Zamek w Brzegu

Zamek w Brzegu

(4.4 głosów: 60)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Renesansowa perła Opolszczyzny

Zamek w Brzegu na Opolszczyźnie to efektowny, wspaniały zamek książęcy o renesansowym kształcie. Zwany jest Śląskim Wawelem, gdyż zrekonstruowane krużganki przywodzą na myśl te z Krakowa. Brzeski zamek to przepiękny, bardzo cenny zabytek, jedyny tego typu na całej Opolszczyźnie. Z zewnątrz największe wrażenie robi bogato zdobiona fasada budynku bramnego, z kamiennymi figurami Piastów rzeczywistej wielkości, będąca najznakomitszym zabytkiem renesansu w Europie Środkowej. Zamek w Brzegu - słynna fasada
Zamek w Brzegu - słynna fasada

Zwiedzanie zamku w Brzegu

Dziedziniec zamku otoczony cudnymi krużgankami jest dostępny dla turystów bezpłatnie. W salach zamkowych natomiast od 1945 roku mieści się odpłatne Muzeum Piastów Śląskich, w którym prezentowana jest historia miasta, ciekawe dzieje Piastów Śląskich oraz rzeźba i malarstwo śląskie. W środy wstęp do Muzeum jest bezpłatny.

Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu

Kościół zamkowy

Do zamku w Brzegu przylega Kościół Zamkowy Św. Jadwigi, który poddano regotyzacji, to znaczy przywrócono i uwydatniono pierwotne cechy gotyckie budowli, dlatego świątynia prezentuje się bardzo ciekawie. W jego krypcie zachowały się cenne sarkofagi ze szczątkami Piastów legnicko-brzeskich. Kilka takich sarkofagów można podziwiać w Muzeum.Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu

Zobacz nasz ranking: Najpiękniejsze zamki w Polsce z Zamkiem w Brzegu

Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu
Zamek - Muzeum w Brzegu
makieta Brzegu
Zamek w Brzegu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

wt-nd 10.00-17.00
Bilety: normalny 18 zł, ulgowy 12 zł
W środę zwiedzanie bezpłatne (płatna jest tylko usługa przewodnicka

Adres

Zamek w Brzegu - Muzeum Piastów Śląskich
Plac Zamkowy 1, Brzeg
tel. 77/ 401-91-00
www.zamek.brzeg.pl

GPS: 50°51'50N, 17°27'59E

Brzeg noclegi

Brzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°51'50N, 17°27'59E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Cudna perełka, warto wejść na dziedziniec, ale i do Muzeum
Karolina

Warto zwiedzić

Karolina Snowarska

Jak ktoś lubi muzea to te warto zobaczyć

Zamek w Brzegu na blogu

Najpiękniejsze zamki w Polsce. Top 15

Najpiękniejsze zamki w Polsce - słyszę tę frazę i już mnie elektryzuje. A Was? Czy znajdzie się tutaj osoba, która nie lubi zamków? Szczerze wątpię. To jedne z najczęściej i najchętniej odwiedzanych atrakcji w Polsce - świadkowie historii, ale i zarazem piękne budowle, zachwycające swą architekturą.

01 marzec 2021 13:20
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021