Park Nauki i Ewolucji

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

(4.7 głosów: 16)
Oceń i napisz opinię

Obok JuraPark Krasiejów powstał w 2014 roku fantastyczny, jedyny w swoim rodzaju i ma się rozumieć pierwszy w Polsce Park Nauki i Ewolucji Człowieka, to najnowocześniejsze Muzeum Ziemi w Europie!To niezwykłe miejsce pozwala nam w cyfrowy sposób poznać naszych przodków i nasze pradzieje. Przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie decydujesz się na  uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu, wplączesz się tutaj bowiem w zawiłe losy świata i staniesz się podróżnikiem w czasie. Przygoda tutaj zaczyna się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone, kiedy zakończyła się era olbrzymich dinozaurów.

prom kosmiczny
prom kosmiczny

Etapy podróży

- I etap - poczekalnia, w której czekają gry i animacje- II etap - prom kosmiczny, w którym odbędziesz swój pierwszy lot w Kosmos

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

- III etap - wehikuł czasu, uważaj by nie zaplątać się w czasie Ponadto w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka czekają liczne niesamowite wystawy multimedialne obrazujące powstawanie i tworzenie się człowieka od naszych pra przodków. Za ich powstanie i projekt odpowiedzialny jest w głównej mierze doktor Andrzej Boczarowski - naukowiec z pasją, który przygotował dla każdego obiektu kilka tys. rysunków i grafik. 

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

Zalety Parku Ewolucji

Wyróżnikami tego Muzeum na tle innych podobnych miejsc nie tylko w Polsce ale i na świecie jest niezwykle zaawansowana techonologia oraz wysoki poziom autentyczości tego, co zostało tutaj przedstawione. Z radością, podziwem i szacunkiem ogląda się prezentowane wystawy. Zresztą, jak twierdzi właściciel JuraParków - Pan Piotr Lichota, Park Nauki i Ewolucji Człowieka powstał właśnie z szacunku dla homo sapiens.

Jak wynika z badań, nasze DNA rózni się od małpy bardzo nieznacznie, mniej niż 0,5 %, co może nie najlepiej powinno nas nastrajać, ale ten Park powstał m.in. po to, by pokazać różnicę między nami a zwierzętami. To co nas wyróżnia to przede wszystkim, poza brakiem sierści, prosta postawa oraz uczucia, współczucie czy niezwykłe rodzinne więzi.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

Park Nauki i Ewolucji Człowieka PNIEC
JuraPark Krasiejów
ul. 1 Maja 10, Krasiejów koło Opola
tel. 77/ 465-48-00
www.juraparkkrasiejow.pl
Bilety: normalny 36 zł, ulgowy 30 zł

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Ewolucji Krasiejów
Park Ewolucji Krasiejów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 11:00–17:00
  • wtorek: 11:00–17:00
  • środa: 11:00–17:00
  • czwartek: 11:00–17:00
  • piątek: 11:00–17:00
  • sobota: 11:00–18:00
  • niedziela: 11:00–18:00

Krasiejów noclegi

Krasiejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°39'35N, 18°16'3E
22 czerwiec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów na blogu

Złoty Krasiejów!

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie 24 października otrzymał Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. To najwyższe wyróżnienie przyznawane obiektom turystycznym! Park składa się z 2 obiektów Parku Nauki i Ewolucji Człowieka - najnowocześniejszego interaktywnego muzeum człowieka w Europie oraz JuraParku Krasiejów. Razem tworzą największy kompleks edukacyjny w Europie! Wręczenie nagrody odbyło się …
28 październik 2014 12:36

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

Już dzisiaj, w sobotę 28 czerwca na terenie JuraPark Krasiejów otwarty zostanie fantastyczny Park Nauki i Ewolucji Człowieka - najnowocześniejsze Muzeum Człowieka w Europie! Możesz tu odbyć swój pierwszy lot w Kosmos, a nowa tajemna technologia przeniesie Cię nie tylko w przestrzeni ale również i w czasie. Poznasz swoich pra przodków, a cała podróż rozpocznie …
28 czerwiec 2014 07:28
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację