Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Schronisko na Jaworzynie Krynickiej

Schronisko na Jaworzynie Krynickiej
49°25'16" N, 20°53'38" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Schronisko PTTK na Jaworzynie Krynickiej znajduje się w Beskidzie Sądeckim, na wysokości 1050 m n.p.m., nieco poniżej szczytu Jaworzyna Krynicka (1114 m n.p.m.). Spod schroniska roztacza się wspaniała panorama Tatr i Beskidów. Obok stoi też Muzeum Turystyki Górskiej.Historia Schroniska

Schronisko na Jaworzynie zaczęto budować w 1933 roku, a gotowe było w 1937 roku. Spór toczył się o miejsce jego lokalizacji. Miał powstać albo na Jaworzynie przy szlakach turystycznych albo na trasach spacerowych licznych kuracjuszy w Krynicy. Ostatecznie turystyka górska zwyciężyła i schronisko stoi pod szczytem Jaworzyny.Schronisko na Jaworzynie Krynickiej odwiedzał kiedyś Jan Kiepura, niestety w roku 1944 budynek spłonął. Dopiero po II wojnie światowej, w miejscu dawnego budynku gospodarczego powstał schron turystyczny o nazwie Sarenka, gdzie teraz mieści się Muzeum PTTK, a dopiero w 1960 roku zaczęto budować na zgliszczach starego schroniska nowy obiekt turystyczny. Początkowo był drewniany, w trakcie kolejnych modernizacji zyskał obecny wygląd.

Schronisko na Jaworzynie Krynickiej oferuje 48 miejsc noclegowych w pokojach z łazienkami oraz 17 dostawek, jadalnię, całodzienne wyżywienie, wi-fi oraz wypożyczalnię rakiet śnieżnych.

Jaworzyna Krynicka
Muzeum Pttk obok schroniska
Jaworzyna Krynicka schronisko

Schronisko Górskie PTTK Jaworzyna Krynicka
Krynica-Zdrój
tel. 18/ 471-54-09, 532-336-784
jaworzyna@wstronenatury.pl
www.schronisko.krynica.com.plSchronisko na Jaworzynie Krynickiej W karczmie na Jaworzynie

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020