50°40'1" N, 17°55'6" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Pod widownią Amfiteatru Opolskiego, niedaleko Wieży Piastowskiej, w 2009 roku powstało Muzeum Polskiej Piosenki. Mieści się w nim wielka hala ekspozycyjna, kabiny odsłuchowe, sala kinowo-widowiskowa, czytelnia, sala zabaw dla dzieci oraz sala edukacyjna.Muzeum nie posiada jeszcze stałej ekspozycji, organizuje cykliczne spotkania z twórcami, wystawy plenerowe i czasowe. Celem Muzeum jest gromadzenie wszelkich pamiątek związanych z polską piosenką. Ekspozycja stała ma przedstawiać jej historię oraz historię Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Ambicją dyrekcji jest, aby muzealne wystawy były w pełni multimedialne i atrakcyjne w odbiorze. Siedziba dyrekcji Muzeum Piosenki Polskiej mieści się przy ul. Kopernika 1 w Opolu.

Muzeum Polskiej Piosenki
ul. Piastowska, OpoleOpole noclegi

Opole to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021