Kościół Św. Mikołaja w Brzegu

Aktualizacja: 2023-09-22
Kościół Św. Mikołaja
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Kościół Św. Mikołaja w Brzegu to okazała, gotycka bazylika trzynawowa. Została wzniesiona w latach 1370-1417. W II połowie XIX wieku podwyższono wieże kościoła.

Kościół Św. Mikołaja
Kościół Św. Mikołaja

Zabytki w kościele Św. Mikołaja

Z zachowanych zabytków kościelnych wymienić można: epitafia mieszczańskie z czasów, gdy światynia była protestancka, gotycki tryptyk z 1500 roku czy wspaniałe polichromie gotyckie widniejące w zakrystii. To właśnie w tej świątyni rozpoczyna się Szlak Polichromii Brzeskich, biegnący dalej poprzez okoliczne miejscowości, m.in. Małujowice z wymalowanym freskami kościołem Św. Jakuba.

Ostatnimi laty otoczenie kościoła Św. Mikołaja w Brzegu zostało zrewitalizowane i teraz jest to bardzo przyjemne, spacerowe miejsce, w którym można też odpocząć na ławeczkach. Blisko stąd na deptak czyli ulicę Długą.

Kościół Św. Mikołaja
Kościół Św. Mikołaja
Kościół Św. Mikołaja
Kościół Św. Mikołaja

Informacje praktyczne

Kościół w ciągu dnia jest otwarty

Kościół Św. Mikołaja
Pl. Kościelny, Brzeg

Noclegi w Brzegu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Kościół Św. Mikołaja
Kościół Św. Mikołaja
Kościół Św. Mikołaja
(4.5 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 14)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024