Muzeum Regionalne w Starym Sączu, mokunka

Muzeum Regionalne w Starym Sączu

(4.2 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzem Regionalne w Starym Sączu ma ciekawą historię. Początkowo było prywatnymi salami wystawienniczymi, kolekcjonera i antykwariusza Józefa Paszkiewicza. Znanego z tego, iż był jednym z założycieli Towarzystwa Miłośników Starego Sącza, istniejącego do dziś.

Początkowo sale ekspozycyjne nosiły nazwę Izby Regionalnej, jednak już od bez mała 40 lat obowiązuje nazwa Muzeum Regionalne. Mieści się ono tuż przy zabytkowym Rynku. Muzeum przed trzema laty przeszło gruntowny remont. Eksponaty zgromadzone tematycznie zawierają m.in. pamiątki z wizyty Jana Pawła II, związane z życiem księdza Józefa Tisznera czy z życiem śpiewaczki Ady Sari.

Muzeum Regionalne w Starym Sączu, Paweł Widelski
Muzeum Regionalne w Starym Sączu, Paweł Widelski


W Muzeum można zobaczyć sporo fotografii i dawnych dokumentów związanych z miastem. Wstęp kosztuje naprawdę niewiele. Muzeum nie jest duże, lecz warto tam się udać będąc w Starym Sączu.

Muzeum Regionalne im. Seweryna Udzieli
Rynek 6, Stary Sącz
tel. 18/ 446-00-94
towarzystwostarysacz@poczta.fm
http://muzea.stary.sacz.pl

Muzeum Regionalne w Starym Sączu, Paweł Widelski
Muzeum Regionalne w Starym Sączu, Paweł Widelski


Muzeum Regionalne w Starym Sączu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Starego Sącza wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Stary Sącz noclegi

Stary Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Muzeum Regionalne w Starym Sączu, Paweł Widelski
Stary Sącz
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
49°33'48N, 20°38'11E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021