Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Muzeum w Muszynie

Muszyna Muzeum
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Muzeum Regionalne w Muszynie znajduje się w zabytkowym budynku dawnego zajazdu, który był elementem podzamkowego zespołu dworskiego, powstałego na przełomie XVI, XVII i XVIII stulecia. Niestety już w XVIII wieku zabudowania dworskie poczęły podupadać, a dzisiejsza siedziba Muzeum to rekonstrukcja XVIII-wiecznego Zajazdu, który do czasów dzisiejszych zachował się w bardzo złym stanie. Nowy stary zajazd stanął w 2010 roku i stanowi siedzibę Muzeum Regionalnego "Państwa Muszyńskiego".

Zbiory Muzeum pochodzą z dziedziny archeologii, etnografii, historii oraz sztuki. Część z nich to oryginalne eksponaty odnalezione podczas prowadzenia wykopalisk na terenie zamku w Muszynie i nie tylko. W zrekonstruowanym Zajeździe dostępna jest nowoczesna ekspozycja poświęcona Historii „Państwa Muszyńskiego”, zaś w salach dawnego muzeum zobaczyć można pamiątki po starostach, mieszczanach muszyńskich, Łemkach oraz Żydach zamieszkujących niegdyś ten region. Jest też sala poświęcona sztuce nieprofesjonalnej, z pracami Nikifora na czele.

W budynku dawnego zajazdu mieści się także punkt Informacji Turystycznej. Spod Muzeum dobrze widoczna jest Góra Baszta z ruinami zamku w Muszynie.

Muzeum Regionalne "Państwa Muszyńskiego"
ul. Krzywa 1, Muszyna
tel. 18/ 534-91-61
Godziny zwiedzania: wt-sb 9.00-17.00, nd 13.00-17.00

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: 13:00–17:00

Noclegi w Muszynie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4.5 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Lutodar
Lutodar
Ciekawe muzeum, sporo eksponatów
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024