JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów

(4.6 głosów: 52)
Oceń i napisz opinię

JuraPark Krasiejów - największy dinopark w Europie!

JuraPark Krasiejów czyli park dinozaurów w niewielkim Krasiejowie na Opolszczyźnie to piękny i bardzo nowoczesny park rozrywki, atrakcyjny dla całej rodziny. Jesteśmy nim naprawdę oczarowani! Efektowne i gigantyczne dinozaury w Krasiejowie ustawione są wzdłuż ścieżki edukacyjnej o długości 1500 m. W Parku zobaczyć można ponad 200 modeli gadów i płazów, tym samym jest to największy park dinozaurów w całej Europie! A do tego należy dodać, że bardzo efektowny i malowniczo urządzony!Obok dinozaurów stoją tablice informacyjne, aby ułatwić identyfikację gadów i przekazać na ich temat ciekawostki. Ponadto na trasie tej zobaczysz autentyczne wykopaliska w Pawilonie Uniwersytetu Opolskiego. To wielki atut tego miejsca, że rozrywka przeplata się tutaj z autentyczną historią, wiedzą i prawdziwymi śladami przeszłości.

JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów - Tunel Czasu

Poza dinozaurami w Krasiejowie odwiedzić można Tunel Czasu - niezwykle tajemnicze i ciekawe miejsce, które przenosi nas w czasy, kiedy jeszcze nie istniała Ziemia. Przy użyciu przeróżnych technik multimedialnych zobaczysz jak powstał Układ Słoneczny, Ziemia i pierwsze formy życia. To ruchome kino, które ogląda się z jadącej kolejki turystycznej. To prawdziwy hit JuraParku Krasiejów!JuraPark Krasiejów - Oceanarium

Niesamowitą atrakcją JuraParku w Krasiejowie jest też Prehistoryczne Oceanarium, zachwycające olbrzymimi stworzeniami z pra przeszłości. Jeden z nich nawet próbuje atakować turystów!

JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów

Rozrywka dla małych dzieci

Nie tylko nauką JuraPark w Krasiejowie stoi. Jest tu też miejsce i czas na rozrywkę oraz zabawę. Szczególnie najmłodsi będą usatysfakcjonowani świetnym placem zabaw z dmuchańcami, małpim gajem, zjeżdżalniami itp. Dostępny jest też Park Rozrywki. Po Parku dzieci można wozić w specjalnych dino wózkach 🙂 Nasze dziewczynki, jeszcze wtedy niezbyt rosłe, były zachwycone, zarówno placem zabaw, jak i dino wózkiem, a kiedy jeszcze pyszne świderki do tego wpadły, to już była pełnia szczęścia 😉 Czy może być coś piękniejszego niż roześmiane, szczęśliwe buzie naszych Skarbów? 🙂Jeden z trzech JuraParków

JuraPark Krasiejów znajduje się ponad 20 km na wschód od Opola i 5 km od Ozimka. To jeden z trzech bratnich parków wraz z JuraPark Bałtów i JuraPark Solec Kujawski. Zarówno Park w Krasiejowie, jak i Bałtowie mieliśmy okazję podziwiać. Obydwa są piękne, ale o ile Bałtowski Kompleks Turystyczny cały robi wielkie wrażenie, to sam JuraPark bardziej efektowny jest w Krasiejowie, na rozległym terenie, z mnóstwem modeli tych kopalnych gadów.

JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów

Park Ewolucji

Fantastyczną atrakcją obok JuraPark Krasiejów jest niesamowity Park Nauki i Ewolucji Człowieka, który oferuje turystom niewyobrażalną podróż w czasie, odległą nawet o 66 mln lat, a do tego pierwszy lot w Kosmos. Wizyta w tym Parku pozwala poznać naszych pra przodków i z pewnością pozostawi niezatarte wspomnienia. Cały Park Nauki i Rozrywki Krasiejów otrzymał Złoty Certyfikat 2014 Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zalety
 • Nowoczesny i ładny Park
 • Mnóstwo atrakcji również niecodziennych
 • Autentyczne elementy naukowe
 • Edukacja obok rozrywki
 • Bezpłatny parking
Wady
 • Nie zauważyłam
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
Krasiejów dinozaury
JuraPark Krasiejów
Krasiejów
Tunel czasu i Oceanarium
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

 • pn-pt 10:00-18:00, sb-nd 10:00-19:00
  Bilety: normalny 55 zł, ulgowy 45 zł 
  JuraPark i Park Ewolucji: normalny 70 zł, ulgowy 58 zł
  Parking: bezpłatny

Adres

Jura Park Krasiejów
ul. 1 Maja 10, Krasiejów koło Opola
www.juraparkkrasiejow.pl

GPS: 50°39'57N, 18°16'16E

Krasiejów noclegi

Krasiejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°39'57N, 18°16'16E
22 czerwiec 2017
19 czerwiec 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
18 czerwiec 2020 11:17
JuraPark Krasiejów to cudowne miejsce, nie tylko ładne i atrakcyjne dla dzieci i dorosłych, ale są też zaskakujące, nowoczesne atrakcje wykorzystujące nowoczesne technologie!
Justyna
17 czerwiec 2016 15:29

Świetne miejsce zabaw dla dzieci jak i dorosłych. 

Matylda Rojek
02 październik 2014 11:38

Muszę zacząć od tego, że jestem bardzo zaskoczona! JuraPark robi niesamowite wrażenie, nie tylko na dzieciach! Mnóstwo atrakcji dla każdego! Wiek tutaj nie gra roli. Polecam i gwarantuję, że to miejsce które uzależnia! :) 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację