Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
50°39'35" N, 18°16'3" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 11:00–17:00
  • wtorek: 11:00–17:00
  • środa: 11:00–17:00
  • czwartek: 11:00–17:00
  • piątek: 11:00–17:00
  • sobota: 11:00–18:00
  • niedziela: 11:00–18:00

Obok JuraPark Krasiejów powstał w 2014 roku fantastyczny, jedyny w swoim rodzaju i ma się rozumieć pierwszy w Polsce Park Nauki i Ewolucji Człowieka, to najnowocześniejsze Muzeum Ziemi w Europie!To niezwykłe miejsce pozwala nam w cyfrowy sposób poznać naszych przodków i nasze pradzieje. Przekraczając próg Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie decydujesz się na  uczestniczenie w niezwykłym zdarzeniu, wplączesz się tutaj bowiem w zawiłe losy świata i staniesz się podróżnikiem w czasie. Przygoda tutaj zaczyna się 66 milionów lat temu, kiedy życie na Ziemi niemalże zostało zgładzone, kiedy zakończyła się era olbrzymich dinozaurów.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

Etapy podróży

- I etap - poczekalnia, w której czekają gry i animacje

- II etap - prom kosmiczny, w którym odbędziesz swój pierwszy lot w Kosmos

prom kosmiczny
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów


- III etap - wehikuł czasu, uważaj by nie zaplątać się w czasie 

Ponadto w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka czekają liczne niesamowite wystawy multimedialne obrazujące powstawanie i tworzenie się człowieka od naszych pra przodków. Za ich powstanie i projekt odpowiedzialny jest w głównej mierze doktor Andrzej Boczarowski - naukowiec z pasją, który przygotował dla każdego obiektu kilka tys. rysunków i grafik. 

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów


Zalety Parku Ewolucji

Wyróżnikami tego Muzeum na tle innych podobnych miejsc nie tylko w Polsce ale i na świecie jest niezwykle zaawansowana techonologia oraz wysoki poziom autentyczości tego, co zostało tutaj przedstawione. Z radością, podziwem i szacunkiem ogląda się prezentowane wystawy. Zresztą, jak twierdzi właściciel JuraParków - Pan Piotr Lichota, Park Nauki i Ewolucji Człowieka powstał właśnie z szacunku dla homo sapiens.

Jak wynika z badań, nasze DNA rózni się od małpy bardzo nieznacznie, mniej niż 0,5 %, co może nie najlepiej powinno nas nastrajać, ale ten Park powstał m.in. po to, by pokazać różnicę między nami a zwierzętami. To co nas wyróżnia to przede wszystkim, poza brakiem sierści, prosta postawa oraz uczucia, współczucie czy niezwykłe rodzinne więzi.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

Park Nauki i Ewolucji Człowieka PNIEC
JuraPark Krasiejów
ul. 1 Maja 10, Krasiejów koło Opola
tel. 77/ 465-48-00
www.juraparkkrasiejow.pl
Bilety: normalny 36 zł, ulgowy 30 zł

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów Park Ewolucji Krasiejów Park Ewolucji Krasiejów

Krasiejów noclegi

Krasiejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021