Ślimak Wola Krogulecka

Platforma na Woli Kroguleckiej

(4.4 głosów: 22)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Niedaleko Starego Sącza, około 8 km na południe od jego centrum, powyżej miejscowości Barcice, w Beskidzie Sądeckim, powstała wyjątkowa w swej formie i wyjątkowa z racji przepięknych widoków platforma widokowa. Dokładnie mieści się w Woli Kroguleckiej, na górze Wola, na wysokości około 550 metrów n.p.m.

Nie bez przyczyny platforma nosi nazwę "Ślimak", bowiem jest spiralna i fantazyjna w swym kształcie, za to pozwala podziwiać widoki z różnej perspektywy. A jest co podziwiać. Platforma na Woli Kroguleckiej położona na otwartej przestrzeni, około 200 metrów ponad doliną ze wstęgą Popradu, oferuje niemal dookolną panoramę na góry. Fantastyczna sprawa! Widać stąd Beskid Sadecki, szczególnie Pasmo Radziejowej, Rzekę Poprad, Kotlinę Sądecką oraz w dali Beskid Wyspowy.Platforma na Woli
Platforma na Woli
Wola Krogulecka
Wola Krogulecka

Dojazd na platformę Ślimak

Najłatwiej do platformy dojechać z pobliskich Barcic, w centrum miejscowości jest znak kierujący na platformę, skąd jest do niej około 3 km. Dalej znaki prowadzą na niewielki parking przy drodze. Stąd trzeba iść pieszo około 200 metrów pod samą platformę.  W letnie weekendy parking bywa pełny. Droga od parkingu pod Ślimaka jest wąska, ale wyasfaltowana, toteż miejsce jest dostępne dla wózków, bo sama konstrukcja platformy również jest przystosowana dla wózków.

Można tu również dojść niebieskim szlakiem turystycznym PTTK na Makowicę z Barcic lub dojechać rowerowym czerwonym szlakiem. Koło platformy powstały też: zadaszone palenisko z drewnianymi ławami, piaskownica dla dzieci z huśtawką i niewielki parking.

Owieczki w Beskidzie Sądeckim
Owieczki w Beskidzie Sądeckim
Wola Krogulecka
Wola Krogulecka
Platforma na Woli Kroguleckiej
Platforma na Woli Kroguleckiej

Film ze Starego Sącza

Po wizycie w Starym Sączu przygotowaliśmy film z jego najlepszymi atrakcjami. Wola Krogulecka z widokowym ślimakiem jest na samym jego końcu.

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny około 200 metrów od platformy

Adres

Platforma widokowa Ślimak
ul. Dojazd do Platformy Widokowej, Wola Krogulecka

GPS: 49°30'26N, 20°40'20E

Stary Sącz noclegi

Stary Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wola Krogulecka
Platforma na Woli Kroguleckiej
Platforma na Woli Kroguleckiej
Wola Krogulecka
Ślimak
Platforma na Woli Kroguleckiej
Platforma na Woli Kroguleckiej
Platforma na Woli Kroguleckiej
Wola Krogulecka
Wola Krogulecka
Platforma na Woli Kroguleckiej
Beskid Sądecki Stary Sącz
Ważna
czynne cały rok wstęp bezpłatny dostępne dla wózków przyroda platformy widokowe
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

OTTO
Piękne widoki, piękne okolice.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023