Bacówka PTTK nad Wierchomlą
Skr. poczt. 22, Piwniczna
tel. 502-458-518
http://wierchomla-schronisko.pl/

49°26'9" N, 20°50'54" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Bacówka wraz z Domkiem Fińskim oraz trzema Jurtami Mieszkalnymi dysponuje łącznie 59 miejscami noclegowymi
Ceny: w sezonie 45 zł
poza sezonem od 15 zł w namiocie, w schronisku od 25 zł na glebie po 45 zł w pokoju 2-3 osobowym
W czasie koronawirusa nocleg kosztuje 55 zł

Jeśli chcesz poznać magiczne miejsce w Beskidzie Sądeckim, to właśnie tu musisz trafić 🙂 Bacówka PTTK nad Wierchomlą im. Stanisława Nowaka to górskie schronisko turystyczne PTTK znajdujące się w paśmie Jaworzyny Krynickiej.Pod Bacówką
Pod Bacówką

Bacówka nad Wierchomlą stoi na rozległej polanie, której stoki opadają do doliny Wierchomli Małej otwierając przepiękne widoki na pasmo Radziejowej oraz Tatry. To wspaniałe miejsce, wolne od tłumów, za to z cudnym oknem na świat. Dosłownie oknem, bo oszklony taras bacówki dosłownie na ten widok jest skierowany.

Bacówka nad Wierchomlą
Bacówka nad Wierchomlą

Szlaki do Bacówki

Jest kilka szlaków turystycznych pieszych prowadzących do bacówki, np. wyciągiem z Wierchomli Małej i dalej niebieskim szlakiem lub czarnym. Dłuższy szlak natomiast prowadzi z Jaworzyny Krynickiej przez Runek, ale ta droga jest bardzo przyjemna. Pobliskie schroniska to Schronisko na Hali Łabowskiej i Schronisko na Jaworzynie Krynickiej.

Bacówka nad Wierchomlą
Bacówka nad Wierchomlą

Jurty Stan

Dodatkowo pod Bacówką powstał Jurty Stan czyli kilka namiotów w formie tatarskich jurt, w których można przenocować, a nawet zaznać Spa. Do Jurty Stanu prowadzą cudne, turkusowe drzwi 🙂Jurty Stan
Jurty Stan
Bacówka nad Wierchomlą Bacówka nad Wierchomlą Bacówka nad Wierchomlą Bacówka nad Wierchomlą Bacówka nad Wierchomlą Pod Bacówką

Piwniczna Zdrój noclegi

Piwniczna Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Tomasz Domator 15 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-12-13 na

Najpiękniejsza panorama w całym beskidzie sądeckim. Gorąco polecam.

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021