Wieża widokowa w koronach drzew Krynica Zdrój

Wieża widokowa w koronach drzew Krynica Zdrój

Wieża widokowa
Ścieżka w koronach drzew
ul. Słotwińska 51A, Krynica Zdrój
tel. 512-409-801
www.wiezawidokowa.pl

49°25'53" N, 20°55'31" E
Godziny otwarcia
  • poniedziałek: 10:00–17:00
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

W popularnej Krynicy Zdroju w 2019 roku powstała wspaniała atrakcja turystyczna - pierwsza w Polsce wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew. To unikalna konstrukcja drewniana, która stanęła na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, na wysokości 896 m n.p.m., wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Sama wieża ma wysokość 49,5 m, ścieżka natomiast wije się w górę ponad drzewami na długości nieco ponad 1000 m. Cała konstrukcja nie ma ani jednego schodka, toteż jest dostępna nawet dla rodzin z małymi dziećmi i dla osób niepełnosprawnych. Atrakcja jest całoroczna. Na wieżę można dostać się pieszo lub wjechać nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe.To najwyższa drewniana wieża widokowa w Polsce i pierwszy taki projekt w naszym kraju, który już stał się mega atrakcją. Wcześniej Polacy musieli podobne ścieżki odwiedzać w Czechach i na Słowacji, niedaleko polskiej granicy. Ta w Krynicy jako jedyna jest w całości wykonana z drewna, z robinii akacjowej, dzięki czemu jest niezwykle estetyczna, a przy tym bezpieczna i solidna. Ścieżkę podpiera 18 wież wsporczych i 87 słupów. 

Wieża widokowa w koronach drzew w Krynicy Zdrój, autor wieża Słotwiny

Zarówno wieża, jak i spacer ścieżką pozwala podziwiać niesamowite widoki na okoliczne szczyty a nawet Tatry. Poznasz tutaj także okoliczną przyrodę i historię regionu dzięki autorskim instalacjom edukacyjnym. Najmłodsi mogą szaleć na specjalnej zjeżdżalni o długości 60 m!

Wieża widokowa w koronach drzew w Krynicy Zdrój, autor wieża Słotwiny Wieża widokowa w koronach drzew w Krynicy Zdrój, autor wieża Słotwiny Wieża widokowa w koronach drzew w Krynicy Zdrój, autor wieża Słotwiny Ścieżka w koronach drzew w Krynicy Wieża widokowa w Krynicy

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1118662 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Avatar użytkownika
wienie Zapaleniec 982 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-05-29 na
Wejście na Wieżę widokową: normalny - 49 zł, ulgowy - 42 zł. Powiem tylko jedno słowo - pogłupieli! 25 zł to rozsądna cena
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020