Zamek w Rogowie Opolskim

Zamek w Rogowie Opolskim

(4 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek w Rogowie Opolskim zagubił się wśród starodrzewu zabytkowego parku angielskiego. To piękny, renesansowo - klasycystyczny zamek z dziedzińcem z dwóch stron zamkniętym pięknymi krużgankami, położony w niewielkim Rogowie Opolski na Opolszczyźnie, przy autostradzie A4, na południe od Opola, niedaleko Krapkowic i Góry Św. Anny. Zamek w Rogowie jest obecnie własnością Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Mieszczą się tu najcenniejsze i najstarsze zbiory biblioteczne - starodruki, rękopisy, i zabytkowa kartografia. Zamek jest udostępniony dla turystów, można tu zwiedzać wystawę poświęconą historii książki i zobaczyć film o historii zamku.

Zamek w Rogowie Opolskim
Zamek w Rogowie Opolskim
Zamek w Rogowie Opolskim
Zamek w Rogowie Opolskim
Zamek w Rogowie Opolskim
Zamek w Rogowie Opolskim

Turyści przybywający do zamku w Rogowie Opolskim mogą spędzić tu noc, w pobliskim ciekawym, neogotyckim Domu pod Kogutkiem z 1915 roku, zwanym przez miejscową ludność "kawalier". Obie budowle - i zamek i Domek, stoją w pięknym, zabytkowym parku utrzymanym w stylu angielskim. Alejki parkowe zachęcają do spacerów wśród starych drzew, wśród których dominują dęby, miłorząb japoński, tulipanowiec i platan. W parku można usłyszeć śpiew wielu gatunków ptaków, można też spotkać podchodzące pod zamek sarny i zające. Koło zamku warto odwiedzić też ciekawy kościół Św. Filipa i Jakuba w Rogowie Opolskim.Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Rogów Opolski
Rogów Opolski

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

zwiedzanie: pn-pt 11.00-16.00
Bilety: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł
Parking: bezpłatny

Adres

Zamek Rogów Opolski
ul. Parkowa 36-38, Rogów Opolski
tel. 77/ 467-21-08
www.rogow.wbp.opole.pl

GPS: 50°30'40N, 17°56'31E

Zamek w Rogowie Opolskim na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Krapkowic wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Krapkowice noclegi

Krapkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zamek w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Park w Rogowie Opolskim
Dom Pod Kogutkiem, Arkadiusz Musielak
Kościół w Rogowie Opolskim, Arkadiusz Musielak
50°30'40N, 17°56'31E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Bardzo ładny obiekt, choć mało popularny, warto tu przyjść pospacerować po parku i odpocząć od miasta, to również piękne miejsce jako plener fotograficzny 🙂
Łukasz Piernikarczyk
Ładny obiekt, choć nieco zgubiony w drzewach.
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021