Łazienki w Warszawie

Łazienki Królewskie w Warszawie

(4.6 głosów: 262)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Królewskie Łazienki to najładniejszy warszawski kompleks parkowo-pałacowy, udostępniony przez cały rok dla turystów. Swą urodą pałac otoczony zabytkowym, XVIII-wiecznym parkiem może konkurować nawet z europejskimi rezydencjami. Park Łazienkowski leży niemal w samym centrum Warszawy, na południe od Starówki, około 3,5 km od Zamku Królewskiego. Można tu podjechać np. autobusami odjeżdżającymi z Krakowskiego Przedmieścia.Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Na terenie Królewskich Łazienek powstało Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, które tworzą różne obiekty: Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria, Pałac Myślewicki, Biały Dom, Wodozbiór, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – Oddział Muzeum Łazienki Królewskie. 

Najsłynniejszym obiektem Muzeum jest oczywiście Pała na Wyspie ze stylowymi wnętrzami.  Zobaczysz tu wiele dzieł sztuki i przedmiotów z epoki. Na parterze znajdują się: Pokój Bachusa, Sala Balowa, Gabinet Portretowy, Rotunda z posągami panujących, Galeria Obrazów, Kaplica czy Sala Jadalna pamiętna z królewskich "obiadów czwartkowych". Na piętrze natomiast można podziwiać dawne apartamenty królewskie.Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie

Zabytkowy Park

Otaczający Pałac zabytkowy park powstawał w latach 1774-84. Łączy on elementy regularnego ogrodu francuskiego z rozległym, krajobrazowym parkiem angielskim i rozciąga się na dużym obszarze. Warszawiacy i turyści uwielbiają tu spacerować, także czasem bywa tu tłoczno. Miejsce to uwielbiają nie tylko dorośli, ale i dzieci, bowiem bardzo dużo tutaj wiewiórek, które biegają pomiędzy spacerowiczami, oswojone i podchodzące do karmiących rączek 🙂 Latem dodatkowo w Parku powstała strefa leżakowania, czynna codziennie w godzinach otwarcia zabytkowego Ogrodu, mieszcząca się nieopodal Nowej Pomarańczarni.

Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie

Na całkiem sporym terenie Łazienek zobaczysz, poza obiektami muzealnymi również Teatr na Wodzie, Starą Pomarańczarnię, Ermitaż, Świątynię Egipską czy pomnik Fryderyka Chopina. Park Łazienkowski czynny jest od świtu do zmierzchu i dostępny jest bezpłatnie (poza obiektami muzealnymi), wraz z wszystkimi ogrodami na jego terenie. Do Parku prowadzą 3 bramy, od ulic: Alei Ujazdowskich (przy Belwederze), ulicy Myśliwieckiej i Gagarina.Park Łazienkowski
Park Łazienkowski

Ogrody w Parku Łazienkowskim

Ogrody w Łazienkach Warszawskich potrafią wprawić w zachwyt, zobaczysz tu Ogród Królewski z XVIII wieku, Ogród Romantyczny z XIX stulecia, śliczny i unikatowy Ogród Chiński, a także Ogród Modernistyczny z XX wieku. Co ciekawe, w tym ostatnim, latem pod pomnikiem Fryderyka Chopina organizowane są koncerty na żywo, skupiające zawsze dużą publiczność.

Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie

Historia Łazienek w Warszawie

Łazienki Królewskie zostały założone w XVII wieku przez Stanisława Lubomirskiego, ale obecny kształt zawdzięczają królowi Poniatowskiemu (1732-98). W tym czasie XVII-wieczna łaźnia projektu Tylmana z Gameren została przekształcona we wspaniały, klasycystyczny Pałac Na Wyspie - najwspanialszy obiekt całego kompleksu, udostępniony dla turystów.

Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie
Łazienki
Pałac w Parku Łazienkowskim
Łazienki w Warszawie
Koncert na żywo
Park Łazienkowski

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Park zabytkowy
Codziennie 5.00-22.00
Obiekty muzealne
pn-czw 10.00-16.00
pt-nd 10.00-18.00

Adres

Łazienki Królewskie - Muzeum Łazienki Królewskie
ul. Agrykoli 1, Warszawa
tel. 22/ 506-00-24
www.lazienki-krolewskie.pl

GPS: 52°12'54N, 21°2'8E

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°12'54N, 21°2'8E
21 maj 2021
31 maj 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

karrrr96
10 kwiecień 2017 20:26

Polecam każdemu, kto lubi pospacerować w miłym zacisznym miejscu w środku dużego miasta. Obowiązkowo trzeba mieć orzeszki dla zawsze chętnych do pochrupania smakołyków  wiewiórek.

Karolina
10 sierpień 2016 16:33

Wielkie wow! Super miejsce na relaks, dużo zieleni, piękne pałace. Jedyne co to MASA ludzi zwiedzających, ale zawsze można znaleźć jakies ciche miejsce dla siebie 🙂

Łazienki Królewskie w Warszawie na blogu

Parki atrakcyjne dla dzieci - Top 10 najlepszych parków miejskich w Polsce!

Szczególnie teraz, podczas kwarantanny narodowej z powodu koronawirusa, gdy miejsca pod dachem są jeszcze zamknięte dla turystów, a lasy i parki się znów otwierają od 20 kwietnia 2020, tak cenione i ważne stają się atrakcyjne miejsca na świeżym powietrzu. Parki miejskie to prawdziwe ostoje, gdzie można wyjść, złapać oddech, oderwać się od stresów dnia codziennego i nabierać odporności w chłodniejsze dni.

Dorosłym wystarczy kawałek lasu, żeby podładować baterie i odpocząć psychicznie, bowiem nie od dziś wiadomo, że las w głowie układa 🙂 Ale co z maluchami? Do lasu, a i owszem, połazić trochę można, pobiegać, pooglądać roślinki, pomyszkować wśród ścieżek, ale to co dzieci rajcuje najbardziej, a piszę to jako mama trzech córek, to atrakcje, atrakcje i jeszcze raz atrakcje! Mogą być przeróżne, ale wszelkie wyzwania są mile widziane, wszak dzieci muszą rozładować swoją energię, a lepiej zrobić to na łonie natury, z uśmiechem na twarzy, niż pozwolić na demolkę domu 🙂

17 kwiecień 2020 11:44
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację