Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Spływ Dunajcem
ul. Kąty 14, Sromowce Wyżne
tel. 18/ 262-97-21
www.flisacy.com.pl

49°24'23" N, 20°22'10" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: 07:00–21:00

Spływ Dunajcem to niekwestionowany hit turystyczny Pienin - najsłynniejsza atrakcja tych okolic, znana w całej Polsce. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż trasa spływu wiedzie przez niezwykle malownicze zakątki, meandrującym Dunajcem, który tworzy tu przełom i wdziera się w skały Pienińskiego Parku Narodowego dając wspaniałe widoki, których próżno szukać gdzie indziej. Spływ Dunajcem to najłatwiejszy, a zarazem najbardziej spektakularny sposób, by dotrzeć do serca Pienińskiego Parku Narodowego.Przystań flisacka

Przystań flisacka, w której rozpoczyna się trasa spływu, znajduje się w Sromowcach-Kątach. Dojedziesz do niej podążając z Niedzicy w kierunku Czorsztyna bądź Krośnicy położonej na trasie 969. Przy przystani zlokalizowany jest duży parking płatny i bar. Stamtąd płynie się tratwami do Szczawnicy (trasa krótsza) lub do Krościenka (trasa dłuższa).

Spływ Dunajcem
Spływ Dunajcem

Dunajec

Dunajec to prawy dopływ Wisły, powstały z połączenia Białego i Czarnego Dunajca. W okolicach Sromowców i Szczawnicy rzeka ta tworzy niesamowicie malowniczy krajobraz - głęboko wcięty wąwóz, otoczony stromymi turniami o wysokości nawet 300 m. Dunajec na tym odcinku wije się wśród skał niczym wstęga i właśnie tą trasą prowadzi spływ tratwami flisackimi, pozostawiający turystom niezapomniane wrażenia i wspomnienia.

Spływ Dunajcem to najlepszy sposób poznawania Pienińskiego Parku Narodowego, a przy tym największa atrakcja Pienin. Przyjemność trwa około 3 godziny, końcowa stacja znajduje się w Szczawnicy lub w dalszej i droższej wersji w Krościenku:

Spływ Dunajcem
Trzy Korony - spływ Dunajcem
Spływ Dunajcem


Szczawnica - długość trasy 18 km, czas spływu około 2 h 15 min
Krościenko - długość trasy 23 km, czas spływu około 2 h 45 min

Spływ Dunajcem
Spływ Dunajcem


Spływy odbywają się od kwietnia do października, sprzedaż biletów na bieżąco, bez konieczności rezerwacji, spływ dochodzi do skutku, gdy zbierze się grupa 10-osobowa, w sezonie nie ma z tym problemu.

Spływ Dunajcem SPływ Dunajcem

Czorsztyn noclegi

Czorsztyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Cichutka Zapaleniec 627 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-06-23 na
Polecam wszystkim którzy tego nie przeżyli. Flisacy bardzo ciekawie opowiadają w czasie spływu gdzie co się znajduje, opowiadają historie powstawania danych obiektów. Więc bardzo przyjemnie się płynie wśród tak pięknych krajobrazów.
basia70010 Nowicjusz 3 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-07-22 na

Byłam z rodziną w Czorsztynie i przy okazji zaliczyliśmy spływ,flisacy pięknie powiadali legendy,widoki niezrównane.Było to 4 lata temu zachowałam piękne :)wspomnienia do dziś

Basia z Poznania

Avatar użytkownika
Polskim Szlakiem Domator 19 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-03 na

Co do samego spływu nie mam zarzutów, przepiękna malownicza trasa. Natomiast flisacy nie potrafią się zachować, chyba że tylko ja trafiłam na feralnych. Przez dwugodzinną trasę panowie potrafili wypalić dwie paczki papierosów, nie zważając na dym lecący w stronę turystów. Niestety nie pomogły żadne prośby o zaprzestanie.

Avatar użytkownika
Mateusz Wyszyński Domator 14 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-02-05 na

Wspaniale widoki podczas 2 godzinnego spływu,mozna choć na tą chwile zapomnieć o naszym codziennym zabieganym światem :)

Avatar użytkownika
Ula Przygoda Uzależniony od podróży 1525 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-06-07 na

Jak dla mnie rewelacja :D Byłam na spływie Dunajcem w ramch 1-dniowej wycieczki koszt 98 zł w tym:

- spływ Dunajcem

- zamek w Nidzicy

- stray kościółek w Dębnie

Avatar użytkownika
sylwuniasylwia Wędrowiec 173 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-05-11 na

Super doznanie taki spływ. Polecam

Ostatnio edytowany: 2015-05-12 22:47

Avatar użytkownika
Piotr Rutkiewicz Domator 11 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-03-11 na

wsapniałe przeżycie...niepowtarzalne...

Avatar użytkownika
Lutodar Zapaleniec 327 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-02-16 na

Widoki są super, no i te opowieści flisaków.....

Avatar użytkownika
MarqoBiker Zapaleniec 642 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-01-22 na

Co można napisać ...przepiękne widoki podczas spływu . Polecam tylko coś miekkiego zabrać pod tyłek gdyż siedzenie na desce ponad 2 godziny przyjemne nie jest...szczególnie dla osób szczupłych 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020