Zagłosuj na nas!
Nysa

Twierdza Nysa

(4.5 głosów: 28)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Twierdza Nysa to jeden z najlepiej zachowanych na Śląsku systemów fortyfikacji, obok Twierdzy Kłodzkiej i Twierdzy Srebrna Góra. Do dzisiaj zachowało się w Nysie kilka elementów dawnej twierdzy, usianych tu i ówdzie w mieście. Nysa bardzo dobrze dba o turystów, najlepiej widać to właśnie na przykładzie Twierdzy Nysy. Od kilku już dobrych lat pracuje się tutaj nad odnawianiem poszczególnych fortów, które dziś wyglądają imponująco i systematycznie są udostępniane dla turystów.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Nysa
Nysa

Bastion Św. Jadwigi

Najlepszym tego przykładem jest Bastion Św. Jadwigi - najznamienitszy element Twierdzy Nyskiej, leżący przy ulicy Piastowskiej, koło Wieży Ziębickiej, w centrum miasta. To świetnie działający Ośrodek Życia Kulturalnego oraz Informacja Turystyczna. Dostępne są tutaj sale wystawowe, które prezentują historię Twierdzy. W Bastionie tym istniały schrony dla piechoty i artylerii, a pod wałami znajdowały się kazamaty. Wejście od strony fosy prowadziło do czterech chodników przeciwminowych i dwóch magazynów prochowych. W konstrukcji murów sklepień i kazamatów, oprócz cegły i kamienia użyto również betonu.

Nysa Fort Wodny
Nysa Fort Wodny

Fort Wodny

W fortach Twierdzy Nysy regularnie odbywają się liczne imprezy i rekonstrukcje wydarzeń historycznych. Jednym z ciekawszych fortów w tym względzie jest Fort Wodny leżący w Parku Miejskim, za ulicą Powstańców Śląskich. Tutaj bramy również otwarte są dla turystów, a w samym forcie działa restauracja.Twierdza Nysa
Twierdza Nysa

Fort Regulicki

Na udostępnienie czekał ostatnio remontowany Fort II w Nysie, zwany także Fortem Regulickim. Jest on najbardziej wysuniętym na północ obiektem całej twierdzy, zlokalizowany około 550 m od Bastionu Kaplicznego, przy wieży ciśnień. Obecnie jest już dostępny dla turystów. Tym bardziej warto tu zajrzeć, że blisko stąd nad Jezioro Nyskie.

Fort Regulicki
Fort Regulicki

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Bastion św.Jadwigi
codziennie 8.00-16.00
Przy Punkcie Informacji Turystycznej jest izba muzealna z eksponatami o twierdzy oraz trasa turystyczna
Fort Prusy
sb-nd 12.00-16.00.
Można umówić się na inne godziny zwiedzania: 694 555 768
Fort II Regulicki
Codziennie
Bilety: 8 zł, z kartą dużej rodziny 6 zł , dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny

Adres

Twierdza Nysa
Bastion Św. Jadwigi
Punkt Informacji Turystycznej w Nysie
ul. Piastowska 19, Nysa
tel. 77/ 433-49-71
www.twierdzanysa.com
http://www.informacja-turystyczna.nysa.pl/

Fort Prusy
ul. Obrońców Tobruku (za wieżą ciśnień)

Fort II
Były poligon wojskowy dojazd od ul. Orląt Lwowskich lub Ignacego Krasickiego
tel. 695-355-438
https://fort2nysa.business.site/

GPS: 50°28'34N, 17°19'54E

Twierdza Nysa na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Nysy wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Nysa
Nysa
Nysa
Twierdza Nysa
Twierdza Nysa
Nysa
Nysa bastion Św. Jadwigi
50°28'34N, 17°19'54E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021