Pałac Sulisław

Pałac Sulisław
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Pałac Sulisław to jeden z wielu pięknych pałaców na Śląsku, choć ten w ostatnich latach miał sporo szczęścia i znalazł dobrego inwestora, dzięki czemu to miejsce dziś zachwyca urodą i świetnym stanem utrzymania. Mieszczący się tutaj hotel to jedyny w momencie powstawania 5-gwiazdkowy hotel na Opolszczyźnie. Poza hotelem zaprasza tutaj restauracja, ładne obejście i piękny teren rekreacyjny nad stawami, z atrakcyjną plażą i ścieżkami spacerowymi.

Pałac Sulisław
Pałac Sulisław

Historia pałacu Sulisław

Początki tutejszego zamku miały miejsce już w czasach średniowiecza i był on ponoć związany z rycerskim zakonem Templariuszy. Obecny, neogotycki pałac powstał na początku XIX wieku, po rozbudowie dokonanej przez Hansa Karla Gottharda - Hrabię von Schaffgotsch - syna właścicieli pałacu w Kopicach. Tak naprawdę krnąbrny syn urodzony 15 listopada 1859 nie miał środków na zakupienie i rozbudowę pałacu i dodatkowo prowadził wiele sporów z ojcem - Hansem Ulrichem Schaffgotsch. Dlatego jego matka Joanna Gryzik von Schomberg-Godulla, zwana "Śląskim Kopciuszkiem", zakupiła dla niego pałac w Sulisławiu w 1888 roku. Hans Karl mieszkał w nim do 1908 roku, kiedy go sprzedał, a sam przeniósł się do Kopic. 

Po II wojnie światowej pałac w Sulisławiu wiele razy zmieniał właścicieli, a od 1966 roku pałac był już opuszczony. W 2006 roku pałac, folwark i park kupił deweloper z Warszawy, po czym budowla została pięknie odrestaurowana.

Pałac Sulisław
Pałac Sulisław
Pałac Sulisław
Pałac Sulisław

Pałac Sulisław dzisiaj

Dziś w pałacu i folwarku mieści się restauracja oraz pięciogwiazdkowy hotel i spa, z Centrum Jogi i Ajurwedy. Hotel "Pałac Sulisław" należy do Hoteli Historycznych w Polsce. 100 metrów od pałacu powstała piękna plaża nad stawami, z tzw. "Pałacem na Wodzie" i ścieżkami spacerowymi. To piękne miejsce na rekreację, nie tylko letnią, na plaży czekają ławki z parasolami ze strzechy. Klimatycznie to wszystko wygląda.

Polecam nasz ranking: Opolskie zamki i pałace. Zobacz najpiękniejsze rezydencje Opolszczyzny!

Pałac Sulisław
Pałac Sulisław
Plaża przy pałacu
Plaża przy pałacu
Sulisław
Sulisław
"Pałac na Wodzie" Sulisław

Informacje praktyczne

Czynne cały rok całą dobę
Bezpłatnie można zaparkować przed bramą
Plaża jest nieogrodzona

Pałac Sulisław
ul. Sulisław 24, Grodków
tel. 77/ 439-02-40, 501-627-775
www.palacsulislaw.pl

Noclegi w Grodkowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Sulisław
(4.7 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Piękny pałac i okolica, mnie urzekła plaża przy Pałacu na Wodzie 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024