Jaworzyna Krynicka

Zdjęcia (24)

Jaworzyna Krynicka (1114 m n.p.m.) to najwyższy szczyt wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Z jej szczytu rozciąga się rozległa panorama Beskidu Niskiego, Gorców i Tatr.Szczyt Jaworzyny Krynickiej jest spłaszczony i wolny od drzew, toteż jest bardzo widokowy, ale sama góra jest w większości zalesiona.

Ciekawostką jest tutaj ostaniec przy zielonym i czerwonym Głównym Szlaku Beskidzkim, zwany Diabelski Kamień. Kształtem przypomina grzyba i przywodzi na myśl Chybotka z Karkonoszy. Na północnym stoku Jaworzyny, 10 minut drogi od szczytu, znajduje się Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej.Narciarstwo na Jaworzynie

Jaworzyna Krynicka zimą to prawdziwy raj dla narciarzy i miłośników wszelkich zimowych szaleństw, gdyż znajduje się tu jeden z największych w Polsce ośrodków narciarskich w dolinie Czarnego Potoku.

Kolej na Jaworzynę Krynicką

Nie tylko zimą przydaje się turystom bardzo nowoczesna kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką, ruszająca z dolnej stacji położonej w Krynicy Zdroju. Gondole są 6-osobowe i wjeżdżają na szczyt w 7 minut, to świetny sposób, by w krótkim czasie znaleźć się w górach, wśród pięknych widoków, nawet z małymi dziećmi, z którymi chodzenie po górach często jest niemożliwe.

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Powiązane miejsca

Komentarze

2017-02-17 19:22:00

Widoli przepiękne

Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: