Jaworzyna Krynicka
ul. Czarny Potok, Krynica Zdrój

49°25'7" N, 20°53'44" E

Jaworzyna Krynicka (1114 m n.p.m.) to najwyższy szczyt wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Z jej szczytu rozciąga się rozległa panorama Beskidu Niskiego, Gorców i Tatr. Szczyt Jaworzyny Krynickiej jest spłaszczony i wolny od drzew, toteż jest bardzo widokowy, ale sama góra jest w większości zalesiona.Ciekawostką jest tutaj ostaniec przy zielonym i czerwonym Głównym Szlaku Beskidzkim, zwany Diabelski Kamień. Kształtem przypomina grzyba i przywodzi na myśl Chybotka z Karkonoszy. Na północnym stoku Jaworzyny, 10 minut drogi od szczytu, znajduje się Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej.

Krynica-Jaworzyna Krynicka

Narciarstwo na Jaworzynie

Jaworzyna Krynicka zimą to prawdziwy raj dla narciarzy i miłośników wszelkich zimowych szaleństw, gdyż znajduje się tu jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich w dolinie Czarnego Potoku.

Kolej na Jaworzynę Krynicką

Nie tylko zimą przydaje się turystom bardzo nowoczesna kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką, ruszająca z dolnej stacji położonej w Krynicy Zdroju. Gondole są 6-osobowe i wjeżdżają na szczyt w 7 minut, to świetny sposób, by w krótkim czasie znaleźć się w górach, wśród pięknych widoków, nawet z małymi dziećmi, z którymi chodzenie po górach często jest niemożliwe.

Krynica-Jaworzyna Krynicka
Jaworzyna Krynicka
Jaworzyna Krynicka dolna stacja kolei
Jaworzyna Krynicka Krynica-Jaworzyna Krynicka Krynica-Jaworzyna Krynicka Krynica-Jaworzyna Krynicka górna stacja kolei na Jaworzynę Krynicką Schronisko na Jaworzynie Muzeum Pttk obok schroniska Z Jaworzyny Krynickiej Diabelski Kamień Jaworzyna Krynicka Krynica-Jaworzyna Krynicka Jaworzyna Krynicka szlak do schroniska Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka w Krynicy Jaworzyna Krynicka schronisko Krynica-Jaworzyna Krynicka Krynica-Jaworzyna Krynicka Krynica-Jaworzyna Krynicka Krynica-Jaworzyna Krynicka

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-02-17 na

Widoli przepiękne

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020