Zamek w Rogowie Opolskim

Zamek w Rogowie Opolskim

(3.9 głosów: 13)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek w Rogowie Opolskim zagubił się wśród starodrzewu zabytkowego parku angielskiego. To piękny, renesansowo - klasycystyczny zamek z dziedzińcem z dwóch stron zamkniętym pięknymi krużgankami, położony w niewielkim Rogowie Opolski na Opolszczyźnie, przy autostradzie A4, na południe od Opola, niedaleko Krapkowic i Góry Św. Anny. Zamek w Rogowie jest obecnie własnością Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Mieszczą się tu najcenniejsze i najstarsze zbiory biblioteczne - starodruki, rękopisy, i zabytkowa kartografia. Zamek jest udostępniony dla turystów, można tu zwiedzać wystawę poświęconą historii książki i zobaczyć film o historii zamku.Zamek w Rogowie Opolskim
Zamek w Rogowie Opolskim
Zamek w Rogowie Opolskim
Zamek w Rogowie Opolskim
Zamek w Rogowie Opolskim
Zamek w Rogowie Opolskim

Turyści przybywający do zamku w Rogowie Opolskim mogą spędzić tu noc, w pobliskim ciekawym, neogotyckim Domu pod Kogutkiem z 1915 roku, zwanym przez miejscową ludność "kawalier". Obie budowle - i zamek i Domek, stoją w pięknym, zabytkowym parku utrzymanym w stylu angielskim. Alejki parkowe zachęcają do spacerów wśród starych drzew, wśród których dominują dęby, miłorząb japoński, tulipanowiec i platan. W parku można usłyszeć śpiew wielu gatunków ptaków, można też spotkać podchodzące pod zamek sarny i zające. Koło zamku warto odwiedzić też ciekawy kościół Św. Filipa i Jakuba w Rogowie Opolskim.

Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Rogów Opolski
Rogów Opolski
Zamek w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Dom Pod Kogutkiem, Arkadiusz Musielak
Kościół w Rogowie Opolskim, Arkadiusz Musielak

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

zwiedzanie: pn-pt 11.00-16.00
Bilety: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł
Parking: bezpłatny

Adres

Zamek Rogów Opolski
ul. Parkowa 36-38, Rogów Opolski
tel. 77/ 467-21-08
www.rogow.wbp.opole.pl

GPS: 50°30'40N, 17°56'31E

Krapkowice noclegi

Krapkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°30'40N, 17°56'31E
22 czerwiec 2017
25 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację