Zamek - Muzeum w Malborku
Starościńska 1, Malbork
tel. 55/ 647-09-78
www.zamek.malbork.pl

54°2'24" N, 19°1'41" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 09:00–20:30
  • wtorek: 09:00–20:30
  • środa: 09:00–20:30
  • czwartek: 09:00–20:30
  • piątek: 09:00–20:30
  • sobota: 09:00–20:30
  • niedziela: 09:00–20:30

Obiekt Unesco

Malborski zamek to najwspanialsza pamiątka po Zakonie Krzyżackim, jaka została na naszych ziemiach. Jest to największa twierdza w Europie wybudowana w stylu gotyckim. Mieści się w Malborku, na prawym brzegu Nogatu, lecz warto przebyć jednak rzekę, by podziwiać wspaniałą panoramę z przeciwległego brzegu. Zamek w Malborku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco w 1997 roku, to chyba najbardziej oblegany przez turystów zamek w Polsce!Zwiedzanie zamku w Malborku

W swych zabudowaniach zamek składa się z Zamku Średniego, Wysokiego, dziedzińca zamkowego i wewnętrznego. Całość kompleksu zajmuje 20 ha. To ciekawe przeżycie zwiedzać tak ogromne i stare zamczysko, z niezwykle interesującą historią i tajemniczymi zakamarkami. 

Malbork
Malbork

Zamek zwiedza się z przewodnikiem, a czas przejścia trasy turystycznej to około 3,5 godziny! Muzeum dokłada starań, aby obiekt był dostępny dla osób niepełnosprawnych, ale nie wszystkie fragmenty zamku można w ten sposób przygotować. Są natomiast przygotowane windy i specjalne toalety. Bilety na zamek można kupić wcześniej przez Internet. Zimą możliwe jest także nocne zwiedzanie zamku!

Ciekawostką jest, że w przyziemiach zamku znajduje się cela, w której był trzymany kuzyn króla Władysława Jagiełły - Witold. Kiedyś więzienie to było dostępne dla każdego lecz po zbyt częstym zamykaniu niewinnych osób wejście zostało na stałe zamknięte. Warta trudu jest natomiast wspinaczka na wieżę zamkową - widok z niej zapiera dech w piersiach.

Malbork
Malbork
Zamek w Malborku


Widowisko Światło i Dźwięk

Niezwykłe wrażenie robi też widowisko Światło i dźwięk, które odbywa się na zamku w sezonie turystycznym. W ogarniętym mroku, pięknie oświetlonym zamku rozchodzą się dźwięki oręża, rżenie koni oraz ciekawe opowieści lektora. Całość trwa około 50 minut.

Oblężenie Malborka

Od 2000 roku na zamku w Malborku odbywa się jedna z największych historycznych imprez plenerowych w Europie. Każdego roku w drugiej połowie lipca zastępy rycerzy z różnych bractw polskich i zagranicznych ruszają na oblężenie twierdzy malborskiej, jak to miało miejsce za czasów króla Jagiełły 600 lat temu. To wspaniała okazja na bliższe poznanie zamku i jego historii.

Malbork
Malbork


Malbork Malbork Zamek w Malborku Malbork Malbork

Malbork noclegi

Malbork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

krzysztofxp Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-05-04 na
piękny zamek przewodnik elektroniczny opowiadający o tym miejscu naprawde polecam
karrrr96 Zapaleniec 708 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-11 na

Bardzo monumentalna budowla, możemy zobaczyć jak wielka była potęga zakonu w czasach jego świetności.

Avatar użytkownika
Karolina Zapaleniec 404 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-09-04 na

Niesamowite miejsce

Marta Zapaleniec 626 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-12-12 na

Cudowne miejsce warte zobaczenia. Zamek zachwycił moją 6 letnią córkę , która z audioprzewodniekm ponad 4 godziny chodziła i zaglądała w każde miejsce o którym "mówił" audioprzewodnik. Wrażenia niesamowite. 

Avatar użytkownika
Wojciech Grabowski Krajtroter 3336 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-05-17 na

Rewelacja na skalę światową.

Avatar użytkownika
juli_lama Zapaleniec 765 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-03-25 na

Malbork to miasto warte zobaczenia. Odwiedzając tamtejszy zamek można się dużo dowiedzieć:)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021