49°26'9" N, 20°50'54" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Bacówka PTTK nad Wierchomlą im. Stanisława Nowaka to górskie schronisko turystyczne PTTK w Beskidzie Sądeckim, w paśmie Jaworzyny Krynickiej.Schronisko nad Wierchomlą znajduje się na rozległej polanie, której stoki opadają do doliny Wierchomli Małej otwierając przepiękne widoki na pasmo Radziejowej oraz Tatry.Szlaki do Bacówki

Jest kilka szlaków turystycznych pieszych prowadzących do bacówki, np. wyciągiem z Wierchomli Małej i dalej niebieskim szlakiem lub czarnym. Dłuższy szlak natomiast prowadzi z Jaworzyny Krynickiej przez Runek. Pobliskie schroniska to Schronisko na Hali Łabowskiej i Schronisko na Jaworzynie Krynickiej.

Bacówka PTTK nad Wierchomlą
Skr. poczt. 22, Piwniczna
www.wierchomla.pttk.pl

Piwniczna Zdrój noclegi

Piwniczna Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Tomasz Domator 15 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-12-13 na

Najpiękniejsza panorama w całym beskidzie sądeckim. Gorąco polecam.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020