Widoki ze szlaku czerwonego, DoRi

Turbacz w Gorcach

(4.6 głosów: 65)

Turbacz (1310 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Gorców, położony w centralnym punkcie pasma. Należy on do Korony Gór Polski. Choć ze szczytu Turbacza nie zobaczymy wspaniałych widoków, gdyż porasta go wysoki bór świerkowy, to i tak jest on często odwiedzany przez turystów.Schronisko na Turbaczu

Tuż pod szczytem, na skraju polany Wolnica, stanęło okazałe, kamienne schronisko PTTK, czynne od 1958 roku. To z jego tarasu można podziwiać roztaczającą się ponad Podhalem piękną panoramę Pienin i Tatr: od Tatr Bielskich z Hawraniem (2150 m n.p.m.), poprzez Tatry Wysokie z Łomnicą (2632 m n.p.m.), Gerlachem (2655 m n.p.m.), Wysoką (2565 m n.p.m.) i Świnicą (2301 m n.p.m.) po niższe Tatry Zachodnie z Kasprowym Wierchem (1987 m n.p.m.), Bystrą (2248 m n.p.m.) i Banówką (2178 m n.p.m.).

Schronisko PTTK na Turbaczu, DoRi
Schronisko PTTK na Turbaczu, DoRi

Przed schroniskiem skupia się największy w Gorcach węzeł szlaków turystycznych, którymi można dojść do najciekawszych szczytów oraz okolicznych miejscowości.Dojście na Turbacz

- szlak czerwony, Główny Szlak Beskidzki, z Rabki, przez Stare Wierchy

Widoki z Turbacza, DoRi
Szczyt-Turbacz, DoRi
Kamień przy Szałasowym Ołtarzu, DoRi

- szlak niebieski, z Rabki, przez Olszówkę- szlak zielony, z Raby Niżnej, przez Niedźwiedź, Orkanówkę i Turbaczyk

Polana Cyrlica- widok na Tatry, DoRi
Polana Cyrlica- widok na Tatry, DoRi

- szlak żółty, z przełęczy Przysłop, przez Kudłoń i przełęcz Borek

Kaplica Papieska, DoRi
Pieniny z Turbacza, DoRi
Tatry ze szlaku na Turbacz, DoRi
Hala Długa, DoRi

Rabka Zdrój noclegi

Rabka Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rabka Zdrój Nowy Targ Gorce
Szczyty i punkty widokowe
Ważna
szczyty
49°32'37N, 20°7'5E
10 luty 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

OTTO
22 lipiec 2021 07:32
Wejście nie męczące a widoki przepiękne
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację