Zamek Gniew

Zdjęcia (10)

Usytuowany na wzgórzu nad Wisłą zamek Gniew wraz z kompleksem zabudowań stanowi wyjątkowy mariaż pięknych wnętrz i atmosfery rycerskich biesiad. Malownicze, wręcz sielskie widoki sprawiają, że pobyt w Gniewie pozostawia w każdej duszy niezapomniane wrażenia.Historia zamku Gniew

Cudny zamek w Gniewie to najpotężniejsza twierdza Zakonu Krzyżackiego powstała na lewym brzegu Wisły. Zbudowana została na przełomie XIII i XIV wieku i od tamtej pory była siedzibą komturów krzyżackich, zaś w czasach polskich stała się siedzibą starostów.

Po różnych dziejowych zawieruchach, wielokrotnie odbudowywany, ostatnie spłonął w Wielkim Pożarze w 1921 roku. Po tym wydarzeniu zamek zyskał status trwałej ruiny, dopiero znacznie później rozpoczęła się odbudowa twierdzy, która praktycznie zakończyła się całkiem niedawno.Życie na zamku

Obecnie na zamku w Gniewie stacjonuje Chorągiew Husarska Marszałka Województwa Pomorskiego, Żółty Regiment Piechoty Gustavusa II Adolphusa, działa schola oraz różne stowarzyszenia miłośników historii, zajmujące się dawnym rzemiosłem i ożywianiem miejsc historycznych. Od 1992 roku na zamku organizowane są spektakle, inscenizacje historyczne oraz turnieje rycerskie. Nic więc dziwnego, że gniewski zamek uznawany jest za jeden z głównych ośrodków odtwórstwa historycznego i krzewienia tradycji średniowiecznych w Polsce.

Hotel Zamek Gniew

Hotel powstały na zamku Gniew to 250 miejsc noclegowych wkomponowanych w Królewskie Wzgórze Zamkowe. Hotel Rycerski, Pałac Marysieńki, Zamek Królewski oraz towarzyszące jej sale restauracyjne, bary, kawiarnie i karczmy rycerskie tworzą okazję do relaksu w niezwykłej atmosferze. W ofercie Hotelu są także SPA & Wellness oraz Królewskie Wesela.

Zamek Gniew - Hotel i Muzeum Zamkowe
ul. Zamkowa 3, Gniew
tel. 58/ 535-25-37
www.zamek-gniew.pl

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2015-03-11 19:27:44 na

Polecam

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: