płynąc Dunajcem wśród skał, Maciej A

Spływ Dunajcem

(4.8 głosów: 312)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Spływ Dunajcem to niekwestionowany hit turystyczny Pienin - najsłynniejsza atrakcja tych okolic, znana w całej Polsce. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż trasa spływu wiedzie przez niezwykle malownicze zakątki, meandrującym Dunajcem, który tworzy tu przełom i wdziera się w skały Pienińskiego Parku Narodowego dając wspaniałe widoki, których próżno szukać gdzie indziej. Spływ Dunajcem to najłatwiejszy, a zarazem najbardziej spektakularny sposób, by dotrzeć do serca Pienińskiego Parku Narodowego.Przystań flisacka

Przystań flisacka, w której rozpoczyna się trasa spływu, znajduje się w Sromowcach-Kątach. Dojedziesz do niej podążając z Niedzicy w kierunku Czorsztyna bądź Krośnicy położonej na trasie 969. Przy przystani zlokalizowany jest duży parking płatny i bar. Stamtąd płynie się tratwami do Szczawnicy (trasa krótsza) lub do Krościenka (trasa dłuższa).

Spływ Dunajcem
Spływ Dunajcem

Dunajec

Dunajec to prawy dopływ Wisły, powstały z połączenia Białego i Czarnego Dunajca. W okolicach Sromowców i Szczawnicy rzeka ta tworzy niesamowicie malowniczy krajobraz - głęboko wcięty wąwóz, otoczony stromymi turniami o wysokości nawet 300 m. Dunajec na tym odcinku wije się wśród skał niczym wstęga i właśnie tą trasą prowadzi spływ tratwami flisackimi, pozostawiający turystom niezapomniane wrażenia i wspomnienia.Spływ Dunajcem to najlepszy sposób poznawania Pienińskiego Parku Narodowego, a przy tym największa atrakcja Pienin. Przyjemność trwa około 3 godziny, końcowa stacja znajduje się w Szczawnicy lub w dalszej i droższej wersji w Krościenku:

Spływ Dunajcem
Spływ Dunajcem

Szczawnica - długość trasy 18 km, czas spływu około 2 h 15 min
Krościenko - długość trasy 23 km, czas spływu około 2 h 45 minTrzy Korony - spływ Dunajcem, Roman Świątkowski
Spływ Dunajcem, Wojtek
Spływ Dunajcem, Wojtek

Spływy odbywają się od kwietnia do października, sprzedaż biletów na bieżąco, bez konieczności rezerwacji, spływ dochodzi do skutku, gdy zbierze się grupa 10-osobowa, w sezonie nie ma z tym problemu.

Spływ Dunajcem, Wojtek
SPływ Dunajcem, Kaweka6

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: 07:00–21:00

Adres

Spływ Dunajcem
ul. Kąty 14, Sromowce Wyżne
tel. 18/ 262-97-21
www.flisacy.com.pl

GPS: 49°24'23N, 20°22'10E

Szczawnica noclegi

Szczawnica to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°24'23N, 20°22'10E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Dariusz żólkowski
Kiedy dotarliśmy do przystani ja który trochę nie lubię wody miałem kłopoty z wejściem na tratwę ale wszystko się dobrze skończyło. Spływ cudowny, flisacy wspaniale opowiadali o trasie i było mnóstwo żartów i w ogóle cudowna podróż. W pamięci mi pozostała jedna góra Sama Jedna która obok Sokolicy uznałem za najpiękniejsze szczyty w Pieninach.
Cichutka
Polecam wszystkim którzy tego nie przeżyli. Flisacy bardzo ciekawie opowiadają w czasie spływu gdzie co się znajduje, opowiadają historie powstawania danych obiektów. Więc bardzo przyjemnie się płynie wśród tak pięknych krajobrazów.
basia70010

Byłam z rodziną w Czorsztynie i przy okazji zaliczyliśmy spływ,flisacy pięknie powiadali legendy,widoki niezrównane.Było to 4 lata temu zachowałam piękne 🙂wspomnienia do dziś

Basia z Poznania

Polskim Szlakiem

Co do samego spływu nie mam zarzutów, przepiękna malownicza trasa. Natomiast flisacy nie potrafią się zachować, chyba że tylko ja trafiłam na feralnych. Przez dwugodzinną trasę panowie potrafili wypalić dwie paczki papierosów, nie zważając na dym lecący w stronę turystów. Niestety nie pomogły żadne prośby o zaprzestanie.

Mateusz Wyszyński

Wspaniale widoki podczas 2 godzinnego spływu,mozna choć na tą chwile zapomnieć o naszym codziennym zabieganym światem 🙂

Ula Przygoda

Jak dla mnie rewelacja 😁 Byłam na spływie Dunajcem w ramch 1-dniowej wycieczki koszt 98 zł w tym:

- spływ Dunajcem

- zamek w Nidzicy

- stray kościółek w Dębnie

sylwuniasylwia

Super doznanie taki spływ. Polecam

Ostatnio edytowany: 2015-05-12 22:47

Piotr Rutkiewicz

wsapniałe przeżycie...niepowtarzalne...

Lutodar

Widoki są super, no i te opowieści flisaków.....

MarqoBiker

Co można napisać ...przepiękne widoki podczas spływu . Polecam tylko coś miekkiego zabrać pod tyłek gdyż siedzenie na desce ponad 2 godziny przyjemne nie jest...szczególnie dla osób szczupłych 

Spływ Dunajcem na blogu

Top Atrakcje 2020 - to już Finał!

Od poniedziałku 1 czerwca do 21 czerwca 2020 trwa u nas Finał Top Atrakcji 2020. Ze 160 atrakcji teraz zostało już tylko 40 i to z nich wyłonicie najlepsze atrakcje - turystyczne hity tego lata!

Zachęcamy do głosowania, które odbywa się tutaj!
Nie jest wymagana rejestracja, wybierzmy wspólnie najlepsze polskie atrakcje i promujmy je wszystkie jak najszerzej, wszak to Polska w tym roku będzie rządziła w naszych wakacyjnych planach 🙂

02 czerwiec 2020 09:25
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021