Łazienki Królewskie w Warszawie

Łazienki Królewskie w Warszawie

Muzeum Łazienki Królewskie
ul. Agrykoli 1, Warszawa
tel. 22/ 506-00-24
www.lazienki-krolewskie.pl

52°12'54" N, 21°2'8" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 06:00–21:30
  • wtorek: 06:00–21:30
  • środa: 06:00–21:30
  • czwartek: 06:00–21:30
  • piątek: 06:00–21:30
  • sobota: 06:00–21:30
  • niedziela: 06:00–21:30

Najpiękniejszy warszawski park

Królewskie Łazienki to najładniejszy warszawski kompleks parkowo-pałacowy, udostępniony przez cały rok dla turystów. Swą urodą pałac otoczony zabytkowym, XVIII-wiecznym parkiem może konkurować nawet z europejskimi rezydencjami. Park Łazienkowski leży niemal w samym centrum Warszawy, na południe od Starówki, około 3,5 km od Zamku Królewskiego. Można tu podjechać np. autobusami odjeżdżającymi z Krakowskiego PrzedmieściaPark Łazienkowski czynny jest od świtu do zmierzchu i dostępny jest bezpłatnie (poza obiektami muzealnymi), wraz z wszystkimi ogrodami na jego terenie. Do Parku prowadzą 3 bramy, od ulic: Alei Ujazdowskich (przy Belwederze), ulicy Myśliwieckiej i Gagarina.

Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie

Na całkiem sporym terenie Łazienek zobaczysz m.in. słynny Pałac na Wodzie, Teatr na Wodzie, Pałac Myślewicki, Starą Pomarańczarnię, Biały Domek, Ermitaż, Świątynię Egipską czy pomnik Fryderyka Chopina.

Historia Łazienek w Warszawie

Łazienki Królewskie zostały założone w XVII wieku przez Stanisława Lubomirskiego, ale obecny kształt zawdzięczają królowi Poniatowskiemu (1732-98). W tym czasie XVII-wieczna łaźnia projektu Tylmana z Gameren została przekształcona we wspaniały, klasycystyczny Pałac Na Wyspie (Pałac na Wodzie) - najwspanialszy obiekt całego kompleksu, udostępniony dla turystów.

Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie


Muzeum w Pałacu na Wodzie

Stylowe wnętrza Pałacu na Wodzie kryją wspaniałe Muzeum, wiele tu dzieł sztuki i przedmiotów z epoki. Na parterze znajdują się: Pokój Bachusa, Sala Balowa, Gabinet Portretowy, Rotunda z posągami panujących, Galeria Obrazów, Kaplica czy Sala Jadalna pamiętna z królewskich "obiadów czwartkowych". Na piętrze natomiast można podziwiać dawne apartamenty królewskie.

Zabytkowy Park

Otaczający Pałac zabytkowy park powstawał w latach 1774-84. Łączy on elementy regularnego ogrodu francuskiego z rozległym, krajobrazowym parkiem angielskim i rozciąga się na dużym obszarze. Warszawiacy i turyści uwielbiają tu spacerować, także czasem bywa tu tłoczno. Miejsce to uwielbiają nie tylko dorośli, ale i dzieci, bowiem bardzo dużo tutaj wiewiórek, które biegają pomiędzy spacerowiczami, oswojone i podchodzące do karmiących rączek 🙂 Latem dodatkowo w Parku powstała strefa leżakowania, czynna codziennie w godzinach otwarcia zabytkowego Ogrodu, mieszcząca się nieopodal Nowej Pomarańczarni.

Łazienki
Łazienki


Ogrody w Parku Łazienkowskim

Ogrody w Łazienkach Warszawskich potrafią wprawić w zachwyt, zobaczysz tu Ogród Królewski z XVIII wieku, Ogród Romantyczny z XIX stulecia, śliczny i unikatowy Ogród Chiński, a także Ogród Modernistyczny z XX wieku. Co ciekawe, w tym ostatnim, latem pod pomnikiem Fryderyka Chopina organizowane są koncerty na żywo, skupiające zawsze dużą publiczność.

Łazienki Królewskie Łazienki Królewskie Pałac w Parku Łazienkowskim Łazienki w Warszawie Park Łazienkowski Koncert na żywo Park Łazienkowski

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

karrrr96 Zapaleniec 708 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-10 na

Polecam każdemu, kto lubi pospacerować w miłym zacisznym miejscu w środku dużego miasta. Obowiązkowo trzeba mieć orzeszki dla zawsze chętnych do pochrupania smakołyków  wiewiórek.

Avatar użytkownika
Karolina Zapaleniec 404 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-08-10 na

Wielkie wow! Super miejsce na relaks, dużo zieleni, piękne pałace. Jedyne co to MASA ludzi zwiedzających, ale zawsze można znaleźć jakies ciche miejsce dla siebie :)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021