Nysa

Twierdza Nysa

(4.5 głosów: 28)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Twierdza Nysa to jeden z najlepiej zachowanych na Śląsku systemów fortyfikacji, obok Twierdzy Kłodzkiej i Twierdzy Srebrna Góra. Do dzisiaj zachowało się w Nysie kilka elementów dawnej twierdzy, usianych tu i ówdzie w mieście. Nysa bardzo dobrze dba o turystów, najlepiej widać to właśnie na przykładzie Twierdzy Nysy. Od kilku już dobrych lat pracuje się tutaj nad odnawianiem poszczególnych fortów, które dziś wyglądają imponująco i systematycznie są udostępniane dla turystów.

Nysa
Nysa

Bastion Św. Jadwigi

Najlepszym tego przykładem jest Bastion Św. Jadwigi - najznamienitszy element Twierdzy Nyskiej, leżący przy ulicy Piastowskiej, koło Wieży Ziębickiej, w centrum miasta. To świetnie działający Ośrodek Życia Kulturalnego oraz Informacja Turystyczna. Dostępne są tutaj sale wystawowe, które prezentują historię Twierdzy. W Bastionie tym istniały schrony dla piechoty i artylerii, a pod wałami znajdowały się kazamaty. Wejście od strony fosy prowadziło do czterech chodników przeciwminowych i dwóch magazynów prochowych. W konstrukcji murów sklepień i kazamatów, oprócz cegły i kamienia użyto również betonu.Nysa Fort Wodny
Nysa Fort Wodny

Fort Wodny

W fortach Twierdzy Nysy regularnie odbywają się liczne imprezy i rekonstrukcje wydarzeń historycznych. Jednym z ciekawszych fortów w tym względzie jest Fort Wodny leżący w Parku Miejskim, za ulicą Powstańców Śląskich. Tutaj bramy również otwarte są dla turystów, a w samym forcie działa restauracja.

Twierdza Nysa
Twierdza Nysa

Fort Regulicki

Na udostępnienie czekał ostatnio remontowany Fort II w Nysie, zwany także Fortem Regulickim. Jest on najbardziej wysuniętym na północ obiektem całej twierdzy, zlokalizowany około 550 m od Bastionu Kaplicznego, przy wieży ciśnień. Obecnie jest już dostępny dla turystów. Tym bardziej warto tu zajrzeć, że blisko stąd nad Jezioro Nyskie.

Fort Regulicki
Fort Regulicki

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Bastion św.Jadwigi
codziennie 8.00-16.00
Przy Punkcie Informacji Turystycznej jest izba muzealna z eksponatami o twierdzy oraz trasa turystyczna
Fort Prusy
sb-nd 12.00-16.00.
Można umówić się na inne godziny zwiedzania: 694 555 768
Fort II Regulicki
Codziennie
Bilety: 8 zł, z kartą dużej rodziny 6 zł , dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny

Adres

Twierdza Nysa
Bastion Św. Jadwigi
Punkt Informacji Turystycznej w Nysie
ul. Piastowska 19, Nysa
tel. 77/ 433-49-71
www.twierdzanysa.com
http://www.informacja-turystyczna.nysa.pl/

Fort Prusy
ul. Obrońców Tobruku (za wieżą ciśnień)

Fort II
Były poligon wojskowy dojazd od ul. Orląt Lwowskich lub Ignacego Krasickiego
tel. 695-355-438
https://fort2nysa.business.site/

GPS: 50°28'34N, 17°19'54E

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Nysa
Nysa
Nysa
Nysa
Twierdza Nysa
Twierdza Nysa
Nysa
Nysa bastion Św. Jadwigi
Nysa
Ważna
mury miejskie forty twierdze
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022