Wieża widokowa w koronach drzew w Krynicy Zdrój, autor wieża Słotwiny, Anna Piernikarczyk

W popularnej Krynicy Zdroju w 2019 roku powstała wspaniała atrakcja turystyczna - pierwsza w Polsce wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew. To unikalna konstrukcja drewniana, która stanęła na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, na wysokości 896 m n.p.m., wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Sama wieża ma wysokość 49,5 m, ścieżka natomiast wije się w górę ponad drzewami na długości nieco ponad 1000 m. Cała konstrukcja nie ma ani jednego schodka, toteż jest dostępna nawet dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób niepełnosprawnych. Atrakcja jest całoroczna. Na wieżę można dostać się pieszo lub wjechać nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe.To najwyższa drewniana wieża widokowa w Polsce i pierwszy taki projekt w naszym kraju, który już stał się mega atrakcją. Wcześniej Polacy musieli podobne ścieżki odwiedzać w Czechach i na Słowacji, niedaleko polskiej granicy. Ta w Krynicy jako jedyna jest w całości wykonana z drewna, z robinii akacjowej, dzięki czemu jest niezwykle estetyczna, a przy tym bezpieczna i solidna. Ścieżkę podpiera 18 wież wsporczych i 87 słupów. 

Wieża widokowa w koronach drzew w Krynicy Zdrój, autor wieża Słotwiny

Zarówno wieża, jak i spacer ścieżką pozwala podziwiać niesamowite widoki na okoliczne szczyty a nawet Tatry. Poznasz tutaj także okoliczną przyrodę i historię regionu dzięki autorskim instalacjom edukacyjnym. Najmłodsi mogą szaleć na specjalnej zjeżdżalni o długości 60 m!

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wieża widokowa
Ścieżka w koronach drzew
ul. Słotwińska 51A, Krynica Zdrój
tel. 512-409-801
www.wiezawidokowa.pl

49°25'53" N, 20°55'31" E
Małopolskie
2019-04-30
2020-02-02 02:01

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą