Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

(4.5 głosów: 11)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu powstało w 2009 roku pod widownią Amfiteatru Opolskiego, niedaleko Wieży Piastowskiej na Wyspie Pasieka. To miejsce wyjątkowe, niby muzyka, kultowy festiwal, a tu wchodzisz i jest grobowa cisza. Jak to możliwe? Każdy otrzymuje słuchawki i audioprzewodnik i samodzielnie puszcza sobie przy ekranach wybraną muzykę, wystukując numer ekranu w audioprzewodniku. W ogólnej ciszy, intymnie każdy może delektować się pięknymi dźwiękami, a przy tym poznawać historię i rozwój polskiej piosenki. Zobaczysz tu również na ekranach wywiady z twórcami i teledyski. Muzeum Piosenki Polskiej to miejscówka unikatowa i niesamowita, w której można spędzić wiele godzin i przeżyć sentymentalną podróż. W moim przypadku tak było, bo jak uwielbiam polskie atrakcje i podróże po naszym kraju, tak samo bardzo lubię polską muzykę.Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

Historia polskiej piosenki i opolskiego festiwalu w jednym miejscu

W Muzeum mieści się wielka hala ekspozycyjna, kabiny odsłuchowe, sala kinowo-widowiskowa, czytelnia, sala zabaw dla dzieci oraz sala edukacyjna. Organizuje się tutaj cykliczne spotkania z twórcami, wystawy plenerowe i czasowe. Celem Muzeum jest gromadzenie wszelkich pamiątek związanych z polską piosenką. Ekspozycja stała przedstawia historię polskiej piosenki oraz historię Festiwalu Piosenki Polskiej, który odbywa się co roku w Opolu od 1963 roku. Wystawy są w pełni multimedialne i atrakcyjne w odbiorze.

Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn nieczynne
wt-nd 10.00-18.00
Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 18 zł
rodzinny 55 zł (2 dorosłych + 2 dzieci)
Bilet z Kartą Dużej Rodziny 50 zł
Bilety można kupić w kasie Muzeum i na stronie: www.bilety.muzeumpiosenki.pl
We wtorek zwiedzanie Muzeum jest bezpłatne

Adres

Muzeum Polskiej Piosenki
ul. Piastowska 14A, Opole
(Amfiteatr, wejście od ul. Barlickiego)
tel. 534-210-205
https://muzeumpiosenki.pl/

GPS: 50°40'1N, 17°55'6E

Opole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°40'1N, 17°55'6E
10 kwiecień 2017
14 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
14 maj 2021 08:30
Wspaniałe miejsce, może nie na pierwszy rzut oka, bo jak się wchodzi to jest cicho i nie bardzo wiadomo, co robić, ale jak się człowiek zagłębi w temat, nauczy się obsługiwać audioprzewodnik i poszpera w multimediach, to okazuje się, że można tu spędzić tydzień, przekopywać się bez końca przez twórczość polskich artystów, wspaniała podróż sentymentalna
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację