Krasiejów

Krasiejów

(4.5 głosów: 51)

Krasiejów to niewielka miejscowość w województwie opolskim, leżąca około 5 km na wschód od Ozimka. To jedna z najstarszych miejscowości regionu, pierwsze wzmianki o Krasiejowie sięgają około 1292 roku. W 1518 roku stanął tu drewniany kościół, a w 1804 - murowany, który dał początek dzisiejszemu kościołowi Św. Małgorzaty. Największe atrakcje Krasiejowa powstały jednak całkiem niedawno, choć nawiązują do tematyki starej jak świat. To fantastyczny JuraPark Krasiejów i niezwykle multimedialny Park Nauki i Ewolucji Człowieka - świetne miejscówki rodzinnej rekreacji, z ogromną dawką wiedzy i dobrej zabawy.JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów

JuraPark Krasiejów

W 2010 roku powstał w Krasiejowie JuraPark Krasiejów - wielki rodzinny park rozrywki, który prócz atrakcji typowo rozrywkowych oferuje edukację w zakresie dinozaurów i innych zwierząt z odległych epok geologicznych. Najważniejszą atrakcje JuraParu jest ścieżka edukacyjna o długości 1500 metrów, na której zobaczysz można ponad 250 modeli dinozaurów naturalnej wielkości, tym samym jest to największy park dinozaurów w całej Europie! Ponadto znajdziesz tu rekonstrukcje 70 gatunków prehistorycznych stworzeń, w tym największego na świecie dinozaura, jakiego dotąd poznaliśmy - amficeliasa, miał on 60 metrów długości! A wiesz które dinozaury znane człowiekowi były najwyższe? To brachiozaury o wysokości 20 metrów! Ich rekonstrukcje też znajdziesz w Krasiejowie. A do tego należy dodać, że JuraPark Krasiejów jest oparty na wiedzy naukowej, rekonstrukcje uważane są za najdokładniejsze na naszym kontynencie, dodatkowo, obok dinozaurów stoją tablice informacyjne, aby ułatwić identyfikację gadów i przekazać na ich temat ciekawostki. Ponadto na trasie zobaczysz autentyczne wykopaliska w Pawilonie Uniwersytetu Opolskiego. To wielki atut tego miejsca, że rozrywka przeplata się z prawdziwą historią, wiedzą i odkrytymi tu śladami przeszłości.

JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów

Ale nie tylko dinozaury znajdziesz w JuraParku w Krasiejowie, czeka tu fantastyczny Tunel Czasu - ruchome kino, Prehistoryczne Oceanarium z podwodnymi stworami przeszłości, Kino Emocji Cinema 5D, plac zabaw i park rozrywki z karuzelami oraz piaszczystą plażą, a także kilka punktów z gastronomią, np. właśnie na plaży, przy tyranozaurze na ścieżce z dinozaurami i przy wejściu do JuraParku. Na miejscu można też skorzystać z noclegu czy pola biwakowego
JuraPark, ul. 1 Maja, KrasiejówJuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów

Park Nauki i Ewolucji Człowieka

Jakby tego było mało, w 2014 roku powstał tu pierwszy w Polsce Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To najnowocześniejsze Muzeum Ziemi w Europie, które pozwala w sposób multimedialny przenieść się w czasy, kiedy wyginęły dinozaury, ale i kiedy rodził się pierwszy człowiek, jeszcze nie do końca przypominający nas wyglądem. To fantastyczna atrakcja i podróż przez historię naszej ewolucji, którą, jak sądzę, każdy człowiek powinien zobaczyć i zgłębić. Zobaczysz tu, jak człowiek zszedł z drzewa, jak nauczył się zdobywać pożywienie, tworzyć i korzystać z narzędzi, wreszcie tworzyć sztukę. To, co go różni od zwierząt, to również miłość, relacje rodzinne i ciągły rozwój
Park Ewolucji, ul. 1 Maja, Krasiejów

Park Ewolucji i Nauki Człowieka
Park Ewolucji i Nauki Człowieka
Park Ewolucji i Nauki Człowieka
Park Ewolucji i Nauki Człowieka
Park Ewolucji i Nauki Człowieka
Park Ewolucji i Nauki Człowieka
Park Ewolucji i Nauki Człowieka
Park Ewolucji i Nauki Człowieka
Park Ewolucji i Nauki Człowieka
Park Ewolucji i Nauki Człowieka

Stanowisko paleontologiczne w Krasiejowie

Krasiejów nie byłby dzisiaj szerzej znany, gdyby nie fantastyczne triasowe stanowisko paleontologiczne. Od 1993 roku prowadzone są tu szeroko zakrojone badania, dzięki czemu w obrębie skał górnego triasu napotkano masowe nagromadzenia dużych fragmentów szkieletów jeziornych i lądowych kręgowców sprzed około 230 mln lat. Światowy rozgłos zyskało znalezienie tu licznych szczątków dinozauromorfa Silesaurus opolensis, wcześniej nigdzie nie spotkanego, stąd otrzymał miejscową nazwę. Występują tu również liczne skamieniałości płazów i gadów. Krasiejowskie znaleziska są zwykle znacznie bardziej kompletne od okazów znalezionych w innych miejscach. Na bazie tutejszych skamieniałości ustanowiono 14 nowych taksonów. W 2006 roku powstało w Krasiejowie, w Pawilonie Paleontologicznym Muzeum prezentujące odsłonięty i nienaruszony przez badaczy fragment pokładu iłu z zachowanymi kośćmi i fragmentami szkieletów gadów oraz płazów. Największe czaszki mają tu nawet 0,5 m!JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
Krasiejów
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
Park Ewolucji i Nauki Człowieka
Krasiejów
JuraPark Krasiejów
Krasiejów dinozaury
JuraPark Krasiejów
JuraPark Krasiejów
Park Ewolucji i Nauki Człowieka

Krasiejów noclegi

Krasiejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Krasiejowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°39'42N, 18°15'59E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Hitem Krasiejowa jest oczywiście Park Nauki i Rozrywki, na który składa się fantastyczny JuraPark Krasiejów i multimedialny, obfitujący w wiedzę Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Polecam to miejsce!

Krasiejów na blogu

Krasiejów na weekend - JuraPark i Park Ewolucji

Poznaj z nami największy dinopark w Europie czyli JuraPark w Krasiejowie oraz fascynujący, naszpikowany multimediami Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To fantastyczne miejscówki na rodzinną podróż z dużą dawką wiedzy i zabawy. Zobaczysz tu rekonstrukcję największego poznanego dinozaura o długości ciała 60 metrów i najwyższego znanego dinozaura wysokiego na 20 metrów. Są naturalnych rozmiarów, więc robią wrażenie! Do tego przejażdżka ciuciufem przez miliardy lat, atakujący "prarekin" i nasi małpi praprzodkowie, schodzący z drzewa. Zobacz naszą relację i film z fantastycznego Krasiejowa!

18 maj 2021 11:05
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021