Baszta więzienna w Głogówku

Baszta Więzienna
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4

Baszta strażniczo-więzienna w Głogówku to ciekawy zabytek miasta, stojący przy ul. Słowackiego, obok zamku Opersdorffów i Bramy Zamkowej. Wieża powstała w 1595 roku, za panowania Jana Jerzego II. Obecnie Baszta Więzienna jest siedzibą Muzeum Regionalnego. Można w niej oglądać eksponaty etnograficzne, ilustrujące kulturę życia mieszkańców dawnego Głogówka oraz okolicy.

Na szczególną uwagę zasługują tu dawne cele więzienne. Jedna z nich przed wiekami pełniła funkcję izby tortur, co wpływa na wyobraźnię. Materiał ikonograficzny dodatkowo ułatwia poznanie wyrafinowanych metod dręczenia więźniów, którzy w ten sposób szybciej przyznawali się do winy.



Baszta strażniczo-więzienna - Muzeum Regionalne
ul. Słowackiego 1, Głogówek
tel. 77/ 437-35-00, 785-272-890
muzeum.glogowek@gmail.com
http://muzeum.glogowek.pl

Noclegi w Głogówku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Baszta Więzienna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4 głosów: 2)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024