Góra Parkowa w Krynicy

Zdjęcia (14)

Góra Parkowa (741 m n.p.m.) to szczyt będący jedną z ciekawszych atrakcji Krynicy Zdroju. Park powstały na jej stokach to doskonałe tereny spacerowe, w samym centrum miasta, bowiem schodzi się do niego ze słynnego krynickiego deptaku. Park powstały na Górze Parkowej kryje ciekawe i zabytkowe obiekty.Atrakcje Góry Parkowej

Na szczycie Góry Parkowej powstał darmowy plac zabaw dla dzieci i platforma widokowa na okoliczne szczyty. Ponadto na całe rodziny czekają tu rajskie ślizgawki i zjazdy pontonowe - frajda dla małych i dużych. Często dostępna jest również jazda konna.

Głodnych zaprasza na Górze Parkowej restauracja U Babci Maliny. Zimą działa tu również przedszkole narciarskie Dimbo.Na zachodnim stoku Góry Parkowej rozlewają się cztery jeziorka osuwiskowe zwane Czaplimi Stawami. Największy z nich to Staw Łabędzi. Bardzo często można spotkać tu ptactwo wodne. Z kolei na północnym stoku Góry Parkowej, ponad doliną Palenicy zachowały się ciekawe, XIX-wieczne drewniane altany.

Kolej na Górę Parkową

Kolejka linowo-terenowa na Górę Parkową to od lat nie lada atrakcja Krynicy, jej dolna stacja znajduje się przy deptaku, a górna na szczycie. Długość trasy to 642 m, a różnica poziomów wynosi 148 m. Na górze czekają wspaniałe widoki na Beskid Sądecki, Beskid Niski, a czasem i na Tatry. Kolejka jest bezpieczna i przewiewna. Pozwala wjechać na Górę Parkową nawet turystom z maleńkimi dziećmi, w wózkach. 

Kolej na Górę Parkową - Polskie Koleje Linowe
ul. Nowotarskiego 1 
tel. 18/ 471-22-62

www.pkl.pl
Godziny otwarcia: codziennie 10.00 - 17.00-21.00 (zależnie od miesiąca)
Bilety: góra-dół normalny 16 zł, ulgowy 13 zł, góra lub dół normalny 11 zł, ulgowy 8 zł

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

2015-09-28 15:02:00

Faktycznie widoki są bardzo ładne,ale może wstawicie więcej zdjęc? Bo równie ciekawie prezentuje się Beskid Cieszyńskie gdzie z pewnością warto się udać aby wypocząć w ciszy i spokoju.

2015-09-18 09:15:28

Widoki przepiękne :)

2015-05-12 22:44:00
Jak dla mnie pięknie. Super widoki. Podczas sezonu letniego dobre miejsce na opalanie i wyciszenie się.
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: