Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu powstało w 2009 roku pod widownią Amfiteatru Opolskiego, niedaleko Wieży Piastowskiej na Wyspie Pasieka. To miejsce wyjątkowe, niby muzyka, kultowy festiwal, a tu wchodzisz i jest grobowa cisza. Jak to możliwe? Każdy otrzymuje słuchawki i audioprzewodnik i samodzielnie puszcza sobie przy ekranach wybraną muzykę, wystukując numer ekranu w audioprzewodniku. W ogólnej ciszy, intymnie każdy może delektować się pięknymi dźwiękami, a przy tym poznawać historię i rozwój polskiej piosenki. Zobaczysz tu również na ekranach wywiady z twórcami i teledyski. Muzeum Piosenki Polskiej to miejscówka unikatowa i niesamowita, w której można spędzić wiele godzin i przeżyć sentymentalną podróż. W moim przypadku tak było, bo jak uwielbiam polskie atrakcje i podróże po naszym kraju, tak samo bardzo lubię polską muzykę.

Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

Historia polskiej piosenki i opolskiego festiwalu w jednym miejscu

W Muzeum mieści się wielka hala ekspozycyjna, kabiny odsłuchowe, sala kinowo-widowiskowa, czytelnia, sala zabaw dla dzieci oraz sala edukacyjna. Organizuje się tutaj cykliczne spotkania z twórcami, wystawy plenerowe i czasowe. Celem Muzeum jest gromadzenie wszelkich pamiątek związanych z polską piosenką. Ekspozycja stała przedstawia historię polskiej piosenki oraz historię Festiwalu Piosenki Polskiej, który odbywa się co roku w Opolu od 1963 roku. Wystawy są w pełni multimedialne i atrakcyjne w odbiorze.

Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu

Informacje praktyczne

pn nieczynne
wt-nd 10.00-18.00
Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 18 zł
rodzinny 55 zł (2 dorosłych + 2 dzieci)
Bilet z Kartą Dużej Rodziny 50 zł
Bilety można kupić w kasie Muzeum i na stronie: www.bilety.muzeumpiosenki.pl
We wtorek zwiedzanie Muzeum jest bezpłatne

Muzeum Polskiej Piosenki
ul. Piastowska 14A, Opole
(Amfiteatr, wejście od ul. Barlickiego)
tel. 534-210-205
https://muzeumpiosenki.pl/

Noclegi w Opolu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu
(4.6 głosów: 12)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 12)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Sylwia Litwin
Sylwia Litwin
Warto się wybrać, powspominać.
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Wspaniałe miejsce, może nie na pierwszy rzut oka, bo jak się wchodzi to jest cicho i nie bardzo wiadomo, co robić, ale jak się człowiek zagłębi w temat, nauczy się obsługiwać audioprzewodnik i poszpera w multimediach, to okazuje się, że można tu spędzić tydzień, przekopywać się bez końca przez twórczość polskich artystów, wspaniała podróż sentymentalna
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024