskiego, podczas którego miały tu miejsce krwawe walki o wolność Polaków

Pomnik Czynu Powstańczego G. Św. Anny amfiteatr Góra Św. Anny klasztor Zjeżdżalnia Kalwaria Muzeum Góra Św. Anny Góra Św. Anny Góra Św. Anny Muzeum na Górze Św. Anny Muzeum Czynu Powstańczego Muzeum na Górze Św. Anny Muzeum Czynu Powstańczego wystawa przyrodnicza Muzeum na Górze Św. Anny Muzeum na Górze Św. Anny

Góra Św. Anny noclegi

Góra Św. Anny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Górze Św. Anny. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Ewelina Uzależniony od podróży 1771 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-04-23 na

Świetna wyprawa :)

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2012-09-26 na

piekne i historyczne  miejsce  .

Karol

 

Ps

bede  tam za kilka dni

 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021