Pałac Sulisław

Pałac Sulisław

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pałac Sulisław to jeden z wielu pięknych pałaców na Śląsku, choć ten w ostatnich latach miał sporo szczęścia i znalazł dobrego inwestora, dzięki czemu to miejsce dziś zachwyca urodą i świetnym stanem utrzymania. Mieszczący się tutaj hotel to jedyny w momencie powstawania 5-gwiazdkowy hotel na Opolszczyźnie. Poza hotelem zaprasza tutaj restauracja, ładne obejście i piękny teren rekreacyjny nad stawami, z atrakcyjną plażą i ścieżkami spacerowymi.

Pałac Sulisław
Pałac Sulisław

Historia pałacu Sulisław

Początki tutejszego zamku miały miejsce już w czasach średniowiecza i był on ponoć związany z rycerskim zakonem Templariuszy. Obecny, neogotycki pałac powstał na początku XIX wieku, po rozbudowie dokonanej przez Hansa Karla Gottharda - Hrabię von Schaffgotsch - syna właścicieli pałacu w Kopicach. Tak naprawdę krnąbrny syn urodzony 15 listopada 1859 nie miał środków na zakupienie i rozbudowę pałacu i dodatkowo prowadził wiele sporów z ojcem - Hansem Ulrichem Schaffgotsch. Dlatego jego matka Joanna Gryzik von Schomberg-Godulla, zwana "Śląskim Kopciuszkiem", zakupiła dla niego pałac w Sulisławiu w 1888 roku. Hans Karl mieszkał w nim do 1908 roku, kiedy go sprzedał, a sam przeniósł się do Kopic. Po II wojnie światowej pałac w Sulisławiu wiele razy zmieniał właścicieli, a od 1966 roku pałac był już opuszczony. W 2006 roku pałac, folwark i park kupił deweloper z Warszawy, po czym budowla została pięknie odrestaurowana.

Pałac Sulisław
Pałac Sulisław
Pałac Sulisław
Pałac Sulisław

Pałac Sulisław dzisiaj

Dziś w pałacu i folwarku mieści się restauracja oraz pięciogwiazdkowy hotel i spa, z Centrum Jogi i Ajurwedy. Hotel "Pałac Sulisław" należy do Hoteli Historycznych w Polsce. 100 metrów od pałacu powstała piękna plaża nad stawami, z tzw. "Pałacem na Wodzie" i ścieżkami spacerowymi. To piękne miejsce na rekreację, nie tylko letnią, na plaży czekają ławki z parasolami ze strzechy. Klimatycznie to wszystko wygląda.

Polecam nasz ranking: Opolskie zamki i pałace. Zobacz najpiękniejsze rezydencje Opolszczyzny!

Pałac Sulisław
Pałac Sulisław
Plaża przy pałacu
Plaża przy pałacu
Sulisław
Sulisław
"Pałac na Wodzie" Sulisław

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Czynne cały rok całą dobę
Bezpłatnie można zaparkować przed bramą
Plaża jest nieogrodzona

Adres

Pałac Sulisław
ul. Sulisław 24, Grodków
tel. 77/ 439-02-40, 501-627-775
www.palacsulislaw.pl

GPS: 50°41'34N, 17°18'21E

Grodków noclegi

Grodków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sulisław
Grodków Opolszczyzna
Ważna
czynne cały rok dla rodziny zabytki
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Piękny pałac i okolica, mnie urzekła plaża przy Pałacu na Wodzie 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023