Deptak w Elblągu

Deptak w Elblągu

(4.1 głosów: 40)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Historyczne Stare Miasto w Elblągu podczas działań wojennych ucierpiało w znaczący sposób, mówi się, że nawet w 90%. Obecnie "Starówka" elbląska jest zmodernizowana i prezentuje się bardzo ładnie,  przede wszystkim interesujący jest deptak (ul. Stary Rynek) z nową zabudową, ale zachowanym układem urbanistycznym. Można tu pospacerować, napić się dobrego piwa czy zjeść smaczną pizzę. Deptak kończy się pod efektowną, zabytkową Bramą Targową, u stóp której stoi Mały Piekarczyk.

Odbudowa rozpoczęła się dopiero w latach 80. XX wieku, za to w sposób bardzo przemyślany, gustowny i warty naśladowania. Nowa zabudowa na terenie starego Elbląga powstała zgodnie z nurtem retrowersji, gdzie zachowuje się zabytkowy układ ulic, a współczesna zabudowa nie wygląda jak ta oryginalna, ale do niej nawiązuje, poprzez bogate zdobienia i ciekawe bryły architektoniczne. Według tej idei odbudowano tu kompletne pierzeje poszczególnych ulic.Deptak w Elblągu
Deptak w Elblągu
Deptak w Elblągu
Deptak w Elblągu

Adres

Deptak
ul. Stary Rynek, Elbląg

GPS: 54°9'37N, 19°23'45E

Elbląg noclegi

Elbląg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Deptak w Elblągu
Deptak w Elblągu
Deptak w Elblągu
Deptak w Elblągu
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023