Zamek w Brzegu

Zamek w Brzegu

(4.4 głosów: 59)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Renesansowa perła Opolszczyzny

Zamek w Brzegu na Opolszczyźnie to efektowny, wspaniały zamek książęcy o renesansowym kształcie. Zwany jest Śląskim Wawelem, gdyż zrekonstruowane krużganki przywodzą na myśl te z Krakowa. Brzeski zamek to przepiękny, bardzo cenny zabytek, jedyny tego typu na całej Opolszczyźnie. Z zewnątrz największe wrażenie robi bogato zdobiona fasada budynku bramnego, z kamiennymi figurami Piastów rzeczywistej wielkości, będąca najznakomitszym zabytkiem renesansu w Europie Środkowej. Zamek w Brzegu - słynna fasada
Zamek w Brzegu - słynna fasada

Zwiedzanie zamku w Brzegu

Dziedziniec zamku otoczony cudnymi krużgankami jest dostępny dla turystów bezpłatnie. W salach zamkowych natomiast od 1945 roku mieści się odpłatne Muzeum Piastów Śląskich, w którym prezentowana jest historia miasta, ciekawe dzieje Piastów Śląskich oraz rzeźba i malarstwo śląskie. W środy wstęp do Muzeum jest bezpłatny.

Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu

Kościół zamkowy

Do zamku w Brzegu przylega Kościół Zamkowy Św. Jadwigi, który poddano regotyzacji, to znaczy przywrócono i uwydatniono pierwotne cechy gotyckie budowli, dlatego świątynia prezentuje się bardzo ciekawie. W jego krypcie zachowały się cenne sarkofagi ze szczątkami Piastów legnicko-brzeskich. Kilka takich sarkofagów można podziwiać w Muzeum.Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu

Zobacz nasz ranking: Najpiękniejsze zamki w Polsce z Zamkiem w Brzegu

Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu
Zamek w Brzegu
Zamek - Muzeum w Brzegu
makieta Brzegu
Zamek w Brzegu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

wt-nd 10.00-17.00
Bilety: normalny 18 zł, ulgowy 12 zł
W środę zwiedzanie bezpłatne (płatna jest tylko usługa przewodnicka

Adres

Zamek w Brzegu - Muzeum Piastów Śląskich
Plac Zamkowy 1, Brzeg
tel. 77/ 401-91-00
www.zamek.brzeg.pl

GPS: 50°51'50N, 17°27'59E

Brzeg noclegi

Brzeg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°51'50N, 17°27'59E
22 czerwiec 2017
05 marzec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
02 marzec 2021 12:28
Cudna perełka, warto wejść na dziedziniec, ale i do Muzeum
Karolina
04 wrzesień 2016 16:32

Warto zwiedzić

Karolina Snowarska
10 czerwiec 2016 13:44

Jak ktoś lubi muzea to te warto zobaczyć

Zamek w Brzegu na blogu

Najpiękniejsze zamki w Polsce. Top 15

Najpiękniejsze zamki w Polsce - słyszę tę frazę i już mnie elektryzuje. A Was? Czy znajdzie się tutaj osoba, która nie lubi zamków? Szczerze wątpię. To jedne z najczęściej i najchętniej odwiedzanych atrakcji w Polsce - świadkowie historii, ale i zarazem piękne budowle, zachwycające swą architekturą.

01 marzec 2021 13:20
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację