Krościenko. Atrakcje, które warto zwiedzić

Krościenko nad Dunajcem
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Krościenko nad Dunajcem to urocza miejscowość turystyczna w województwie małopolskim, leżąca niedaleko Szczawnicy, pomiędzy Pienińskim Parkiem Narodowym, Gorczańskim Parkiem Narodowym i Popradzkim Parkiem Krajobrazowym, co znacząco wpływa na atrakcyjność tego miejsca.

Ta malowniczo położona gmina, przecięta wstęgą Dunajca, otoczona unikalną przyrodą Pienin, stanowi doskonałą bazę dla turystyki górskiej, pieszej, rowerowej, konnej, kajakowej oraz uprawiania wędkarstwa.

Krościenko
Krościenko


Krościenko oraz okolice to turystyczny zakątek, przygotowany na przyjęcie wielu turystów, z bogatą i zróżnicowaną bazą noclegową.

Atrakcje w Krościenku

- Szlaki turystyczne - z Krościenka prowadzą szlaki na pienińskie i gorczańskie szczyty, m.in. na Trzy Korony, Sokolicę, Czertezik, Prehybę, Marszałek, Lubań czy Turbacz. Warto odwiedzić Pieniński Park Narodowy z siedzibą Muzeum w Krościenku przy ul. Jagiellońskiej 107b.

Krościenko
Krościenko

- Spływ Dunajcem - w Krościenku kończy się spływ łodziami flisackimi malowniczym przełomem Dunajca, który pozwala przeżyć niezapomnianą podróż przez ten unikatowy zakątek Pienin, będący osobliwością krajobrazową na skalę międzynarodową. Tratwami płynącymi wstęgą Dunajca dociera się do serce Pienin - Pienińskiego Parku Narodowego. Trasę tę można też pokonać kajakami i pontonami (rafting), co ostatnio staje się coraz bardziej popularne.

- Kościół Wszystkich Świętych, Rynek - zabytkowy kościółek, ktorego początki sięgają XIV wieku. Został wtedy wzniesiony maleńki kościółek z łamanego kamienia. Nawa tamtej świątyni to dzisiejsze prezbiterium. W XVI wieku kościół powiększono o obecną nawę, a w XVII stuleciu dobudowano wieżę.

Krościenko
Krościenko
Krościenko


- Studnia w Krościenku, Rynek - stylizowana na zabytek studnia powstała pod koniec XX wieku, dziś to ozdoba głównego placu tej miejscowości

Zimą dla narciarzy w Krościenku działa wyciąg orczykowy, latem basen z czystą wodą na potoku Kozłeckim. Na Rynku w Krościenku natomiast czekają dorożki, a zimą organizowane są liczne kuligi, połączone z ogniskiem i pieczeniem barana. W najbliższym czasie planuje się budowę kolejki linowej i następnych wyciągów.

Krościenko
Krościenko

Wody mineralne w Krościenku

Charakterystyczne dla Krościenka są źródła mineralne występujące na Zawodziu - prawym brzegu Dunajca. Wody o nazwach Stefan, Michalina i Maria są pomocne w leczeniu schorzeń dróg oddechowych, płuc czy układu trawienia.

Oficjalna strona Krościenka

Krościenko
Krościenko


Noclegi w Krościenku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Krościenko kosciół Wszystkich Świętych
Krościenko
Krościenko
Krościenko
Krościenko
Krościenko
Krościenko
Krościenko - Dunajec
Krościenko n.Dunajcem
Krościenko nad Dunajcem
Krościenko nad Dunajcem
Krościenko
Krościenko nad Dunajcem
Krościenko nad Dunajcem
Polichromie kościoła z 1589 roki
Polichromie kościoła z 1589 roku
Polichromie kościoła z 1589 roku
Polichromie kościoła z 1589 roku
Polichromie kościoła z 1589 roku
Polichromie kościoła z 1589 roku
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 172)
Twoja ocena
Kasia
Wspaniałe miasteczko 🙂 Miejscówka z potencjałem na pobyt weekendowy lub dłuższy urlop.
Jarosław Klimczak
Mieszkańcy mili, doradzają, nie mam wrażenia, że chcą "ogołocić" z kasy turystów... Sama miejscowość zaskakuje czystością, wszystko w koszach, które są opróżniane. Myślę, że nikt, kto tu przyjedzie, nie będzie zawiedzony. Trasy górskie nie należą do najłatwiejszych, nie są długie ale warte przejścia. Spływ Dunajcem to kolejna atrakcje. Troszkę daleko do sklepów, bo miejscowość jest rozciągnięta, ale nie ma problemu z zakupem podstawowych produktów spożywczych. Śmiało mogę polecić wypoczynek w Krościenku.
Avatar użytkownika dawid
dawid
Śliczna miejscowość nad Dunajcem ,rynek z zabytkowym kościółkiem , ścieżki rowerowe miejsca rekreacyjne . Gorąco polecam
Avatar użytkownika Grzegorz
Grzegorz

O rany,byłem tam na koloniach w wieku chyba 10 lat,nie wiele już pamiętam,wiem tylko że mieszkaliśmy w szkole,chyba podstawowa,przed nią było duże boisko (przynajmniej w tedy wydawało mi się duże hehe) Na dole był taki mały sklepik,kupowałem w nim gumy do żucia 🙂

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024