Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Zamek w Lublińcu

Lubliniec

(4 głosów: 40)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Lubliniec to historyczna miejscowość leżąca w północnej części Górnego Śląska, pomiędzy Koszęcinem i Tworogiem, nad rzekami Lublinica i Mała Panew. Miejscowość ze wszech stron otaczają lasy, co tylko dodaje jej uroku. Nie jest bardzo popularna, ale warto tutaj zawitać, choćby z racji zamku czy Muzeum Pro Memoria Edith Stein.Historia Lublińca

Lubliniec to jedno z najstarszych miast Śląska, początki ośrodka sięgają XIII wieku, kiedy to powstał on na szlaku z Wrocławia do Krakowa. Prawa miejskie Lubliniec otrzymał w 1300 roku. W połowie XVII wieku, na zamku w Lublińcu przechowywana była ikona Matki Boskiej Częstochowskiej z Jasnej Góry, która dotarła tu przed oblężeniem klasztoru.

Zamek w Lublińcu
Zamek w Lublińcu

Zabytki w Lublińcu

Ze względu na swe długie dzieje, Lubliniec kryje zabytki pamiętające minione wieki:- Zamek w Lublińcu - ul. Grunwaldzka 48, obecnie odrestaurowany obiekt hotelowy z restauracją, w 2012 roku miał tu miejsce I Piknik Rycerski. Regularnie odbywają sie tu wydarzenia kulturalne

Zamek w Lublińcu
Zamek w Lublińcu

- Kościół Św. Mikołaja, ul. Św. Mikołaja 2 - zabytkowy kościół parafialny stoi niedaleko Rynku w Lublińcu- Kościół Św. Stanisława Kostki, ul. Piłsudskiego 6 - zespół klasztorny Ojców Oblatów w Lublińcu

Lubliniec
Rynek w Lublińcu
Lubliniec starówka

- Kościółek Św. Anny w Lublińcu - drewniana budowla z XVII wieku z barokowym wyposażeniem, stojąca nieco na północ od Starego Miasta

- Kościół Św. Edyty Stein w Lublińcu, ul. Żeromskiego 2 - świątynia wzniesiona w hołdzie patronce miasta - Edycie Stein, która była związana z Lublińcem. Budowę kościoła rozpoczęto po wyniesieniu Edyty Stein na ołtarze i nadano mu wezwanie bł. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein).

Rynek w Lublińcu
Rynek w Lublińcu

- Sanktuarium w Lubecku - kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z niewielkim obrazem Matki Boskiej

- Muzeum Pro Memoria Edith Stein w Lublińcu - ul. E. Stein 2

Muzeum Edyty Stein
Muzeum Edyty Stein

- Rynek w Lublińcu z zabytkowymi kamienicami

Atrakcje w Lublińcu

- Zalew Droniowicki, ul. Stawowa i inne - zbiornik wodny rozlewający się we wschodniej części Lublińca, z dzikimi brzegami, które częściowo zostały niedawno zagospodarowane

Lubliniec zamek
Kościół Św. Anny w Lublińcu
Kościół parafialny w Lublińcu

- Tor Kartingowy w Lublińcu, ul. Oleska 18 - karting to sport motorowy rozgrywany na małych wyścigowych samochodach bez nadwozia tzw. kartach. Tak karierę rozpoczynał m.in. Robert Kubica. Tor w Lublińcu nosi nazwę "11-stka" i powstała przy nim szkółka kartingowa.

- Staw Posmyk w Kokotku - w pobliskiej miejscowości rozlewa się niewielkie jezioro atrakcyjne dla letników, przy którym powstało mini zoo.

Francuskie naleśniki
Francuskie naleśniki

- Dinopark oraz Aquapark w Lublińcu - obiekty są w planach, jeszcze nie zrealizowanych

Oficjalna strona Lublińca

Mapa Lublińca z zaznaczonymi atrakcjami

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi atrakcjami, które możesz zobaczyć i zwiedzić w Lublińcu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Lubliniec noclegi

Lubliniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Lublińcu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kościół bł. Teresy od Krzyża w Lublińcu (Edyty Stein)
Kościół Św. Edyty Stein - patronki Lublińca i Europy
Kościół Św. Mikołaja w Lublińcu
Zamek w Lublińcu
Zamek w Lublińcu
Zamek w Lublińcu
50°40'9N, 18°40'56E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Grzegorz Nowak
zaniedbane kamienice i kościół neobarokowy, zniszczony a raczej zdewastowany cmentarz żydowski
kat.

Przyjemne miasteczko, ale... nie wiem, czy to obecność wiadomego szpitala, jednak łatwo napotkać specyficznie zachowujące się osoby. 

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021