Malbork

Zamek w Malborku

(4.9 głosów: 341)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Obiekt Unesco

Malborski zamek to najwspanialsza pamiątka po Zakonie Krzyżackim, jaka została na naszych ziemiach. Jest to największa twierdza w Europie wybudowana w stylu gotyckim. Mieści się w Malborku, na prawym brzegu Nogatu, lecz warto przebyć jednak rzekę, by podziwiać wspaniałą panoramę z przeciwległego brzegu. Zamek w Malborku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego Unesco w 1997 roku, to chyba najbardziej oblegany przez turystów zamek w Polsce!Zwiedzanie zamku w Malborku

W swych zabudowaniach zamek składa się z Zamku Średniego, Wysokiego, dziedzińca zamkowego i wewnętrznego. Całość kompleksu zajmuje 20 ha. To ciekawe przeżycie zwiedzać tak ogromne i stare zamczysko, z niezwykle interesującą historią i tajemniczymi zakamarkami. Zamek zwiedza się z przewodnikiem, a czas przejścia trasy turystycznej to około 3 godziny! Muzeum dokłada starań, aby obiekt był dostępny dla osób niepełnosprawnych, ale nie wszystkie fragmenty zamku można w ten sposób przygotować. Są natomiast przygotowane windy i specjalne toalety. Bilety na zamek można kupić wcześniej przez Internet. Zimą możliwe jest także nocne zwiedzanie zamku!

Malbork
Malbork

Ciekawostką jest, że w przyziemiach zamku znajduje się cela, w której był trzymany kuzyn króla Władysława Jagiełły - Witold. Kiedyś więzienie to było dostępne dla każdego lecz po zbyt częstym zamykaniu niewinnych osób wejście zostało na stałe zamknięte. Warta trudu jest natomiast wspinaczka na wieżę zamkową - widok z niej zapiera dech w piersiach.Widowisko Światło i Dźwięk

Niezwykłe wrażenie robi też widowisko Światło i dźwięk, które odbywa się na zamku w sezonie turystycznym. W ogarniętym mroku, pięknie oświetlonym zamku rozchodzą się dźwięki oręża, rżenie koni oraz ciekawe opowieści lektora. Całość trwa około 50 minut.

Malbork
Malbork

Oblężenie Malborka

Od 2000 roku na zamku w Malborku odbywa się jedna z największych historycznych imprez plenerowych w Europie. Każdego roku w drugiej połowie lipca zastępy rycerzy z różnych bractw polskich i zagranicznych ruszają na oblężenie twierdzy malborskiej, jak to miało miejsce za czasów króla Jagiełły 600 lat temu. To wspaniała okazja na bliższe poznanie zamku i jego historii.Zobacz nasz ranking: Najpiękniejsze zamki w Polsce. Top 15

Malbork
Malbork

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

V-X codziennie 9.00-20.00
XI-IV codziennie 9.00-16.00
Bilety:
Trasa zielona - tylko w poniedziałki, z audioprzewodnikiem - 10 zł
Trasa specjalna wt-nd - normalny 30 zł, ulgowy 25 zł
Bilety można kupić online: https://zamek.malbork.pl/bilety
Zwiedzanie Zamku trwa około 3 h i odbywa się z audioprzewodnikiem
Na terenie zamku można płacić kartą płatniczą
Zamek oferuje przechowalnię wózków dla dzieci
Na Zamek nie można zabierać zwierząt, ale jest miejsce, gdzie można przechować pupila, trzeba mieć ze sobą ważną książeczkę szczepień

Adres

Zamek - Muzeum w Malborku
Starościńska 1, Malbork
tel. 55/ 647-09-78
www.zamek.malbork.pl

GPS: 54°2'24N, 19°1'41E

Malbork noclegi

Malbork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°2'24N, 19°1'41E
06 luty 2017
03 marzec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

krzysztofxp
04 maj 2020 18:56
piękny zamek przewodnik elektroniczny opowiadający o tym miejscu naprawde polecam
karrrr96
11 kwiecień 2017 18:19

Bardzo monumentalna budowla, możemy zobaczyć jak wielka była potęga zakonu w czasach jego świetności.

Karolina
04 wrzesień 2016 16:30

Niesamowite miejsce

Marta
12 grudzień 2015 23:27

Cudowne miejsce warte zobaczenia. Zamek zachwycił moją 6 letnią córkę , która z audioprzewodniekm ponad 4 godziny chodziła i zaglądała w każde miejsce o którym "mówił" audioprzewodnik. Wrażenia niesamowite. 

Wojciech Grabowski
17 maj 2014 21:01

Rewelacja na skalę światową.

juli_lama
25 marzec 2013 15:11

Malbork to miasto warte zobaczenia. Odwiedzając tamtejszy zamek można się dużo dowiedzieć:)

Zamek w Malborku na blogu

Najpiękniejsze zamki w Polsce. Top 15

Najpiękniejsze zamki w Polsce - słyszę tę frazę i już mnie elektryzuje. A Was? Czy znajdzie się tutaj osoba, która nie lubi zamków? Szczerze wątpię. To jedne z najczęściej i najchętniej odwiedzanych atrakcji w Polsce - świadkowie historii, ale i zarazem piękne budowle, zachwycające swą architekturą.

01 marzec 2021 13:20

15 najlepszych atrakcji w Polsce na 15 lat Polskich Szlaków

15 lat temu, właśnie w okolicach Majówki postanowiliśmy z mężem połączyć swoje pasje i stworzyć Polskie Szlaki - miejsce, w którym pokazujemy Wam piękną Polskę. 15 lat podróży przełożyło się dziś na tysiące atrakcji turystycznych w portalu.

Dzisiaj z tej okazji przygotowałam dla Was ranking 15 najlepszych atrakcji w Polsce, takie nasze subiektywne Top 15 - dla każdego coś miłego 🙂 Znajdziesz wśród nich unikatowe przyrodnicze zakątki, ciekawą architekturę, świetne miejsca spacerowe, ale też atrakcyjne miejscówki dla dzieci. Poznaj Top 15 najlepszych polskich atrakcji.

01 maj 2020 21:51
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację