Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°40'48" N, 17°44'48" E
Opolskie
2017-04-04
2020-01-28 13:52

Opis Dąbrowy

Dąbrowa to ciekawa, historyczna wioska leżąca około 10 km na zachód od Opola, na skraju Borów Niemodlińskich. Historia Dąbrowy sięga końca XIII wieku, a jej nazwa pochodzi od staropolskiego słowa oznaczającego las dębowy.Ciekawostką jest, że mieszkańcem Dąbrowy był Karol Musioł, późniejszy burmistrz Opola, który stał się pomysłodawcą opolskiego amfiteatru i Festiwalu Polskiej Piosenki.

Dąbrowa zamek
Dąbrowa zamek

Zabytki w Dąbrowie

- Zamek, ul. Zamkowa - wspaniały zabytek pochodzący z początku XVII wieku, zbudowany w latach 1615-17 dla rodziny von Mettich-Tschetschau, później przebudowany w stylu neorenesansowym, dlatego przypomina dziś okazały pałac, choć nieco zaniedbany, należy on do Uniwersytetu Opolskiego i ma być w przyszłości udostępniony dla zwiedzających, zamek otacza park

- Kościół Św. Wawrzyńca, ul. Sztonyka - początki kościola sięgają XIII wieku, ale obecna bryła pochodzi z z XVII stulecia

Dąbrowa
Dąbrowa
Dąbrowa


- Rzeźba Św. Jana Nepomucena - pomnik z 1720 roku, wykonany w drewnie

- Dom zakonny elżbietanek, ul. Polna 4 - budowla z 1895 roku

Dąbrowa
Dąbrowa


Dąbrowa Dąbrowa Dąbrowa kościół Dąbrowa

Dąbrowa noclegi

Dąbrowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w Dąbrowie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020