Leśne Molo w Starym Sączu - spacer w koronach drzew na Miejskiej Górze

Leśne Molo w Starym Sączu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Kiedy pojawiły się pierwsze ścieżki w koronach drzew czy inaczej nazywane ścieżkami w chmurach u naszych południowych sąsiadów czyli w Czechach i na Słowacji, od razu wypłynęło pytanie kiedy i w Polsce będą dostępne dla turystów takie atrakcje. Interesowało mnie to tym bardziej, że sporo Polaków ruszyło od razu poznawać te atrakcje tuż za naszymi granicami.

Leśne Molo w Starym Sączu
Leśne Molo w Starym Sączu
Leśne Molo w Starym Sączu
Leśne Molo w Starym Sączu

Ścieżka w Starym Sączu z Leśnym Molo

No i szybko pojawiły się ścieżki w Polsce. Najpierw zbudowała się taka ścieżka z wysoką wieżą w koronach drzew w Krynicy Zdroju, która jest dostępna od 2019 roku, potem Wieża Sky Walk ze ścieżką w Świeradowie Zdroju.

Mniej okazała, za to bezpłatna konstrukcja tego typu powstała też w Starym Sączu. Początek leśnej ścieżki znajduje się na szczycie Miejskiej Góry w Starym Sączu, na poziomie gruntu. Ścieżka liczy ponad 200 metrów długości. To wspaniała atrakcja nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów z całej Polski, ponieważ to popularny region wśród miłośników podróżowania po Polsce.

Jak zapewnili włodarze miasta, to wspólny transgraniczny projekt Starego Sącza i Lewoczy. Słowacki partner zagospodarował turystycznie stawy w Lewockiej Dolinie, wszystko po to, aby turystycznie rozruszać i uatrakcyjnić ten piękny zakątek.

Leśne Molo w Starym Sączu
Leśne Molo w Starym Sączu
Leśne Molo w Starym Sączu
Leśne Molo w Starym Sączu

Atrakcje na ścieżce i Leśnym Molo w Starym Sączu

Co ciekawe, na trasie ścieżki wśród koron drzew w Starym Sączu pojawiły się dodatkowe atrakcje, jak szklana tafla zawieszona 18 metrów ponad ziemią z widokiem na Stary Sącz, hamaki do wypoczynku, mosty czy lunety do obserwowania okolicy i przyrody.

Nam bardzo się tutaj podobało, dojście do ścieżki to fajny spacer, z dość stromym podejściem na początku, zaś dalej jest coraz przyjemniej. Po drodze spotykamy swoiste kule niczym igloo, w których przedstawione są etapy rozwoju żaby. Wejście na Leśne Molo to już wielka przyjemność, z cudnym widokiem na końcu!

Góra Miejska w Starym Sączu
Góra Miejska w Starym Sączu
Góra Miejska w Starym Sączu
Góra Miejska w Starym Sączu

 

Mapa dojścia do Leśnego Molo i parkingów w mieście

Poniżej masz mapkę z trasą naszego spaceru - na pewno i Tobie się przyda!

Aby dojść do Leśnego Molo, to polecamy parkingi w mieście. Jeden z nich mieści się na Rynku, jest bezpłatny w weekendy. Można też zaparkować na jednej z wielu uliczek wokół niego. Dobrą opcją jest pozostawienie samochodu na bezpłatnym dworcu przesiadkowym Parkuj i Jedź przy ul. Pod Ogrodami (136 miejsc parkingowych). Inne parkingi znajdziesz obok Kina Sokół (ul. Batorego 23) lub za Urzędem Miejskim (wjazd od ul. Batorego). My staliśmy bezpłatnie w okolicach ulicy Jagiellońskiej, przy zielonym skwerku. To tam, gdzie na mapce widoczna jest pinezka KONIEC. Stąd bardzo blisko jest na Górę Miejską.

Leśne Molo dostępne dla wózków

Cała konstrukcja ścieżki wśród koron drzew w Starym Sączu jest wykonana z metalu, na modrzewiowych podestach. Jest w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych, a co za tym idzie również dla rodzin z malutkimi dziećmi w wózkach. To wspaniała okazja, żeby miłośnicy górskich widoków mogli poczuć adrenalinę z maluszkiem u boku.

Leśne Molo w Starym Sączu
Leśne Molo w Starym Sączu

Ścieżka wśród koron drzew za darmo

No i najważniejsza informacja dla turystów, Leśne Molo w Starym Sączu, tak atrakcyjne i z cudnymi widokami na miasto, okolice i śliczną Dolinę Popradu jest dostępna dla każdego bezpłatnie! To wielki ukłon w stronę mieszkańców. Ale i wszystkich turystów. Już cieszy się wielką popularnością i przyczyniło się do wzrostu atrakcyjności tego regionu

Te dość zaciszne dotąd, choć urokliwe miasteczko, zyskało wielu zwolenników. I słusznie, bo jest cudowne i położone w bardzo malowniczej okolicy. Mam nadzieję, że również będzie wzorem dla innych polskich miast w kwestii ciekawych atrakcji turystycznych, niekoniecznie całkiem darmowych, ale przynajmniej w cenach dostępnych dla każdego, jak to zawsze miało miejsce z atrakcjami mosirowskimi.

Góra Miejska w Starym Sączu
Góra Miejska w Starym Sączu

Film ze Starego Sącza

Gdy byliśmy w Starym Sączu, przygotowaliśmy film. Leśne Molo znajduje się na samym jego początku. Zapraszam!

Informacje praktyczne

Ścieżka wśród koron drzew
ul. Żwirki i Wigury, Stary Sącz

Noclegi w Starym Sączu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Leśne Molo w Starym Sączu
Leśne Molo w Starym Sączu
Leśne Molo w Starym Sączu
Leśne Molo w Starym Sączu
(4.5 głosów: 6)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 6)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika turystka
turystka
piękne i urokliwe miejsce,już nie mogę doczekać się jak wszystko będzie skończone
Avatar użytkownika Łukasz Piernikarczyk
Łukasz Piernikarczyk
Rewelacyjna atrakcja i to całkowicie za darmo. Więcej takich inicjatyw!
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Fantastyczne miejsce, polecam każdemu, bo tej jest dla każdego, nawet z wózkami i bezpłatnie 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024