Katedra w Elblągu

Katedra w Elblągu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Katedra Św. Mikołaja w Elblągu to jeden z najwyższych obiektów sakralnych w całej Polsce! Ma on 97 m wysokości. To również najbardziej okazały, gotycki kościół w mieście!

Historia katedry w Elblągu

Początki kościoła sięgają XIII wieku, ale kościół przez lata był rozbudowywany oraz ulegał zniszczeniom na skutek działań wojennych bądź pożarów. W 1777 roku spłonął od uderzenia piorunem, zaś w 1945 roku wnętrze świątyni zostało doszczętnie wypalone przez armię czerwoną. Prace przy jej odbudowie zostały zakończone w 1965 roku.

Do najcenniejszych zabytków sakralnych w świątyni należy gotycka chrzcielnica z brązu z 1387 roku, drewniane figury apostołów, gotycka rzeźba Św. Mikołaja oraz późnogotyckie ołtarze boczne przeniesione tu z innych kościołów.

Katedra w Elblągu
Katedra w Elblągu

Wieża katedry z punktem widokowym

Wieża katedry jest bardzo wysoka, liczy blisko 100 metrów, a dokładnie 97 metrów, tym sposobem jest to jedna z najwyższych świątyń w Polsce. Wieża jest w sezonie odpłatnie dostępna dla turystów. Wysoko położony taras sprawia, że roztacza się stąd śliczny widok!

Widok z wieży katedralnej
Widok z wieży katedralnej

Informacje praktyczne

Katedra Św. Mikołaja
ul. Mostowa 18, Elbląg
http://www.katedra.elblag.opoka.org.pl/

Noclegi w Elblągu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Katedra w Elblągu
Katedra w Elblągu
Katedra w Elblągu
(4.2 głosów: 31)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 31)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024