50°26'16" N, 17°45'59" E
Opolskie
2017-06-05
2020-02-03 02:00

Opis Mosznej

Moszna to niewielka miejscowość położona w województwie opolskim, około 30 kilometrów od Opola, przy trasie nr 409 prowadzącej z Krapkowic w kierunku Prudnika.Zamek w Mosznej

Wioska zasłynęła w Polsce i nie tylko za sprawą pięknego, bajkowego zamku o 99 wieżach, otoczonego 250-hektarowym parkiem. Zamek zwiedza się odpłatnie, z przewodnikiem, a na teren parku poza sezonem turystycznym wstęp jest bezpłatny.

Zamek w Mosznej
Zamek w Mosznej

Zamek Moszna powstał na przełomie XIX i XX wieku dla rodu śląskich przemysłowców Tiele - Wincklerów. Nie przedstawia żadnego konkretnego stylu architektonicznego, ale ma w sobie wiele uroku. Obecnie zamek to hotel, ale można go też zwiedzać. Czeka tu również Restauracja, kawiarnia oraz SPA. Zarządcą Zamku jest Marszałek województwa opolskiego.

Atrakcje w Mosznej

Oprócz zabytkowego zespołu Moszna oferuje aktywny wypoczynek z końmi organizowany przez miejscową Stadninę Koni Moszna. Historia stadniny rozpoczyna się w 1948 roku, kiedy to przywieziono tu 25 klaczy. Dzisiaj Stadnina jest znanym w kraju ośrodkiem hodowli koni sportowych, urodzone w Mosznej konie pełnej krwi angielskiej odnoszą liczne sukcesy na torach wyścigowych w Europie. Na obszarze Stadniny powstało też mini zoo, szczególnie atrakcyjne dla dzieci.

Moszna Zamek
Zamek w Mosznej


Przejażdżki i spacery po Mosznej dostarczą ciekawych wrażeń i wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie za sprawą korzystnego mikroklimatu i spokoju, jaki oferuje to miejsce. Na Zamku w Mosznej organizuje się też ciekawe wydarzenia.

Oficjalna strona zamku w Mosznej

Zamek w Mosznej
Zamek w Mosznej


Moszna Moszna zamek Zamek Moszna Moszna Moszna Moszna zamek Zamek w Mosznej Stadnina Moszna Stadnina Koni Moszna Moszna mini zoo Stadnina Koni Moszna ..... Zamek

Moszna noclegi

Moszna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Mosznej. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Asia Domator 20 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-09-04 na
Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w nocy z duchami. Fajna atrakcja, zwłaszcza zwiedzanie podziemi. Duchy opowiadają miejscowe legendy i historię zamku. Miejsce urocze, napewno warte odwiedzenia.
Avatar użytkownika
violus Krajtroter 4489 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-12-06 na

Zamek jest piękny robi niesamowite wrażenie taki bajkowy poprostu cudny.

Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2012-09-26 na

zamek  w Mosznej k Krapkowic ( opolskie ) odwiedzilem kilka lat temu ( 2 razy )  , wczesniej byl mi  tez  znany . ...Obecnie  niektorzy tzw. celebryci  pokazuja ten  wspanialay obiekt ,jakby odkryli Ameryke w m . d.  e  .  Natomiast w programie TV  "Kocham Cie POlsko "byla  pytanie  o Mosznej " Ile wież ma zamek w Mosznej i co i NIC NIKT nie wiedzial wraz z tymi mlodymi co zasiadywali wsrod  publiki . Bo to sa tacy turysci z rodzaju - wyjechac do Egiptu , Tunezji a w  Krakowie nie byli. tzw. Turyści za dyche "/.   Podpowiedz.  ----- . 99 wiez ma zamek w Mosznej bo od 100 wlasciciel musial miec zaciezne wojsko  . Komnat w zamku jest tyle ile dni w roku 365 .      ...................................

 

Karol Barsolis  

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021