Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

Zdjęcia (14)

Obok JuraPark Krasiejów powstał w 2014 roku fantastyczny, jedyny w swoim rodzaju i ma się rozumieć pierwszy w Polsce Park Nauki i Ewolucji Człowieka, to najnowocześniejsze Muzeum Ziemi w Europie!To niezwykłe miejsce pozwala nam w cyfrowy sposób poznać naszych przodków i nasze pradzieje. Przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie decydujesz się na  uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu, wplączesz się tutaj bowiem w zawiłe losy świata i staniesz się podróżnikiem w czasie. Przygoda tutaj zaczyna się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone, kiedy zakończyła się era olbrzymich dinozaurów.

Etapy podróży

- I etap - poczekalnia, w której czekają gry i animacje- II etap - prom kosmiczny, w którym odbędziesz swój pierwszy lot w Kosmos

- III etap - wehikuł czasu, uważaj by nie zaplątać się w czasie 

Ponadto w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka czekają liczne niesamowite wystawy multimedialne obrazujące powstawanie i tworzenie się człowieka od naszych pra przodków. Za ich powstanie i projekt odpowiedzialny jest w głównej mierze doktor Andrzej Boczarowski - naukowiec z pasją, który przygotował dla każdego obiektu kilka tys. rysunków i grafik. 

Zalety Parku Ewolucji

Wyróżnikami tego Muzeum na tle innych podobnych miejsc nie tylko w Polsce ale i na świecie jest niezwykle zaawansowana techonologia oraz wysoki poziom autentyczości tego, co zostało tutaj przedstawione. Z radością, podziwem i szacunkiem ogląda się prezentowane wystawy. Zresztą, jak twierdzi właściciel JuraParków - Pan Piotr Lichota, Park Nauki i Ewolucji Człowieka powstał właśnie z szacunku dla homo sapiens.

Jak wynika z badań, nasze DNA rózni się od małpy bardzo nieznacznie, mniej niż 0,5 %, co może nie najlepiej powinno nas nastrajać, ale ten Park powstał m.in. po to, by pokazać różnicę między nami a zwierzętami. To co nas wyróżnia to przede wszystkim, poza brakiem sierści, prosta postawa oraz uczucia, współczucie czy niezwykłe rodzinne więzi.Park Nauki i Ewolucji Człowieka PNIEC
JuraPark Krasiejów
ul. 1 Maja 10, Krasiejów koło Opola
tel. 77/ 465-48-00
www.juraparkkrasiejow.pl
Bilety: normalny 36 zł, ulgowy 30 zł

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Komentarze

2015-02-02 16:11:49

piękny obiekt o duzym potencjale lecz ekspozycja pozostawia duży niedosyt.

2014-09-24 21:38:43

Krasiejów jest koło OZIMKA!  Około 27 km na wschód od OPOLA!   :)

Ola
2014-09-24 13:16:02

Mi najbardziej podobał się tunel czasu. Fajne opaski dają na wejściu, takie jak na festiwalach :)

Jurij
2014-09-23 16:10:03

Moje dzieciaki były zachwycone już samą poczekalnią :) To co spotkało nas później przeszło nasze oczekiwania! Kino5D, podróż wehikułem czasu, lot w kosmos. Nie da się opisać słowami!!!

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: