Sanktuarium w Limanowej

Sanktuarium w Limanowej

(4.1 głosów: 28)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej to piękna, monumentalna bazylika, która wyróżnia się kształtem wśród innych świątyń Małopolski - jest przykładem nurtu rodzimego w sztuce, wyrosłego na tradycji, kulturze i patriotyzmie. Stoi ona na Rynku limanowskim.Bazylika Mniejsza

Na fasadzie świątyni widnieje wspaniała rzeźba Ukrzyżowania, a poniżej tarcza herbowa z polskim orłem w koronie. W roku 1991, w 200 rocznicę Konstytucji 3-go Maja, Ojciec Święty Jan Paweł II podniósł kościół w Limanowej do godności bazyliki mniejszej.

Bazylika w Limanowej
Bazylika w Limanowej

Pieta MB Bolesnej

W głównym ołtarzu Sanktuarium odbiera cześć od wiernych Beskidu Wyspowego łaskami słynąca figura Matki Bożej Bolesnej. Jest to XIV-wieczna rzeźba typu pieta, a przedstawia Matkę Bożą trzymającą na kolanach umęczone ciało Jezusa. Rzeźba jest wykonana z jednolitego pnia lipowego, a jej wysokość wynosi około 90 cm.W 1966 roku ówczesny metropolita krakowski, arcybiskup Karol Wojtyła w obecności biskupów, kapłanów i wielu tysięcy wiernych ukoronował Panią Limanowską papieską koroną. Po kradzieży korony ponownej rekoronacji dokonał w Krakowie już papież Jan Paweł II, w 1983 roku wobec milionowej rzeszy wiernych.

Limanowa sanktuarium
Limanowa sanktuarium

Kult Matki Bożej Bolesnej w Limanowej jest niezwykle żywy, w sanktuarium gromadzi się wielu pielgrzymów z całej Polski, a nawet z zagranicy. Przed świątynią limanowską stoi piękny pomnik papieża Polaka - Jana Pawła II.Kościół MB Bolesnej - Sanktuarium
ul. Jana Pawła II 1 (Rynek), Limanowa
limanowa@diecezja.tarnow.pl
tel. 18/ 337-22-64
www.bazylika-limanowa.pl

Limanowa
Limanowa - pomnik papieża
Limanowa kościół MB Bolesnej

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 06:00–19:30
  • wtorek: 06:00–19:30
  • środa: 06:00–19:30
  • czwartek: 06:00–19:30
  • piątek: 06:00–19:30
  • sobota: 06:00–19:30
  • niedziela: 06:00–19:30

Limanowa noclegi

Limanowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Limanowa
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
kościoły sanktuaria bazyliki
49°42'24N, 20°25'14E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021