Muszyna
Muzea i skanseny
muzea
Ważna
Małopolskie
2015-09-07
2020-01-28 13:46
49°21'16" N, 20°53'40" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Regionalne w Muszynie znajduje się w zabytkowym budynku dawnego zajazdu, który był elementem podzamkowego zespołu dworskiego, powstałego na przełomie XVI, XVII i XVIII stulecia. Niestety już w XVIII wieku zabudowania dworskie poczęły podupadać, a dzisiejsza siedziba Muzeum to rekonstrukcja XVIII-wiecznego Zajazdu, który do czasów dzisiejszych zachował się w bardzo złym stanie. Nowy stary zajazd stanął w 2010 roku i stanowi siedzibę Muzeum Regionalnego "Państwa Muszyńskiego".Zbiory Muzeum pochodzą z dziedziny archeologii, etnografii, historii oraz sztuki. Część z nich to oryginalne eksponaty odnalezione podczas prowadzenia wykopalisk na terenie zamku w Muszynie i nie tylko. W zrekonstruowanym Zajeździe dostępna jest nowoczesna ekspozycja poświęcona Historii „Państwa Muszyńskiego”, zaś w salach dawnego muzeum zobaczyć można pamiątki po starostach, mieszczanach muszyńskich, Łemkach oraz Żydach zamieszkujących niegdyś ten region. Jest też sala poświęcona sztuce nieprofesjonalnej, z pracami Nikifora na czele.

W budynku dawnego zajazdu mieści się także punkt Informacji Turystycznej. Spod Muzeum dobrze widoczna jest Góra Baszta z ruinami zamku w Muszynie.

Muzeum Regionalne "Państwa Muszyńskiego"
ul. Krzywa 1, Muszyna
tel. 18/ 534-91-61
Godziny zwiedzania: wt-sb 9.00-17.00, nd 13.00-17.00Muszyna noclegi

Muszyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021