Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, Danusia

Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

(4.5 głosów: 11)
Oceń i napisz opinię

Pod widownią Amfiteatru Opolskiego, niedaleko Wieży Piastowskiej, w 2009 roku powstało Muzeum Polskiej Piosenki. Mieści się w nim wielka hala ekspozycyjna, kabiny odsłuchowe, sala kinowo-widowiskowa, czytelnia, sala zabaw dla dzieci oraz sala edukacyjna.Muzeum nie posiada jeszcze stałej ekspozycji, organizuje cykliczne spotkania z twórcami, wystawy plenerowe i czasowe. Celem Muzeum jest gromadzenie wszelkich pamiątek związanych z polską piosenką. Ekspozycja stała ma przedstawiać jej historię oraz historię Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Ambicją dyrekcji jest, aby muzealne wystawy były w pełni multimedialne i atrakcyjne w odbiorze. Siedziba dyrekcji Muzeum Piosenki Polskiej mieści się przy ul. Kopernika 1 w Opolu.Muzeum Polskiej Piosenki
ul. Piastowska, Opole

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Opole
Muzea i skanseny
Normalna
muzea muzea multimedialne
50°40'1N, 17°55'6E
10 kwiecień 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację