Otmuchów zamek

Zamek w Otmuchowie

(4.3 głosów: 30)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zamek w Otmuchowie to piękna budowla z bogatą przeszłością, która stanowi niemałą atrakcję całej Ziemi Otmuchowskiej i Opolszczyzny. Łatwo do niego dotrzeć z otmuchowskiego Rynku.

Historia zamku w Otmuchowie

Zamek otmuchowski został wzniesiony już w XIII wieku, na miejscu drewnianego grodu, a później został przebudowany przez biskupa Rotha w 1484 roku. W latach 1585-96 zyskał charakter renesansowej budowli. Z tego właśnie okresu pochodzi zwieńczenie wieży zamkowej i sgraffitowe obramowanie okien. W II połowie XVII wieku zamek przekształcono w barokową letnią rezydencję biskupów wrocławskich. Wówczas powstały unikatowe "końskie schody", które do dziś można oglądać w klatce schodowej.

Zamek w Otmuchowie
Zamek w Otmuchowie
Otmuchów - wnetrze zamku
Otmuchów - wnetrze zamku

W XIX wieku zamek w Otmuchowie częściowo został zniszczony podczas wojen śląskich, ale po odbudowie, przed II wojną światową zaadaptowano go na potrzeby turystyki i taki stan rzeczy pozostaje do dziś. Choć z pierwotnego założenia zamkowego do dziś zachowało się jedynie skrzydło północno-wschodnie, to i tak stanowi ono niemałą atrakcję Ziemi Otmuchowskiej.

Restauracja i Gościniec na zamku w Otmuchowie

Na zamku w Otmuchowie zaprasza dziś restauracja czynna codziennie poza poniedziałkami oraz Gościniec, w którym można skorzystać z pokojów gościnnych. To wyjątkowa możliwość, by spędzić noc w starym, gotyckim zamku, albo przeżyć niezapomnianą imprezę w tych tajemniczych murach, pamiętających mroczne wieki średnie.

zamek Otmuchów
zamek Otmuchów

Wieża widokowa na zamku w Otmuchowie

Turyści mogą wspiąć się na zamkową wieżę i stamtąd podziwiać śliczną panoramę Otmuchowa z Ratuszem i bazyliką a także pobliskiego Jeziora Otmuchowskiego. Wokół zamku rozlega się zabytkowy park, którym dojdziesz właśnie do wspomnianego jeziora.Polecam nasz ranking: Opolskie zamki i pałace. Zobacz najpiękniejsze rezydencje Opolszczyzny!

Otmuchów - panorama
Otmuchów - panorama

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Aktualne godziny zwiedzania i ceny biletów znajdziesz na stronie: http://zamek.otmuchow.pl
Restauracja: wt-czw 12.00-19.00, pt-nd 12.00-21.00
Gościniec: 40 pokoi hotelowych

Adres

Zamek - Dom Kultury Zamek 
ul. Zamkowa 4, Otmuchów
tel. 77/ 431-51-48, 602-711-173

GPS: 50°27'50N, 17°10'19E

Otmuchów noclegi

Otmuchów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Otmuchów Opolszczyzna
Ważna
gotyckie zamki zamki hotele
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023