Restauracja na Wyspie Niemodlin

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Szlak Kulinarny "Opolski Bifyj" powstał w 2015 roku za sprawą Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. To fascynująca podróż po regionie i jego smakach, odkrywanych w różnych restauracjach Opolszczyzny! Cieszy się dużą popularnością, tak jak same podróże kulinarne, które bardzo przypadły do gustu turystom w Polsce! Nowoczesna turystyka pokazuje, że szlaki turystyczne to już nie tylko górskie wędrówki ani nawet autokarowe zwiedzanie atrakcji turystycznych, to również coraz częściej poznawanie smaków i dań regionalnych, odkrywanie ich przepisów, a nawet próby odtworzenia ich we własnej kuchni.

Restauracja na Wyspie Niemodlin
Restauracja na Wyspie Niemodlin

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj ratuje od zapomnienia tradycyjną kuchnię Śląska Opolskiego, a także historię i lokalne zwyczaje, jakie towarzyszyły jej powstawaniu. Poznaj Opolskie od kuchni, zarówno w nowych restauracjach, jak i w obiektach zabytkowych, wpisanych w historię oraz pejzaż regionu. Są też takie prowadzone od pokoleń, zachowujące obrzędy i biorące udział w festiwalach kuliarnych. Poza daniami kuchni światowej, w menu kryją też tradycyjne potrawy czy produkty z terenu Opolszczyzny, które znajdują się na Liście Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego. A są to np. Śląskie Niebo, Siemieniotka, Wodzionka, Kartoffelsalat czy słodkości: Śliszki, Kołocz Śląski lub Krajanki. Ale to tylko niewielka część obszernej Listy Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego, których spróbować można w restauracjach na Szlaku. Poznaj restauracje Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj!Restauracja w Pałacu w Mosznej
Restauracja w Pałacu w Mosznej
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice

Adres

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna
ul. Żeromskiego 3, Opole
tel. 77/ 441-25-21
http://orot.pl/633/ogolne-informacje-dotyczace-szlaku-kulinarnego-opolski-bifyj.html

GPS: 50°28'24N, 17°58'6E

Szlak Kulinarny Opolski Bifyj na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Opolszczyzny wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Restauracja Zamkowy Młyn Krapkowice
50°28'24N, 17°58'6E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Podróże kulinarne są bardzo ciekawym elementem podróżowania, odkrywanie lokalnych smaków i tradycji sprawia, że podróże są jeszcze przyjemniejsze i pełniejsze 🙂
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021