Domek Loretański w Głogówku

Domek Loretański w Głogówku

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kaplica Loretańska w Głogówku nazywana też Domkiem Loretańskim to ciekawa atrakcja, która powstała w latach 1630-34. Miało to miejsce, gdy ziemie te należały do Jerzego III Oppersdorffa. Kaplica stanowiła replikę domku Matki Boskiej w Loretto, położonego na południu Włoch. Jerzy III kilka razy podróżował do tego miejsca, aby ten obiekt jak najwierniej odtworzyć u siebie w Głogówku.

Domek Loretański w Głogówku
Domek Loretański w Głogówku

Początkowo odrębny kościół

Kiedy Domek Loretański w Głogówku powstawał, stanowił odrębną budowlę. Szybko jednak, bo już w 1636 roku, na skutek rozbudowy kościoła franciszkanów, został wchłonięty w mury świątyni klasztornej. Dlatego stanowi dziś nie lada gratkę i architektoniczny ewenement - kościół w kościele.Domek w Głogówku powstał w stylu barokowym. Jak mówi legenda, miał zostać otynkowany, ale dwukrotnie tynki rozpadły się, co odczytano jako wolę Bożą i ściany pokryto freskami. W ołtarzu w kaplicy, za kratą, widnieje kopia figury Matki Boskiej z Loreto. Domek Loretański w Głogówku to unikatowa atrakcja Opolszczyzny.

Domek Loretański w Głogówku
Domek Loretański w Głogówku
Domek Loretański w Głogówku
Domek Loretański w Głogówku

Domek Loretański w Gołębiu

Kaplica Loretańska to jeden z kilku domków loretańskich w Polsce, które powstały na wzór „Świętego domu” Santa Casa w Loreto. Podobny Domek Loretański znajduje się w miejscowości Gołąb w województwie lubelskim.

Domek Loretański w Głogówku
Domek Loretański w Głogówku

Adres

Domek Loretański - kościół Św. Franciszka
ul. Klasztorna, Głogówek

GPS: 50°21'16N, 17°51'38E

Głogówek noclegi

Głogówek to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Domek Loretański w Głogówku
Domek Loretański w Głogówku
W Domku
Domek Loretański
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023