Góra Parkowa (741 m n.p.m.) to szczyt będący jedną z ciekawszych atrakcji Krynicy Zdroju. Park powstały na jej stokach to doskonałe tereny spacerowe, w samym centrum miasta, bowiem schodzi się do niego ze słynnego krynickiego deptaku. Park powstały na Górze Parkowej kryje ciekawe i zabytkowe obiekty.Atrakcje Góry Parkowej

Na szczycie Góry Parkowej powstał darmowy plac zabaw dla dzieci i platforma widokowa na okoliczne szczyty. Ponadto na całe rodziny czekają tu rajskie ślizgawki i zjazdy pontonowe - frajda dla małych i dużych. Często dostępna jest również jazda konna.

Góra Parkowa Krynica
Góra Parkowa Krynica

Głodnych zaprasza na Górze Parkowej restauracja U Babci Maliny. Zimą działa tu również przedszkole narciarskie Dimbo.

Na zachodnim stoku Góry Parkowej rozlewają się cztery jeziorka osuwiskowe zwane Czaplimi Stawami. Największy z nich to Staw Łabędzi. Bardzo często można spotkać tu ptactwo wodne. Z kolei na północnym stoku Góry Parkowej, ponad doliną Palenicy zachowały się ciekawe, XIX-wieczne drewniane altany.

Góra Parkowa w Krynicy
Kolej na Górę Parkową


Kolej na Górę Parkową

Kolejka linowo-terenowa na Górę Parkową to od lat nie lada atrakcja Krynicy, jej dolna stacja znajduje się przy deptaku, a górna na szczycie. Długość trasy to 642 m, a różnica poziomów wynosi 148 m. Na górze czekają wspaniałe widoki na Beskid Sądecki, Beskid Niski, a czasem i na Tatry. Kolejka jest bezpieczna i przewiewna. Pozwala wjechać na Górę Parkową nawet turystom z maleńkimi dziećmi, w wózkach. 

Kolej na Górę Parkową - Polskie Koleje Linowe
ul. Nowotarskiego 1 
tel. 18/ 471-22-62

www.pkl.pl
Godziny otwarcia: codziennie 10.00 - 17.00-21.00 (zależnie od miesiąca)
Bilety: góra-dół normalny 16 zł, ulgowy 13 zł, góra lub dół normalny 11 zł, ulgowy 8 zł

Kolej na Gorę Parkową
Kolej na Gorę Parkową


Trasa kolejki Kolejka linowo terenowa na Górę Parkową Rajskie Ślizgawki Góra Parkowa Zjeżdżalnia pontonowa widok z Góry Parkowej

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Piękne widoki ze szczytu!
Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-09-18 na

Widoki przepiękne :)

Avatar użytkownika
sylwuniasylwia Wędrowiec 173 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-05-11 na
Jak dla mnie pięknie. Super widoki. Podczas sezonu letniego dobre miejsce na opalanie i wyciszenie się.
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021