Otmuchów zamek, Anna Piernikarczyk

Zamek w Otmuchowie to piękna budowla z bogatą przeszłością, która stanowi niemałą atrakcję całej Ziemi Otmuchowskiej i Opolszczyzny. Łatwo do niego dotrzeć z otmuchowskiego Rynku.Historia zamku w Otmuchowie

Zamek otmuchowski został wzniesiony już w XIII wieku, na miejscu drewnianego grodu, a później został przebudowany przez biskupa Rotha w 1484 roku. W latach 1585–1596 zyskał charakter renesansowej budowli. Z tego właśnie okresu pochodzi zwieńczenie wieży zamkowej i sgraffitowe obramowanie okien. 

Zamek w Otmuchowie

W II połowie XVII wieku zamek przekształcono w barokową letnią rezydencję biskupów wrocławskich. Wówczas powstały unikatowe "końskie schody", które do dziś można oglądać w klatce schodowej.

W XIX wieku zamek w Otmuchowie częściowo został zniszczony podczas wojen śląskich, ale po odbudowie, przed II wojną światową zaadaptowano go na potrzeby turystyki i taki stan rzeczy pozostaje do dziś.

Turyści mogą wspiąć się na zamkową wieżę i stamtąd podziwiać śliczną panoramę Otmuchowa z Ratuszem i bazyliką a także pobliskiego Jeziora Otmuchowskiego.

Zamek - Hotel
ul. Zamkowa 4, Otmuchów
tel. 77/ 431-51-48
recepcja@zamek.otmuchow.pl
http://zamek.otmuchow.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°27'50" N, 17°10'19" E
Opolskie
2017-02-13
2020-02-03 02:01

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą