Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Restauracja Zamkowy Młyn

Restauracja Zamkowy Młyn w Krapkowicach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Restauracja Zamkowy Młyn w Krapkowicach leży w sercu Opolszczyzny, w malowniczym zakątku blisko centrum miasta, nad Odrą, w miejscu, gdzie wpada do niej Osobłoga. Możesz tu zarówno pysznie zjeść, jak i przenocować, bo w dawnym, autentycznym młynie remontowanym intensywnie od początku XXI wieku, powstała piękna restauracja oraz hotel, z oryginalnym wystrojem nawiązującym do przeszłości młyna i tej tematyki.Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn

Zabytkowy młyn wodny w Krapkowicach powstał w 1852 roku, przez lata produkował mąkę dla okolicznych mieszkańców, ale na początku XXI wieku jego stan nie prezentował się zbyt pięknie, był zniszczony i nie używany, popadał w ruinę. Na szczęście nowy właściciel dokonał remontu, dzięki któremu dziś to miejsce znów ładnie się prezentuje i cieszy nie tyko oczy, ale i żołądki turystów. Od 2011 roku działa tu hotel i restauracja pod nazwą Zamkowy Młyn. Piękne jest zielone otoczenie dawnego zabytku, w niedalekiej odległości od zamku i przystani nad Odrą. To również świetna baza do zwiedzania słynnego pałacu w Mosznej czy Góry Św. Anny. Z szerokiej okolicy przybywają też goście do Zamkowego Młyna po pyszne dania.

Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn

Specjalność restauracji 

Kuchnia Zabytkowego Młyna to dania tradycyjne Śląska Opolskiego oraz kuchnia BBQ & Grill. Znajdziesz tu również Spiżarnię z lokalnymi produktami, jak sery z Obrowca, lokalne rzemieślnicze piwo, nalewki a nawet mocniejsze, rzemieślnicze alkohole. Wśród dań poleca się pstrąg z Poliwody, karp z Krzywej Góry, mięsa od lokalnego dostawców, lody mistrzowskie Szypuła. Od 2021 roku restauracja jest członkiem Dziedzictwa Kulinarnego województwa opolskiego z Opolską roladą wołową oraz Deską Młynarza, na której podaje się własne wędliny z wędzarni, przygotowywane wg tradycyjnych receptur, w pełni naturalne i wędzone w dymie drzewa olchowego oraz drzew owocowych. Restauracja znajduje się również na Szlaku Kulinarnym Opolski Bifyj.Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn

My skosztowaliśmy tu specjałów tej restauracji czyli steka z grilla i żeberek BBQ. To było wspaniałe przeżycie kulinarne, bo pięknie podane dania wręcz rozpływały się w ustach. Miałam pewne obawy czy spory kawał mięsa jest daniem dla mnie, ale pochłonęłam żeberka w całości, no pozostawiając oczywiście kości, których doliczyłam się... 13! Kultowe żeberka BBQ są przygotowywane przez wiele godzin w dymie drzewa owocowego, a wcześniej zamarynowane w mieszance przypraw. Stek o wadze około 400 g z sezonowanego na sucho mięsa przygotowany na prawdziwym grillu opalanym węglem drzewnym był niezwykle soczysty i miękki, naprawdę warto wybrać się tutaj na te dania, a jeśli nie chcesz wydawać większej kwoty, możesz po prostu zamówić pizzę. Warto jednak odwiedzić to miejsce i zajrzeć do ślicznych wnętrz, z zachowanym starym drewnem z młyna. 

Restauracja Zamkowy Młyn
Restauracja Zamkowy Młyn

Galeria Studnia

Na terenie zabytku można też zobaczyć Galerię Studnia z dziełami sztuki i rękodziełem miejscowych artystów - starszych ludzi, którzy znaleźli tutaj również miejsce swych spotkań. Galeria czynna jest codziennie od 16.00 do 19.00.Galeria Studnia
Galeria Studnia
Galeria Studnia
Galeria Studnia
Galeria Studnia
Galeria Studnia
Galeria Studnia
Galeria Studnia

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Restauracja czynna jest od 13.00

Adres

Zabytkowy Młyn - Restauracja i Hotel
ul. Młyńska 3, Krapkowice
tel. 535-414-799
https://zamkowymlyn.pl

GPS: 50°28'24N, 17°58'6E

Restauracja Zamkowy Młyn w Krapkowicach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Krapkowic wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Krapkowice noclegi

Krapkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Restauracja Zamkowy Młyn
Galeria Studnia
Galeria Studnia
Galeria Studnia
Galeria Studnia
50°28'24N, 17°58'6E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Aleksander Wojtala
Świetne miejsce , klimatyczne! Smak potraw powala, takiego steka czy żeber nie znajdzie się nigdzie indziej
Anna Piernikarczyk
Bardzo smaczna restauracja z pięknym wystrojem wnętrza!

Restauracja Zamkowy Młyn w Krapkowicach na blogu

Krapkowice na niespieszny weekend

Zapraszamy Was dziś w podróż nieoczywistą, do mało popularnych Krapkowic, położonych w sercu Opolszczyzny i kryjących kilka fajnych ciekawostek. Daj się porwać opowieści o miejscu zacisznym i spokojnym, a w pobliżu którego zobaczysz takie sławy, jak pałac w Mosznej wyglądający niczym bajkowy zamek czy polecająca się na wędrówki Góra Św. Anny z Sanktuarium.

29 wrzesień 2021 13:34
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021