Dąbrowa

Zamek w Dąbrowie

(4.8 głosów: 6)
Oceń i napisz opinię

Zamek w Dąbrowie leżącej nieco na zachód od Opola został wybudowany przez ród von Mettich-Tschetschau. Budowa pięknej renesansowej rezydencji trwała 2 lata, od 1615 roku. Po tym czasie Joachim Mettich-Tschetschau z dumą wprowadził się do swej nowej rezydencji.W 1892 roku pałac zakupili Hochbergowie i w kolejnych latach Conrad Eduard von Hochberg przebudował zamek w stylu neorenesansowym, po czym zyskał on wygląd okazałego pałacu. Z poprzedniego zamku ostało się wówczas jedno skrzydło i wieża.

Dąbrowa
Dąbrowa

Prawdziwą wizytówką zamku w Dąbrowie na Opolszczyźnie zarówno w czasach historycznych, jak i obecnie, stały się oryginalne, skręcone kominy, niespotykane nigdzie indziej. To był ewenement w skali Europy.W 1945 roku zamek został obrabowany i zniszczony przez Armię Czerwoną. Obecnie właścicielem zamku jest Uniwersytet Opolski, istnieją plany, aby zamek w Dąbrowie został odnowiony i udostępniony dla turystów. Zamek otacza zabytkowy park o powierzchni 20 ha, który dziś pozostaje nieco zaniedbany. Obok zamku wznosi się renesansowy kościół Św. Wawrzyńca.

Dąbrowa
Dąbrowa zamek
Zamek w Dąbrowie, Joanna

Zamek
ul. Zamkowa, DąbrowaSkręcone kominy, Joanna
Zamek w Dąbrowie, Joanna

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: 10:00–15:00

Dąbrowa noclegi

Dąbrowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°40'42N, 17°44'51E
04 kwiecień 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację