Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Sanktuarium w Limanowej

Sanktuarium w Limanowej

(4.1 głosów: 28)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej to piękna, monumentalna bazylika, która wyróżnia się kształtem wśród innych świątyń Małopolski - jest przykładem nurtu rodzimego w sztuce, wyrosłego na tradycji, kulturze i patriotyzmie. Stoi ona na Rynku limanowskim.Bazylika Mniejsza

Na fasadzie świątyni widnieje wspaniała rzeźba Ukrzyżowania, a poniżej tarcza herbowa z polskim orłem w koronie. W roku 1991, w 200 rocznicę Konstytucji 3-go Maja, Ojciec Święty Jan Paweł II podniósł kościół w Limanowej do godności bazyliki mniejszej.

Limanowa sanktuarium
Limanowa sanktuarium

Pieta MB Bolesnej

W głównym ołtarzu Sanktuarium odbiera cześć od wiernych Beskidu Wyspowego łaskami słynąca figura Matki Bożej Bolesnej. Jest to XIV-wieczna rzeźba typu pieta, a przedstawia Matkę Bożą trzymającą na kolanach umęczone ciało Jezusa. Rzeźba jest wykonana z jednolitego pnia lipowego, a jej wysokość wynosi około 90 cm.W 1966 roku ówczesny metropolita krakowski, arcybiskup Karol Wojtyła w obecności biskupów, kapłanów i wielu tysięcy wiernych ukoronował Panią Limanowską papieską koroną. Po kradzieży korony ponownej rekoronacji dokonał w Krakowie już papież Jan Paweł II, w 1983 roku wobec milionowej rzeszy wiernych.

Limanowa
Limanowa - pomnik papieża
Limanowa kościół MB Bolesnej

Kult Matki Bożej Bolesnej w Limanowej jest niezwykle żywy, w sanktuarium gromadzi się wielu pielgrzymów z całej Polski, a nawet z zagranicy. Przed świątynią limanowską stoi piękny pomnik papieża Polaka - Jana Pawła II.Kościół MB Bolesnej - Sanktuarium
ul. Jana Pawła II 1 (Rynek), Limanowa
limanowa@diecezja.tarnow.pl
tel. 18/ 337-22-64
www.bazylika-limanowa.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–19:30
  • wtorek: 06:00–19:30
  • środa: 06:00–19:30
  • czwartek: 06:00–19:30
  • piątek: 06:00–19:30
  • sobota: 06:00–19:30
  • niedziela: 06:00–19:30

Limanowa noclegi

Limanowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Limanowa
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły sanktuaria bazyliki
49°42'24N, 20°25'14E
30 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację