Muzeum Regionalne w Starym Sączu, mokunka

Muzem Regionalne w Starym Sączu ma ciekawą historię. Początkowo było prywatnymi salami wystawienniczymi, kolekcjonera i antykwariusza Józefa Paszkiewicza. Znanego z tego, iż był jednym z założycieli Towarzystwa Miłośników Starego Sącza, istniejącego do dziś.Początkowo sale ekspozycyjne nosiły nazwę Izby Regionalnej, jednak już od bez mała 40 lat obowiązuje nazwa Muzeum Regionalne. Mieści się ono tuż przy zabytkowym Rynku. Muzeum przed trzema laty przeszło gruntowny remont. Eksponaty zgromadzone tematycznie zawierają m.in. pamiątki z wizyty Jana Pawła II, związane z życiem księdza Józefa Tisznera czy z życiem śpiewaczki Ady Sari.

Muzeum Regionalne w Starym Sączu

W Muzeum można zobaczyć sporo fotografii i dawnych dokumentów związanych z miastem. Wstęp kosztuje naprawdę niewiele. Muzeum nie jest duże, lecz warto tam się udać będąc w Starym Sączu.

Muzeum Regionalne im. Seweryna Udzieli
Rynek 6, Stary Sącz
tel. 18/ 446-00-94
towarzystwostarysacz@poczta.fm
http://muzea.stary.sacz.pl

Muzeum Regionalne w Starym Sączu

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°33'48" N, 20°38'11" E
Małopolskie
2015-09-29
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny
WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą