Katedra w Elblągu

Katedra w Elblągu

(4.2 głosów: 31)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Katedra Św. Mikołaja w Elblągu to jeden z najwyższych obiektów sakralnych w całej Polsce! Ma on 97 m wysokości. To również najbardziej okazały, gotycki kościół w mieście!

Historia katedry w Elblągu

Początki kościoła sięgają XIII wieku, ale kościół przez lata był rozbudowywany oraz ulegał zniszczeniom na skutek działań wojennych bądź pożarów. W 1777 roku spłonął od uderzenia piorunem, zaś w 1945 roku wnętrze świątyni zostało doszczętnie wypalone przez armię czerwoną. Prace przy jej odbudowie zostały zakończone w 1965 roku.Do najcenniejszych zabytków sakralnych w świątyni należy gotycka chrzcielnica z brązu z 1387 roku, drewniane figury apostołów, gotycka rzeźba Św. Mikołaja oraz późnogotyckie ołtarze boczne przeniesione tu z innych kościołów.

Katedra w Elblągu
Katedra w Elblągu

Wieża katedry z punktem widokowym

Wieża katedry jest bardzo wysoka, liczy blisko 100 metrów, a dokładnie 97 metrów, tym sposobem jest to jedna z najwyższych świątyń w Polsce. Wieża jest w sezonie odpłatnie dostępna dla turystów. Wysoko położony taras sprawia, że roztacza się stąd śliczny widok!

Widok z wieży katedralnej
Widok z wieży katedralnej

Adres

Katedra Św. Mikołaja
ul. Mostowa 18, Elbląg
http://www.katedra.elblag.opoka.org.pl/

GPS: 54°9'30N, 19°23'42E

Elbląg noclegi

Elbląg to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Katedra w Elblągu
Katedra w Elblągu
Katedra w Elblągu
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023