Jura Park Krasiejów
ul. 1 Maja 10, Krasiejów koło Opola
www.juraparkkrasiejow.pl

50°39'57" N, 18°16'16" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
 • pn-pt 10:00-18:00, sb-nd 10:00-19:00
  Bilety: normalny 55 zł, ulgowy 45 zł 
  JuraPark i Park Ewolucji: normalny 70 zł, ulgowy 58 zł
  Parking: bezpłatny

JuraPark Krasiejów - największy dinopark w Europie!

JuraPark Krasiejów czyli park dinozaurów w niewielkim Krasiejowie na Opolszczyźnie to piękny i bardzo nowoczesny park rozrywki, atrakcyjny dla całej rodziny. Jesteśmy nim naprawdę oczarowani! Efektowne i gigantyczne dinozaury w Krasiejowie ustawione są wzdłuż ścieżki edukacyjnej o długości 1500 m. W Parku zobaczyć można ponad 200 modeli gadów i płazów, tym samym jest to największy park dinozaurów w całej Europie! A do tego należy dodać, że bardzo efektowny i malowniczo urządzony!Obok dinozaurów stoją tablice informacyjne, aby ułatwić identyfikację gadów i przekazać na ich temat ciekawostki. Ponadto na trasie tej zobaczysz autentyczne wykopaliska w Pawilonie Uniwersytetu Opolskiego. To wielki atut tego miejsca, że rozrywka przeplata się tutaj z autentyczną historią, wiedzą i prawdziwymi śladami przeszłości.

JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów - Tunel Czasu

Poza dinozaurami w Krasiejowie odwiedzić można Tunel Czasu - niezwykle tajemnicze i ciekawe miejsce, które przenosi nas w czasy, kiedy jeszcze nie istniała Ziemia. Przy użyciu przeróżnych technik multimedialnych zobaczysz jak powstał Układ Słoneczny, Ziemia i pierwsze formy życia. To ruchome kino, które ogląda się z jadącej kolejki turystycznej. To prawdziwy hit JuraParku Krasiejów!

JuraPark Krasiejów - Oceanarium

Niesamowitą atrakcją JuraParku w Krasiejowie jest też Prehistoryczne Oceanarium, zachwycające olbrzymimi stworzeniami z pra przeszłości. Jeden z nich nawet próbuje atakować turystów!

JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów


Rozrywka dla małych dzieci

Nie tylko nauką JuraPark w Krasiejowie stoi. Jest tu też miejsce i czas na rozrywkę oraz zabawę. Szczególnie najmłodsi będą usatysfakcjonowani świetnym placem zabaw z dmuchańcami, małpim gajem, zjeżdżalniami itp. Dostępny jest też Park Rozrywki. Po Parku dzieci można wozić w specjalnych dino wózkach 🙂 Nasze dziewczynki, jeszcze wtedy niezbyt rosłe, były zachwycone, zarówno placem zabaw, jak i dino wózkiem, a kiedy jeszcze pyszne świderki do tego wpadły, to już była pełnia szczęścia 😉 Czy może być coś piękniejszego niż roześmiane, szczęśliwe buzie naszych Skarbów? 🙂

Jeden z trzech JuraParków

JuraPark Krasiejów znajduje się ponad 20 km na wschód od Opola i 5 km od Ozimka. To jeden z trzech bratnich parków wraz z JuraPark Bałtów i JuraPark Solec Kujawski. Zarówno Park w Krasiejowie, jak i Bałtowie mieliśmy okazję podziwiać. Obydwa są piękne, ale o ile Bałtowski Kompleks Turystyczny cały robi wielkie wrażenie, to sam JuraPark bardziej efektowny jest w Krasiejowie, na rozległym terenie, z mnóstwem modeli tych kopalnych gadów.

JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów


Park Ewolucji

Fantastyczną atrakcją obok JuraPark Krasiejów jest niesamowity Park Nauki i Ewolucji Człowieka, który oferuje turystom niewyobrażalną podróż w czasie, odległą nawet o 66 mln lat, a do tego pierwszy lot w Kosmos. Wizyta w tym Parku pozwala poznać naszych pra przodków i z pewnością pozostawi niezatarte wspomnienia. Cały Park Nauki i Rozrywki Krasiejów otrzymał Złoty Certyfikat 2014 Polskiej Organizacji Turystycznej.

Zalety
 • Nowoczesny i ładny Park
 • Mnóstwo atrakcji również niecodziennych
 • Autentyczne elementy naukowe
 • Edukacja obok rozrywki
 • Bezpłatny parking
Wady
 • Nie zauważyłam
JuraPark Krasiejów JuraPark Krasiejów JuraPark Krasiejów JuraPark Krasiejów JuraPark Krasiejów JuraPark Krasiejów Krasiejów dinozaury JuraPark Krasiejów Krasiejów Tunel czasu i Oceanarium JuraPark Krasiejów JuraPark Krasiejów

Krasiejów noclegi

Krasiejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-06-18 na
JuraPark Krasiejów to cudowne miejsce, nie tylko ładne i atrakcyjne dla dzieci i dorosłych, ale są też zaskakujące, nowoczesne atrakcje wykorzystujące nowoczesne technologie!
Avatar użytkownika
Justyna Weekendowy turysta 47 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-06-17 na

Świetne miejsce zabaw dla dzieci jak i dorosłych. 

Avatar użytkownika
Matylda Rojek Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-10-02 na

Muszę zacząć od tego, że jestem bardzo zaskoczona! JuraPark robi niesamowite wrażenie, nie tylko na dzieciach! Mnóstwo atrakcji dla każdego! Wiek tutaj nie gra roli. Polecam i gwarantuję, że to miejsce które uzależnia! :) 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021