Muzeum Regionalne w Starym Sączu

Muzeum Regionalne w Starym Sączu

Muzem Regionalne w Starym Sączu ma ciekawą historię. Początkowo było prywatnymi salami wystawienniczymi, kolekcjonera i antykwariusza Józefa Paszkiewicza. Znanego z tego, iż był jednym z założycieli Towarzystwa Miłośników Starego Sącza, istniejącego do dziś.Początkowo sale ekspozycyjne nosiły nazwę Izby Regionalnej, jednak już od bez mała 40 lat obowiązuje nazwa Muzeum Regionalne. Mieści się ono tuż przy zabytkowym Rynku. Muzeum przed trzema laty przeszło gruntowny remont. Eksponaty zgromadzone tematycznie zawierają m.in. pamiątki z wizyty Jana Pawła II, związane z życiem księdza Józefa Tisznera czy z życiem śpiewaczki Ady Sari.

Muzeum Regionalne w Starym Sączu
Muzeum Regionalne w Starym Sączu

W Muzeum można zobaczyć sporo fotografii i dawnych dokumentów związanych z miastem. Wstęp kosztuje naprawdę niewiele. Muzeum nie jest duże, lecz warto tam się udać będąc w Starym Sączu.

Muzeum Regionalne im. Seweryna Udzieli
Rynek 6, Stary Sącz
tel. 18/ 446-00-94
towarzystwostarysacz@poczta.fm
http://muzea.stary.sacz.pl

Muzeum Regionalne w Starym Sączu
Muzeum Regionalne w Starym Sączu


Muzeum Regionalne w Starym Sączu

Stary Sącz noclegi

Stary Sącz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka
Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021