Wieża Woka - pozostałość średniowiecznego zamku i najstarsza budowla Prudnika

Wieza Zamkowa - Wieża Woka w Prudniku
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Wieża Woka czyli Wieża Zamkowa to najstarszy zabytek Prudnika. Jest to pozostałość średniowiecznego zamku, zbudowanego pod koniec XIII wieku przez czeskiego możnowładcę -  Woka. I tak wyjaśniło się pochodzenie obu nazw obiektu. U stóp tego zamku założono wkrótce miasto Prudnik. Do dziś jednak z całego zamku zachowała się tylko wieża.

Prudnik
Prudnik

Powstała ona na planie koła i jak przystało na tak wiekowe obiekty, jej mury są bardzo grube, nawet na kilka metrów. Do wieży prowadzą drewniane schody, a wejście do wieży usytuowane jest nieco powyżej połowy wysokości zabytku.W 2009 roku wieżę odrestaurowano, w jej wnętrzu znajduje się dawny loch głodowy, do którego prowadzi kamienna klatka schodowa. Na wieży powstał też punkt widokowy, z którego roztacza się ładna panorama miasta. Na wieży poznamy też jej historię, bowiem stanęły tu tablice informacyjne. U stóp zabytku zobaczysz makietę dawnego zamku.

Prudnik
Prudnik

Wieża znajduje się w centrum miasta, niedaleko Rynku, na terenie klasztoru Bonifratrów, a opiekuje się nią Muzeum Ziemi Prudnickiej.

Klasztor z Wieży Woka
Klasztor z Wieży Woka

Informacje praktyczne

Wieża czynna w sezonie turystycznym
Aktualne godziny zwiedzania i cennik znajdziesz na stronie: www.muzeumprudnik.pl/muzeum-tresc-6-wieza_woka.html 

Wieża Woka
Pl. Zamkowy, Prudnik
tel.  77/ 406-80-60Noclegi w Prudniku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 9)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024