Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°40'7" N, 18°14'54" E
Opolskie
2016-10-10
2020-02-03 02:00

Opis Krasiejowa

Krasiejów to maleńka wioska w województwie opolskim, leżąca około 5 km na wschód od Ozimka. To jedna z najstarszych miejscowości regionu, pierwsze wzmianki sięgają około 1292 roku. W 1518 roku stanął tu drewniany kościół, a w 1804 - murowany, który dał początek dzisiejszemu kościołowi Św. Małgorzaty.Stanowisko paleontologiczne

Krasiejów nie byłby dzisiaj szerzej znany, gdyby nie fantastyczne triasowe stanowisko paleontologiczne. Od 1993 roku prowadzone są tu szeroko zakrojone badania, dzięki czemu w obrębie skał górnego triasu napotkano masowe nagromadzenia dużych fragmentów szkieletów jeziornych i lądowych kręgowców sprzed około 230 mln lat.

Krasiejów dinozaury
Krasiejów dinozaury

Światowy rozgłos zyskało znalezienie tu licznych szczątków dinozauromorfa Silesaurus opolensis, wcześniej nigdzie nie spotkanego, stąd otrzymał miejscową nazwę. Występują tu również liczne skamieniałości płazów z grupy i gadów. Krasiejowskie znaleziska są zwykle znacznie bardziej kompletne od okazów znalezionych w innych miejscach. Na bazie tutejszych skamieniałości ustanowiono 14 nowych taksonów.

W 2006 roku powstało w Krasiejowie, w Pawilonie Paleontologicznym Muzeum prezentujące odsłonięty i nienaruszony przez badaczy fragment pokładu iłu z zachowanymi kośćmi i fragmentami szkieletów gadów oraz płazów. Największe czaszki mają tu nawet 0,5 m!

JuraPark Krasiejów
Tunel czasu i Oceanarium
Park Nauki i Ewolucji


JuraPark Krasiejów

W 2010 roku powstał tu JuraPark Krasiejów - wielki rodzinny park rozrywki, który prócz atrakcji typowo rozrywkowych oferuje edukację w zakresie dinozaurów i innych zwierząt z odległych epok geologicznych. Są tu m.in. modele dinozaurów mezozoiku naturalnej wielkości.

Park Ewolucji Człowieka

Jakby tego było mało, w 2014 roku powstał tu pierwszy w Polsce Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To najnowocześniejsze Muzeum Ziemi w Europie! Pozwala w sposób multimedialny przenieść się w czasy, kiedy rodził się pierwszy człowiek, jeszcze nie do końca przypominający nas wyglądem. To fantastyczna atrakcja nie tylko dla dzieci.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów
Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów


Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów prom kosmiczny Park Nauki i Ewolucji Człowieka Krasiejów

Krasiejów noclegi

Krasiejów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Krasiejowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020